Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szülőnek bele...

Miért kell a szülőnek bele szólni abba, amit a gyerek csinál vagy miért kell feltételeket szabni neki?

Figyelt kérdés

Az én szüleim nem csinálnak,olyat hogy pl csak akkor mehetsz el buliba,ha addig nem késel az iskolából.


Ezt miért kell?

A szülő miért szól bele? Az oké,hogy jót akar! De ne!

Vannak szülők akiknél a gyerek jobban tudja dolgokat. A gyerek is áttuja gondolni,hogy ő most mit akar. Ha rossz akkor tanul belőle.


A házi munka is minek? Az a szülő dolga nem? Ha szülő nem csinál semmit csak a gyerek?

Van ahol a gyerek keresi a pénzt mert a szülő annyira lusta és még úgy is leszolják.


Meg büntetni: ha nem csinálja meg akkor ez és ez lesz.

Ha akar valamit,úgy is megszerzi.


A gyereknek meg minek kell a szülőre halgatnia?

Pl. Nem mehetek a buliba mert anyám azt mondta nem.

Ahelyett,hogy akkor is elmegy. Akár este kilóg. Vagy simán kisétál az ajtón, akár a szülőnek szólva hogy ő elmegy a buliba ahova nem engedte. Ha szembeszál a szülővel,akkor sem tud mit tenni a szülő.


Vagy egy iskola:

A gyerek ezt akarja csinálni,de a szülő mást akar.

Ha a gyerek énekes akar lenni, de a szülő jogászt akar akkor inkább száljon szembe. Mert azt fogja élvezni és lehet sikere lesz. Ha eleget tesz érte akkor sikere lesz. Ha nem akkor az ő hibája,mert nem tett meg mindent.


Nem kell a szülő támogatása sem. A gyerek megtudja oldani,ha nagyon akarja. Engem az anyám lehúz,mert tanulási zavarom van és azt mondja ne tanuljak,meg bukok ha elmegyek dolgozni. Pedig mindig szorgalmas voltam. 4tanuló voltam egy erős,okleveles iskolába. Azt mondja a tesóim többre vihetnék. Nem akar semmit belőlem. Max jogászt mondta,de nem nekem. Én grafikusnak tanulok jelenleg. Nem egy jó iskolába,elis rontott a suli,de már mindnet megteszek,hogy ebből az iskolából is jó grafikus legyek.


2020. febr. 25. 10:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen dolgozol? Az jó. De nem vagy önálló, csak ha annyit keresel, hogy egyedül is el tudd tartani magad. A szülő azért szól bele dolgokba, mert ő a felelős érted 18 éves korodig, őt veszik elő akkor is ha te csinálsz valamit.

Azon kívül ezt úgy hívják: nevelés.

A házimunkából meg mindenkinek ki kell vennie a részét, mi az, hogy elvárod, hogy anyád főzzön-mosson rád? Nem vagy már csecsemő.

Igen, az látszik, hogy nálad nagyon elrontották a nevelést, és okos sem vagy. Szerintem 18 évesen költözz el otthonról és bizonyítsd be, milyen önálló vagy.

2020. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Van papírom a helyesírásomról"


És elég puha, hogy kitöröld vele?!

2020. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Akkor leszel önnálló, ha saját magadat eltartod a saját házadban.

egy pisis kamasz vagy, semmi több!

2020. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!