Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem így nyűg az itthonlét,...

Nekem így nyűg az itthonlét, miért nem tud békén hagyni?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, Budapesten tanulok, ott is élek. Átlagban 1-1,5 havonta jártam haza, 2-3 napra.

Viszont most anyukám eléggé pánikol a jelenlegi helyzetben, múlt héten kb haza kellett költözzek (3 nagybőrönddel és 2 dobozzal jöttem el a lakásból). Félt, hogy lezárják a fővárost, vagy a megyékből nem lehet kijönni, és "mi lesz ott velem". Szóval hazajöttem...

Azóta anya férje nem hagy békén. Alapból én olyan vagyok, hogy szívesen vagyok magamban. Pl. van az iPademen most 51 könyv, bőven tudok miből válogatni. Simán olvasok 4-5 órát is. Sorozatokkal ugyanígy vagyok, a Netflix-en, HBO Go-n kiválogattam rengeteget, azok is lekötnek. De annak is örülök, hogy végre nem pörgök 130-cal, és alhatok akár 11-ig is, vagy hogy kicsit tudom rendszerezni a dolgaimat, rendet tenni pl. a laptopomon. Nem antiszociális vagyok, mert Pesten minden nap megyek valahová, nagy a baráti köröm és folyton "van mit csinálni". De ez egy kis város, két itteni barátnőmmel tartom a kapcsolatot a gimi óta. Az egyiknél itt vannak a nagyszülők Erdélyből, 75-80 évesek. Most nem fogok odamenni, mert tényleg bármit elkaphatnak. A másik lánynak 3 hete mentek haza a (koraszülött) ikertestvérei a kórházból, ők is csak akkor mennek boltba, ha nagyon muszáj. Amúgy meg beszélgetek a neten egész nap másokkal, szóval ne azt képzeljétek, hogy akkor én kuka módban ülök a szobámban. Mert nem így van. De anya férje nonstop piszkál, hogy lusta vagyok, mint a tetű, miért nem megyek ki ebben a szép időben, miért jó a szobában ülni, meg a végén még felfekvéseim lesznek. Ő olyan, hogy sosincs nyugton, mindig megy vagy úszni, vagy biciklizni, vagy teniszezni, stb. De én nem vagyok egy nagy természetjáró, általában szeptembertől májusig nonstop beteg vagyok, folyik az orrom, stb. Ezért sem akarok kint lenni sokat, mert ismerem magam és az immunrendszerem. Szóval én jól el lennék itt magamban, de már sokszor a sírás kerülget a beszólásoktól. Nem értem, hogy miért nem fogadja el, hogy nem mindenki olyan, mint ő, hogy az legyen az öröm, hogy biciklizik kint, vagy kint ül a teraszon...


Legszívesebben visszamennék a lakásomba, de tudom, hogy attól anya lenne tiszta ideg, hogy úristen mi lesz velem. Hogy bírjam ezt így hetekig?


2020. márc. 21. 13:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
58%

Jópáran írták, menj vissza a saját lakásodba, akkor nincs probléma.

Anyád fel tud hívni, vagy te hívod naponta, akkor lenyugszik.


De az az érzésem, nem akarsz megoldást, csak kicsit hözöngeni!

2020. márc. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
De, szeretnék visszamenni! Viszont azt nem tehetem meg anyával, aki már attól kivan, ha elmegyek a 2 utcára lévő dohányboltba... Fél, parázik. Ha 190 km-re lennék, csak rosszabb lenne nála ez.
2020. márc. 21. 14:44
 13/33 anonim ***** válasza:
39%

Egyetemistaként neked nem kell tanulni?

Eddig csak filmekről, sorozatokról, alvásról írtál...

2020. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
49%
Tavaszi szünet van.
2020. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
90%

Menj haza, s ha kell, akkor édesanyád menjen el hozzád (így ő tud pihenni, neked meg nem kell hallgatni a pasija hülyeségeit...


Ha ilyen helyzetben lennék, és lenne önálló egzisztenciám (lakás, akár albérlet is egy másik városban, tuti semmilyen karantén nem érdekelne, felszállnék az első vonatra és mennék - még az se érdekelne, ha az első vonat épp nem IC és 50 helyen megállna útközben)

2020. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

"Egyetemistaként neked nem kell tanulni?"

Eddig a lakás, most a tanulás... :D Még valami? Egyébként egyetemista lét egyik nagy előnye, hogy nem kell szerencsére minden nap tanulni! Majd vizsgaidőszakban kell, de egyelőre még anyagokat sem kaptunk, hogy mit kéne, vagy hogy kéne tanulni majd, hogyan lesz a számonkérés, stb.

2020. márc. 21. 15:20
 17/33 anonim ***** válasza:
91%
Maradni nem akarsz. Menni nem akarsz anyukád miatt. Mi intézzük el neked, hogy elköltözzön anyukád pasija, vagy menjünk el, és helyetted beszéljünk vele? Mit akarsz tulajdonképpen?
2020. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként igen, anyád emberének a terhére vagy, nem örül, hogy ott dekkolsz, egy jót kefélni nem tudnak, csak suttogva. Azt akarja elérni, hogy menj el. Most jó?
2020. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%

huh, jó kérdés, ugyanez nálam, anya félt, hogy mi lesz velem itt egyedül más városban (ráadásul én külföldön), ha neki akarnék jót hazamennék, de az apám a jelenlétemtől is idegbeteg, veszekszik, kötözködik, na most az érettségiző öcsémnek sokmindenre szüksége van, de nem arra, hogy hazamenjek felbszni apánk agyát (nem csinálok semmit, csak a létezésemet nem bírja feldolgozni).

szerintem menj vissza, az valahol anyádnak se jó, ha folyamatosan hisztis a párja, neked meg végleg szr. mindenekelőtt mégiscsak rólad van szó, ne tedd tönkre magad azért, hogy az anyád lelki békéje megmaradjon.

2020. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
17%
Azt, hogy anyukád tisztaságmániás, azt gondolom akkor is tudtad, mielőtt hazamentél. Nem tudom, mekkora a szüleid lakása, hogy 65 m2, vagy 265 m2 (ez csak azért érdekes, mert egy 65 m2-es lakást 2-3 óra alatt akkurátusan felporszívózva - ahogy apám (aki nyugdíjas, rohadtul ráér és nagyon unja magát, pláne most, karantén idején) csinálja - előbb műanyagheggyel A-tól Z-ig fel lehet takarítani... egy 265 m2-est (régen kb. ekkora házban laktunk) 2 napig egyfolytában takarította reggel 7-től este 8-ig
2020. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!