Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem így nyűg az itthonlét,...

Nekem így nyűg az itthonlét, miért nem tud békén hagyni?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, Budapesten tanulok, ott is élek. Átlagban 1-1,5 havonta jártam haza, 2-3 napra.

Viszont most anyukám eléggé pánikol a jelenlegi helyzetben, múlt héten kb haza kellett költözzek (3 nagybőrönddel és 2 dobozzal jöttem el a lakásból). Félt, hogy lezárják a fővárost, vagy a megyékből nem lehet kijönni, és "mi lesz ott velem". Szóval hazajöttem...

Azóta anya férje nem hagy békén. Alapból én olyan vagyok, hogy szívesen vagyok magamban. Pl. van az iPademen most 51 könyv, bőven tudok miből válogatni. Simán olvasok 4-5 órát is. Sorozatokkal ugyanígy vagyok, a Netflix-en, HBO Go-n kiválogattam rengeteget, azok is lekötnek. De annak is örülök, hogy végre nem pörgök 130-cal, és alhatok akár 11-ig is, vagy hogy kicsit tudom rendszerezni a dolgaimat, rendet tenni pl. a laptopomon. Nem antiszociális vagyok, mert Pesten minden nap megyek valahová, nagy a baráti köröm és folyton "van mit csinálni". De ez egy kis város, két itteni barátnőmmel tartom a kapcsolatot a gimi óta. Az egyiknél itt vannak a nagyszülők Erdélyből, 75-80 évesek. Most nem fogok odamenni, mert tényleg bármit elkaphatnak. A másik lánynak 3 hete mentek haza a (koraszülött) ikertestvérei a kórházból, ők is csak akkor mennek boltba, ha nagyon muszáj. Amúgy meg beszélgetek a neten egész nap másokkal, szóval ne azt képzeljétek, hogy akkor én kuka módban ülök a szobámban. Mert nem így van. De anya férje nonstop piszkál, hogy lusta vagyok, mint a tetű, miért nem megyek ki ebben a szép időben, miért jó a szobában ülni, meg a végén még felfekvéseim lesznek. Ő olyan, hogy sosincs nyugton, mindig megy vagy úszni, vagy biciklizni, vagy teniszezni, stb. De én nem vagyok egy nagy természetjáró, általában szeptembertől májusig nonstop beteg vagyok, folyik az orrom, stb. Ezért sem akarok kint lenni sokat, mert ismerem magam és az immunrendszerem. Szóval én jól el lennék itt magamban, de már sokszor a sírás kerülget a beszólásoktól. Nem értem, hogy miért nem fogadja el, hogy nem mindenki olyan, mint ő, hogy az legyen az öröm, hogy biciklizik kint, vagy kint ül a teraszon...


Legszívesebben visszamennék a lakásomba, de tudom, hogy attól anya lenne tiszta ideg, hogy úristen mi lesz velem. Hogy bírjam ezt így hetekig?


2020. márc. 21. 13:03
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni, mert nálunk apám volt ez, de nála akármit megcsináltam még abba is belekötött. Mindig azt hitte, hogy marha vicces, de legszívesebben már fejbe rúgtam volna.

Akivel ezt nem csinálják, az nem tudja, milyen rohadt idegesítő tud lenni.

Itt is megmutatkozik a kommenteken, hogy az embereknek feltétlenül jobban kell tudnia, hogy a másiknak az életét hogyan kell élnie.

Itt van a kérdező, annyit kéne válaszolni, hogy mit kéne tennie? Erre neki kell állni osztani, úgy, hogy nem is ismerjük. Természetesen -.-"

Ha a helyedben lennék tényleg megfontolnám, hogy hazamegyek. Mivel erős a gyanúm, hogy ha meg akarnád velük beszélni, hogy neked ez a piszkálás nem esik jól, akkor még te lennél a rossz, és akkor azért lenne szr otthon lenni.

Én tudom, én is meg akartam beszélni apámmal, hogy békén hagyhatna például, és néha észrevehetné, amikor már nem vicces, erre én voltam a Sátán megtestesülése, hogy, hogy merek egyáltalán ilyet mondani neki?!

De ez csak én vagyok...

2020. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Laylah ***** válasza:
100%

Inkább panaszkodj anyudnak, hogy a pasija állandóan kint kószál, ki tudja, mikor fogja hazahozni a vírust? Ha tényleg annyira be van pánikolva, akkor lakatot tesz a pasija bokájára, meg egy vasgolyót. Egyáltalán nem kéne kimenni, csak és kizárólag boltba meg munkába, nem itt biciklizgetni megsétálgatni meg nem tudom még, hová. Elég, ha megfog egy korlátot valahol, vagy szembe találkozik valaki fertőzöttel, aki rá tüsszög.

Ha ez nem megy, akkor közöld vele, hogy te inkább visszamennél, félted az egészséged.

2020. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
menj vissza a lakásodba. nem is értem minek tűröd ezt el kényszerből. ha anyukád csak annyit reagál erre hogy " jaj csak viccel" azzal gyakorlatilag nem veszi komolyan a problémád és nem tűnik nekem úgy, hogy fontosabb lennél neki nála máskülönben vissza vetetett volna a barátja arcából. ez a koronavírusos szarsága anyukádnak meg csak állszentség. a virustól félt, de a barátjától nem? ha folyamat feszélyezve érzed magad attól az immunrendszered mégjobban tönkre megy. ha nem fogod meg a cuccaid és mész vissza a lakásodban akkor a lelki problémád testet ölt és szervi probléma lesz belőle. keress rá az uj medicinára és megtudod hogy sokkal ártalmasabb rád nézve az, amit anyád barátja csinál mint a csicska korona. legyen már valami prioritásod és legyél fontosabb magadnak bárkinél, igen anyukádnál is márcsak azért is mert neki fontosabb a barátja mint te. én szeretem a családom, jó ember vagyok de én 1 percig sem bírnám amit te és ilyen szitukban azonnal otthagyok bárkit bárhol bármikor. hasonló vagyok hozzád. szeretem a nyugit és a békét körülöttem és elvagyok magamban akár egész nap sőt napokig, de ha valaki basztat akkor 100%ig azon vagyok hogy azt az illetőt ne kelljen lássam. ne légy hülye te idióta és menj vissza a lakásodba :D egyébként azóta hogy alakul a helyzet?
2020. ápr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!