Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányunk közel 4 év után...

A lányunk közel 4 év után otthagyná az egyetemet, hogy anya legyen? Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Sosem erőltettük, hogy neki mindenképpen orvosnak kell állnia, ő választotta ezt a hivatást. És középiskolásként nagyon elszántnak tűnt, sőt, még egyetemistaként is. Aztán tavaly átjelentkezett Pestre, lett hirtelen egy párja, össze is költöztek és egyre inkább úgy tűnt, hogy hanyagolja a tanulást. Nem csak onnan gondoltuk, hogy míg régen egy hétvégére alig jött haza, most meg folyamatosan utaztak (volt olyan hónap, hogy két országban is voltak). A jegyei is ezt mutatták, meg hogy vizsgaidőszakban végig tiszta stressz volt, hogy ő évközben alig tanult, mindennel el van úszva.

Aztán most bejelentették, hogy terhes... Nálunk a férjemmel nem volt felhőtlen az öröm, mert még egy éve sincsenek együtt a barátjával. Ami ráadásul aggaszt, hogy amíg a párjának megvan mindene (több lakása van kiadva, van kocsija, állása, minden utat ő fizetett a lányunknak), addig mi nem tudtuk sajnos így elindítani az életben. Lehetőségeinkhez mérten támogattuk mindig is, de sajnos az, hogy mi neki 30-50 millióért vegyünk lakást, vagy félmilliós nyaralásra küldjük, az sosem volt opció. Ne értsetek félre, dolgozunk a férjemmel, nem is nyomorgunk, de nem élünk nagy lábon. És most is hiába vesznek családi házat, a párja lesz 1/1 a tulajdonos. Ugyanez van az autóval. Hogy most kapott egy autót tőle a lányunk, de aztán kiderült, hogy teljesen az ő nevén van. Ezeket hiába mondjuk a gyereknek, hogy legyen már esze, ne dobjon el mindent, szerinte mi nem látjuk át az ő helyzetét, meg hogy mit számítana, ha az ő neve is a tulajdoni lapon lenne, így is a közös otthonuk lesz... De az esküvő még most sem prioritás, mert hogy a barátja ideges lesz, ha felhozza ezt a témát, meg hogy még alig vannak együtt fél éve, hova siessenek az esküvővel. Igen, de nyáron már közös gyerekük lesz, az nem siettség?! Meg hogy ők akarnak minimum 3 gyereket, azok mellett úgysem tudna a lányunk dolgozni és hogy két félévnél többet nem is tudnak passziváltatni egymás után, szóval mindegy, hogy ő iratkozik ki, vagy egy év múlva rúgják ki emiatt. Komolyan, egy évvel ezelőtt még azt sem tudta, hogy ez az ember a világon van, most meg eldobja az életét miatta.


Negyedéves, már tényleg szinte egy karnyújtásra van a diplomája.


2020. márc. 10. 20:16
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
73%
Ismered a férfit? Beszéljetek vele! Ha elhagyja? Milesz vele? Oké, lehet h valameddig tudtok segíteni étellel lakhatassal, de utánna? Fejezze be az egyetemet, általános orvos lesz, aztán (ha jól rémlik) 5 éve lesz eldonteni hova tovább. És ha a lányod annyira szereti miért nem az ő nevén van legalább a kocsi? Minimum.... És a házasság? Vsgy oké. Legalább bejegyzett elettarsi kapcsolat legyen az is valami. Ne csessze el ennyire. Lehet magán orvos is az meg havonta kereshet több milliót is! Ne engedd. Járj a nyakára. Terhesen is mehet egyetemre, sőt!..... Ensem örülnék ennek, persze örülnek h nagyszülők leszünk, de nem így.... Menjen csak egyetemre aztán van idő eldonteni kit akar meg.
2020. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
22%

hasonló helyzetet tapasztalok most a környezetemben

sajnos semmit nem tudsz tenni, ha ő így dönt akkor ez van

érthető, hogy ezek után miért nem akarja már folytatni az egyetemet, főleg a terhesség...

viszont sajnos az az eset is fennál, hogy mivan ha a csávó otthagyja vagy szétmennek és akkor bumm, se pénz se diploma plusz egy gyerek

természetesen nem ezt kívánom, de sajnos a mai kapcsolatokra nem nagyon lehet alapozni, főleg, hogy kerüli a házasság témát ez nagyon gyanús

nekem is egy barátnőm most konkrétan otthagyott családot, egyetemet, barátokat egy nála sokkal idősebb gazdag férfiért, úgy hogy konkrétan a lány teljesen megváltozott a fiúért, én sem támogatom/támogattam de az ő élete el kell fogadni

de ettől függetlenül nem jelenti azt, hogy reménytelen a lány jövője

esetleg kezdhetne egy saját vállalkozást a barátja segítségével, és aztán így idővel nem az lenne, hogy csak a fiúra kell támaszkodni, és ha van rá lehetősége később visszafizetni a pénzt amivel besegített

vagy egy másik egyetemre is járhatna akár, levelezőre és akkor lesz legalább diplomája

vagy bármi ami érdekli, lakberendezés, cukrászat stb....

nem hiszem hogy ha egy autót kapott a férfitől akkor az edukációját ne állná, és így legalább a lány is kezd az életével valamit, azon kívűl, hogy eltartott háziasszony lesz

2020. márc. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
90%
A lányod még nagyon fiatal és tapasztalatlan. Azt hiszi a pénz az minden, csakhogy az nem az övé. Így sajnos teljes mértékben ki lesz szolgáltatva a pasinak. Sajnálatos módon a bántalmazó kapcsolatok első lépése szokott az lenni, hogy az egyik fél teljesen kiszolgáltatottá teszi a másikat. Márpedig itt ez történik. A lányodtól azért alkalomadtán kérdezd meg, hogy mégis meddig fog elmenni és mit fog eltűrni neki ha megváltozik a nagy álomvilág? Mit fog lenyelni, ha az álompasi azzal zsarolja, hogy elveszi a közös gyereket (és lesz is pénze jó ügyvédre mindehhez?)Egy társ elvenné feleségül és bátorítaná a tanulásra. Ennek a pasinak másra kell, még ha mindezt nem is látja be.
2020. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
90%
Igazad van kérdező! A lány most rontja el végleg az életét, mert jelenleg elbutult és elvakult a szerelemtől. Jaj, de fogja ezt még később bánni. Azoknak is igaza van, akik szerint ez egy bántalmazó kapcsolat kezdete. Valóban az. Sajnálom, hogy anyaként ezt kell megélned, de sajnos tényleg nem tudsz mit tenni, mivel a lányod meg sem hall téged. Nagyon naiv, és nagyon nagyot fog koppanni. Azért valamit csak kéne tanulnia, ha nem is orvosin.
2020. márc. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim válasza:
100%
Lehet kiégett az egyetem alatt, de ez a férfi bolondította meg, az tuti. Arra én is kíváncsi lennék, hogy mit dolgozik az az ember 37 évesen, ha néha havonta elviszi 2 országba + lazán kicsengetett 11 milliót kocsira. A lányod belecsöppent egy álomvilágba. Olyan fényűző életet él a csávó mellett, amit nem tapasztalt korábban és ez imponál neki. Hisz külföldre jár nyaralni, luxus verda van a feneke alatt, lakás stb. Ennek ki ne örülne? Csak sajnos ő ettől megbolondult és azt hiszi ez örökké így marad. Ne haragudj, hogy egy ezt mondom a lányodra, de a lányod még éretlen és gyerek nagyon. Nem látja át az életet és amikor rájön, hogy rosszul cselekedett, akkor már késő lesz. Sajnos én is elszúrtam az egyetemet, ma meg már verem a fejem a falba. Azt ami eredetileg az álmom volt, majd 30 évesen már nem éri meg bele vágni. Szóval totál elszúrtnak érzem az életemet és teljesen más területen dolgozok, ami fele annyira sem érdekel. Persze valamilyen szinten érdekel azért, de nem ez lett volna az álom melóm.
2020. márc. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit későnek tűnik visszalapátolni a szrt a lóba.


Gondolom első komolyabb kapcsolata, vagy az az előttiek totál gázosak voltak (pl. szr volt a szx). Talán semmi ideje-energiája se volt élni eddig, se középsulis korában, sem egyetemen és most ez így jön ki, hogy huszonévesen lett tinédzser. Nulla élettapasztalattal és egyebekkel naívan, csak már nem az a hlyeségi szint, hogy megcsókolta-e becsiccsentve a buliban a jóskát, vagy nagyon szereti-e a bélát.

2020. márc. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
87%

Nem volt időm végig olvasni mindet, csak az szúrta ki a szemem, hogy úgy érzi kiégett az egyetemen...a sok tanulás miatt.

3 gyerek mellett nem fogja?

Persze ,szép dolog a szerelem.

És az is ,ha az ember olyan társat talál, aki egy ilyen magas színvonalú remek életet tud biztosítani. Egy ideig..

De az a tény, hogy az esküvő említésétől is ideges lesz az úriember,hogy a két kézzel szór mindent a másik lába elé és hogy egy kicsit sem zavarja, hogy akit szeret, az épp most dob ki 4 év egyetemet a kukába...

Ezek a nagy piros villogó fények a szakadék előtt...

Hogy pár év és asszony hallgass lesz a neved.

Egy igazi férfi Egy olyan aki szeret szerintem ezt nem hagyná.

Én a fickóval is beszélnék hogy gondolja át ezt, meg a lánnyal is.

Szerintem lesznek itt jó válaszok, mutasd meg neki a kiírt kérdést.


Az a gond ,hogy fiatalom az ember beleesik abba a hibába, hogy ami vele történik az egyszeri és megismételhetetlen...

És Hogy ezt mások úgysem értik meg irigyek...

De ahhoz hogy ezt másképp lássuk, legtöbbünknek kiosztott pár nagy pofont az élet.

2020. márc. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


Remélem nem baj, ha tegezlek, mert végülis, az anyukám lehetnél..


Építész hallgató vagyok, nem szeretném leírni hol és, hogy pontosan milyen képzés, mert nem ez a lényeg. Nagyon szerettem volna ide járni, osztatlan tanáriról jelentkeztem át, annyira akartam ezt a szakot, hogy keményen dolgoztam, hogy átvegyenek 0 alaptudással, de sikerült.


Most, ahogy túl vagyok pár féléven, már sajnos látom az árnyoldalát is, hogy van, hogy a megőrülés szélén állok több napi alvashiany miatt és még a fáradt, remegő kezeimmel is rajzolok, hogy meg legyen egy leadás, úgy, hogy tudom, hogy más jobb értékelést fog kapni alanyi jogon, vagy amikor látom, hogy más az én koromban éli az életet bulizik, én pedig a sztereotípiákkal ellentétben egyetemistaként még egy buliban sem voltam, mert egyszerűen se időm, se energiám nincs rá, vagy, hogy valakinek már jól fizető munkája, lakása, autója van..

De..

De már csak azért sem hagyom abba, mert a szüleim rengeteg pénzt beleöltek már ebbe, -hiaba vagyok államin- és ezek után egyszerűen nincs pofám így kidobni a pénzüket az ablakon. A másik, hogy nem szeretném diakhitellel kezdeni az életemet és szintúgy nincs pofám elkérni több millió forintot a szüleimtől, hogy fizessek már ki legyenek kedvesek az elhasznált feleviemet.. Nem is lenne rá pénzük, maradna a hitel. Pedig nekem is van egy TARTÓS kapcsolatom, mi tervezzük az esküvőt is bizonyos éveken belül, én is nagyon szívesen utazgatnék inkább, nagyon sokszor eszembe jut, hogy b...szki, inkább emntem volna érettségi után külföldre gyárba, mi bajom lenne, elegem van a korrupt egyetemi rendszerből, hogy a stressz és az éjszakázás kikészít minden szempontból..


De nem, végig kell csinálnom, mert ezzel a döntéssel nem cska saját jövőmet befolyásolom, hanem a szüleim ,,befektetett" pénze folott is döntök, hogy megérte-e vagy sem.


Itt nem csak arról van szó, hogy a lányod belesétál az elvált nők és a nincstelenség jövőjébe, hanem árról is hogy titeket mennyire tisztel és mennyire ,,hálálja meg", hogy anno mikor finanszíroztátok es biztattátok az egyetemi életébe. Önző, felelőtlen és nemtörődöm. Ezek a tulajdonságok pedig nem egy felnőtt nőre jellemzőek, aki éppen gyereket vállal..


Sajnos volt már ilyenre példa a családunkban, hogy valaki idosebb férfi miatt felrúgta a lehetőséget egy szép és sikéres jövőnek. Ez ellen peidg ti nem tudtok mit tenni, ha ennyi idősen ilyen szintű alázat és tisztelet nincs meg benne legalább irántatok.


Az egyetemi stresszről még annyit, hogy azért szerintem jobb egy jegy miatt aggódni, mint amiatt, hogy mit fog enni a gyerek, ha még lakásom sincs vagy, ha van, nincs miből kifizetni a számlákat, mert a ,,gazdag pasim" itthagyott a gyerekkel.

2020. márc. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
94%
Megérezte a pénz szagát.
2020. márc. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
88%
Hatalmas butaságot csinál, de nem tudsz mit tenni. Ne legyen így, de a saját kárán fog hatalmasat zuhanni, csak az a gond, hogy ilyenkor a szülők is megszívják, mert elvileg hagyni kellene, hogy tanuljon belőle, de egy lelkiismeretes szülő beledöglik és erőn felül segít a gyerekének. Ez van.
2020. márc. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!