Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szülőnek bele...

Miért kell a szülőnek bele szólni abba, amit a gyerek csinál vagy miért kell feltételeket szabni neki?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nem csinálnak,olyat hogy pl csak akkor mehetsz el buliba,ha addig nem késel az iskolából.


Ezt miért kell?

A szülő miért szól bele? Az oké,hogy jót akar! De ne!

Vannak szülők akiknél a gyerek jobban tudja dolgokat. A gyerek is áttuja gondolni,hogy ő most mit akar. Ha rossz akkor tanul belőle.


A házi munka is minek? Az a szülő dolga nem? Ha szülő nem csinál semmit csak a gyerek?

Van ahol a gyerek keresi a pénzt mert a szülő annyira lusta és még úgy is leszolják.


Meg büntetni: ha nem csinálja meg akkor ez és ez lesz.

Ha akar valamit,úgy is megszerzi.


A gyereknek meg minek kell a szülőre halgatnia?

Pl. Nem mehetek a buliba mert anyám azt mondta nem.

Ahelyett,hogy akkor is elmegy. Akár este kilóg. Vagy simán kisétál az ajtón, akár a szülőnek szólva hogy ő elmegy a buliba ahova nem engedte. Ha szembeszál a szülővel,akkor sem tud mit tenni a szülő.


Vagy egy iskola:

A gyerek ezt akarja csinálni,de a szülő mást akar.

Ha a gyerek énekes akar lenni, de a szülő jogászt akar akkor inkább száljon szembe. Mert azt fogja élvezni és lehet sikere lesz. Ha eleget tesz érte akkor sikere lesz. Ha nem akkor az ő hibája,mert nem tett meg mindent.


Nem kell a szülő támogatása sem. A gyerek megtudja oldani,ha nagyon akarja. Engem az anyám lehúz,mert tanulási zavarom van és azt mondja ne tanuljak,meg bukok ha elmegyek dolgozni. Pedig mindig szorgalmas voltam. 4tanuló voltam egy erős,okleveles iskolába. Azt mondja a tesóim többre vihetnék. Nem akar semmit belőlem. Max jogászt mondta,de nem nekem. Én grafikusnak tanulok jelenleg. Nem egy jó iskolába,elis rontott a suli,de már mindnet megteszek,hogy ebből az iskolából is jó grafikus legyek.


2020. febr. 25. 10:27
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

És már írtam:


ÉN ÖNÁLLÓ VAGYOK! MÁSOKRA ÉRTEM!


Én nem kapok annyit. Mások mondják,hogy ez van náluk. Csak nem értettem miért szól bele.


Mert mi tökjól elvagyok, és nem szólt bele a szülő hogy mit csinálok. Most már igen. Ilyenkor nehezen,mond nekem bármit is. De csak akkor mikor elkezdtem nem tanulni es cigizni a suli miatt. Eddig leszart es lenézett.


De eddig elvoltam, úgy hogy a szüleim nem szóltak belém. Másoknak meg igen. Ezért nem értem.

2020. febr. 25. 12:55
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Azt is vedd figyelembe hogy amég valaki kiskorú addig a szülei mondják meg hová mehet. Ha engedély nélkül kilóg egy buliba akár a rendőrséggel is hazavitethetik.


A házimunka meg nem feltétlen a szülő dolga, hiszen a gyerek is ott lakik, neki sem szakad le a keze. Nálunk pl mindenki elmosogat maga után mert mennyivel egyszerűbb egyszerre 1-2 dolgot mint halmozni, a szobáját is mindenki magának takarítja.

Fiatalabbként nekem is csesztetésnek tűntek ezek, most felnőtt fejjel meg rájöttem egy megtanított egy normát. És hamar leszokik arról a gyerek, hogy sáros lábbal végig trappoljon a lakáson ha utána neki kell feltakarítania.

2020. febr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"4tanuló voltam egy erős,okleveles iskolába"


Ilyen helyesírással??

Akkor milyen lehetett a többi??!

2020. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az a normális ha a korral előrehaladva egyre jobban van engedve minden a gyereknek. Pl. 13-14 évesen még nem mehet el egy buliba, de 16-17 évesen igen.

Nem egyből 16 évesen úgy csinálni mintha felnőtt lenne és engedni mindent.

Én jelenleg 22 vagyok szóval nekem már nem szólnak bele, ha tanácsot adnak akkor vagy megfogadom vagy nem, de 16 évesen (az írásból ítélve kb annyi lehetsz) nekem is sok veszekedésem volt velük abból hogy szerintem már lehetett volna az, ami szerintük még nem (ahogy kb. minden gyereknél ez van) de lásd túléltem :D Az elején nekem is mindig el kellett kéretőzni de az évek alatt ez egyre jobban elkopott és csak mondtam hogy megyek és ők meg hogy oké, csak írjak ha hazaértem, de ez annak aki kiszökdösik 18 éves kora előtt nem hiszem hogy el fog jönni.

De amúgy a kérdésekre válaszolva:

Szerintem ez az akkor mehetsz buliba, ha addig nem késel el dolog egyfajta bizalom játék, hogy mennyire fontos neked az hogy elmenj, stb., én nem hiszem hogy fogok ilyet mondani ha lesz gyerekem, de van aki csak így tudja elérni a gyerekénél hogy végre ne késsen el (én is ilyen késős voltam amúgy) :D

A házimunkáról én úgy gondolom hogy nem a gyereknek kell mondjuk a fürdőt pucba vágni állandóan, de a saját szobáját neki kell takarítani vagy ha elővesz egy tányért vagy valami akkor azt elmosni. Ez szerintem alap, anyud is gondolom nem csak magának főz. De ez ahhoz is kell hogy ne 30 évesen kelljen gondolkodni hogy mit is kell beletenni egy felmosó vízbe? :)

Azért kell a gyereknek a szülőre hallgatni, mert ők a szülei, ők nevelik, tartják el, ők felelnek érte, ezzel nem lehet mit csinálni ez volt mindig is és lesz is, ez van. Ezen max akkor lehet enyhíteni ha elérsz egy olyan bizalmi szintet vagy kort.

Abban igazad van hogy a gyerek az ne a szülő álmait kövesse pl. ha fodrász akar lenni akkor ne orvosi egyetemre menjen a szülei miatt. Aki szerencsés azt ebben is támogatják majd.

Tudom hogy jelenleg ezek a világ legnagyobb fájdalmai, nekem is voltak nem is olyan rég ugyebár, de mostmár nem az hogy hülyeségnek tartom, mert akkor engem is nagyon idegesített, de már nem érdekel, mindenkinek eljön az az idő amikortól a saját döntései szerint él mindenféle befolyás nélkül (pl hogy nem mehet).

2020. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"4tanuló voltam"


Inkább 6ökör vagy!

2020. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.



A helyesírásom ez nem volt annyira vészes,hogy 4tanuló... Ez most mi? Ez olyan nagy gond?!

2020. febr. 25. 13:40
 17/23 anonim ***** válasza:
94%
Hát elég nagy gond ha valaki nem tud helyesen írni,de Te kifejezni sem tudod magad! Neked ilyen szülőket dobott a gép, sajnálatos, látod, tudod is, hogy nem jó! Így a saját életedet alakítsd úgy, hogy jó legyen, tanulj a szüleid hibáiból!
2020. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
95%

A helyesírásom ez nem volt annyira vészes,hogy 4tanuló... Ez most mi? Ez olyan nagy gond?!



Nem ez a legnagyobb gond, hanem hogy pl a munkáját ly-al írtad :-D Mondatközi írásjeleket hírből se ismered, az egész iromány stilisztikailag helyteeln, és még sorolhatnám a hibákat.

2020. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
helytelen
2020. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Van papírom a helyesírásomról
2020. febr. 25. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!