Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem így nyűg az itthonlét,...

Nekem így nyűg az itthonlét, miért nem tud békén hagyni?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, Budapesten tanulok, ott is élek. Átlagban 1-1,5 havonta jártam haza, 2-3 napra.

Viszont most anyukám eléggé pánikol a jelenlegi helyzetben, múlt héten kb haza kellett költözzek (3 nagybőrönddel és 2 dobozzal jöttem el a lakásból). Félt, hogy lezárják a fővárost, vagy a megyékből nem lehet kijönni, és "mi lesz ott velem". Szóval hazajöttem...

Azóta anya férje nem hagy békén. Alapból én olyan vagyok, hogy szívesen vagyok magamban. Pl. van az iPademen most 51 könyv, bőven tudok miből válogatni. Simán olvasok 4-5 órát is. Sorozatokkal ugyanígy vagyok, a Netflix-en, HBO Go-n kiválogattam rengeteget, azok is lekötnek. De annak is örülök, hogy végre nem pörgök 130-cal, és alhatok akár 11-ig is, vagy hogy kicsit tudom rendszerezni a dolgaimat, rendet tenni pl. a laptopomon. Nem antiszociális vagyok, mert Pesten minden nap megyek valahová, nagy a baráti köröm és folyton "van mit csinálni". De ez egy kis város, két itteni barátnőmmel tartom a kapcsolatot a gimi óta. Az egyiknél itt vannak a nagyszülők Erdélyből, 75-80 évesek. Most nem fogok odamenni, mert tényleg bármit elkaphatnak. A másik lánynak 3 hete mentek haza a (koraszülött) ikertestvérei a kórházból, ők is csak akkor mennek boltba, ha nagyon muszáj. Amúgy meg beszélgetek a neten egész nap másokkal, szóval ne azt képzeljétek, hogy akkor én kuka módban ülök a szobámban. Mert nem így van. De anya férje nonstop piszkál, hogy lusta vagyok, mint a tetű, miért nem megyek ki ebben a szép időben, miért jó a szobában ülni, meg a végén még felfekvéseim lesznek. Ő olyan, hogy sosincs nyugton, mindig megy vagy úszni, vagy biciklizni, vagy teniszezni, stb. De én nem vagyok egy nagy természetjáró, általában szeptembertől májusig nonstop beteg vagyok, folyik az orrom, stb. Ezért sem akarok kint lenni sokat, mert ismerem magam és az immunrendszerem. Szóval én jól el lennék itt magamban, de már sokszor a sírás kerülget a beszólásoktól. Nem értem, hogy miért nem fogadja el, hogy nem mindenki olyan, mint ő, hogy az legyen az öröm, hogy biciklizik kint, vagy kint ül a teraszon...


Legszívesebben visszamennék a lakásomba, de tudom, hogy attól anya lenne tiszta ideg, hogy úristen mi lesz velem. Hogy bírjam ezt így hetekig?


2020. márc. 21. 13:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Én - a te helyedben - ezentúl, ha úgymond hazamennék, csak a városomba mennék haza.

Ez nálam úgy nézne ki, hogy elmennék mondjuk Budapestről Szegedre, ott fognám, jóelőre - bár most a koronavírus-cirkusz miatt szerintem egész Európában gyakorlatilag halott a turizmus - szóval jóelőre (hogy biztosan,garantáltan legyen helyem) lefoglalnék egy hotelt (anyagi helyzetedtől függően félpanzióval vagy csak reggelivel, az legtöbb helyen benne van az árban,beépítetten), és mikor már terhes az ott(hon)lét, átvonulnék oda.


Ha elég volt, akkor felállnék a székről, és hazamennék a hotelszobámba. Ezt évente párszor ki lehet nyögni (a közelgő ünnepen, Húsvétkor és majd Karácsonykor mindenképp... csak jóelőre kell foglalni... Karácsonyra pl. már most foglalnék, hogy tutira legyen helyem)

2020. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
2%
22-es vagyok. Ha van olyan barátnőd, haverod, aki még ott lakik, persze nála/náluk is meg tudsz szállni, és akkor még pénzedbe se kerül (annyiba legalábbis biztos nem, mint egy hotel). Mondjuk most a koronavírus-cirkusz pont betett nagyon durván a turizmusnak egész Európában, szerintem a béka segge alá zuhantak az árak... főleg ha nem akarod kihasználni azt, hogy a 4-5*-os wellness hotelekben tejben-vajban fürösszenek (mert a kaviár, meg a vörös tonhal, meg az ilyen fine dining helyek - koronavírus ide, tömeges halálozás oda - mindenhol méregdrága, és gyanítom akkor is az lesz, ha a hotel mellett levő kórházban éppen tucatjával halnak meg az emberek)
2020. márc. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit magamról:

Egyetemista vagyok én is, 4 éve dolgozom, hitelre vettem lakást, mert főállásban vagyok. Gondolom azért cuppantatok rá erre az infóra szegény lánynál, mert pár kattant balfsz fejében az él, hogy ha a szülő ad valamit a gyerekének, ami egyébként az élethez szükséges, akkor kötelező segget nyalni és bármit elviselni.

Tavaszi szünet volt ezen a héten másrészt, és egyébként sem kell tanulni folyamatosan. Vagy én is mondjam, hogy miért nem dolgoztok felkeléstől lefekvésig? Ugyanaz a kettő, az emberek szoktak szórakozni, nem robotok.


Pofázzatok nekem és kössetek bele az én életembe, szívesen mesélek, hogy hogyan lehet itt vagy ott tartani, ezt vagy azt csinálni.



A kérdezőnek:

Anyukáddal beszélj, hogy mi a helyzet, hogy találjatok megoldást, mert különben nem fogsz tudni ittmaradni. Az sem baj, ha a tanulásra fogod az egészet, mert ilyen közegben azt sem lehetne.

Ha anyukád nagyon látni akar, miért nem megy ő hozzád? Én ha nem bírom valakinek a környezetét elviselni, mindig magamhoz hívom meg. Ott az van, amit én akarok.

Nem kell ezen pityeregni, állj ki magadért és készülj fel frappáns válaszokkal. Még talán neked is szórakoztató lesz.

2020. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
15%

Felnőtt nő vagy és normálisnak tartod, hogy egész nap nem csinálsz semmit, mint döglesz az ágyban, alszol, tévézel és filmezel. Grat! Az kevés, hogy a szobás, fürdőszobád rendben tartod. Vannak más helységek is egy lakásban, konyha, stb. Bevásárolni, mosogatni, netán főzni szoktál?

Az immunrendszered meg azért ilyen sz@r, mert nincs mitől erősödjön. Ha kimozdulnál többet, akkor is ha hűvösebb van, fúj a szél, az is erősödne. Meg kicsit sportolj.

Az élet nem csak abból áll, hogy fekszem a kényelmes szobámban és filmet nézek.

2020. márc. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha még nem tűnt volna fel: veszélyhelyzet van! Nem nagyon tudok jelenleg ezeken kívül mást csinálni. Én is jobban örülnék, ha elutazhattam volna a két (már lefoglalt) utazásomra, mehetnék a barátaimmal kirándulni, vagy akár bulizni Pesten. DE sajnos most nem tudunk, mert mindenki otthon van és próbál vigyázni magára!


Bevásárolni nem fogunk egy jó ideig, anyával múlt héten 730 ezret hagytunk ott a boltokban két nap alatt. Mosogatni nem kell, elintézi a mosogatógép, a főzést pedig anya intézi, mert a konyha az ő területe. Én Pesten néha sütök-főzök, de ott inkább éttermezek, mert egyszerűbb és kényelmesebb, mint hogy csak magamra szétpakoljak otthon. A nevelőapámnak sem ez a baja igazából, mivel ő egy teát nem szokott magának megcsinálni! Nem értem minek akarsz belepofázni az itthoni dolgainkba, mikor érthetően leírtam, hogy anya takarít, mivel tisztaságmániás és szerinte minden csak úgy jó, ahogy ő szokta megcsinálni, "csak ő tudja". Én megcsinálom reggelente az én részemen a dolgokat, a többit ő szokta. És ebből nincs is probléma.


Majd ha visszaáll a normális helyzet, én is kimegyek a házból, de addig itthon leszek! Ezt mondja minden, tv-internet, Facebookon-Instagramon mást sem olvas az ember. Biztos majd most fogok nekiindulni.... :D

Sosem szerettem sportolni, általános iskolásként is már egy szenvedés volt a testnevelés óra. Ettől nem vagyok elhízott, 164 cm vagyok és 51 kg, szóval nincsenek súlyproblémáim. De igen, már attól kivagyok, ha a suliban a 3.-ra lépcsőn megyünk. Ez van. Mindig ilyen voltam, nem nagyon tervezek ezen változtatni. Nem szeret mindenki sportolni, el kell fogadni. Nem értem, minek akarsz belepofázni az életembe, hogy na majd te megmondod, mitől gyenge az immunrendszerem, meg így meg úgy nem lehet élni... 4 fajta vitamint szedek + Béres cseppet, mégis ez van mindig. Kicsiként is ilyen voltam, amikor azért az ember elég sokan van levegőn. Voltunk orvosnál is, mindenhol az volt a válasz, hogy én ilyen vagyok, vigyázzak magamra jobban, szedjek több vitamint. De majd te Nagyszájú Jani, a netről megmondom, hogy mi a baj. :D

2020. márc. 22. 07:56
 26/33 anonim ***** válasza:
12%

Drágaságom, azt hiszed de okos vagy, mert te vagy az egyetemista nagylány...

Te magad mondtad, hogy szeptembertől májusig nonstop beteg vagy. Szerinted mégis mitől. A lustaság nagy úr, ha kimozdulnál erősödnél. Ez ilyen egyszerű. Hiába nem cagy el

2020. márc. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

De hova mozdulnék ki most, meg kivel, amikor mindenki be van zárkózva?!

Fúj a szél, tegnap esett is nálunk. Nem fogok most nekiindulni tök egyedül, hogy aztán még jó beteg is legyek, és még gyengébb legyen az immunrendszerem.:D Az orvosommal is beszéltem, hogy vegyek-e bármi kiegészítő vitamint, és a lelkemre kötötte, hogy most még jobban vigyázzak magamra, próbáljak ne beteg lenni. De ja, majd tuti most kezdek el kint kószálni. Hát téged sem az eszedért szeret bárki...

2020. márc. 22. 08:06
 28/33 anonim ***** válasza:
12%

Drágaságom, azt hiszed de okos vagy, mert te vagy az egyetemista nagylány...

Te magad mondtad, hogy szeptembertől májusig nonstop beteg vagy. Szerinted mégis mitől. A lustaság nagy úr, ha kimozdulnál erősödnél. Ez ilyen egyszerű. Hiába nem vagy elhízva, a kg/súly önmagában semmit nem jelent. Puhány vagy, izomtalan. Az immunrendszert igenis lehet erősíteni. Csak te még arra is lusta vagy. Most még nincs kijárási tilalom, nyugodtan ki lehet menni futni, biciklizni, tempósabb sétára oda, ahol nem sokan járnak.

Na az meg, hogy 2 nap alatt közel egy millát hagytatok a boltban, no komment...az ilyen harácsolók, felvásárlók miatt alakult ki, hogy némely dolog hiánycikk. Mi van, féltek, hogy éhenhaltok??

2020. márc. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
13%
Már rég el kellett volna kezdeni, higy tegyél magadért. De ahhoz is lusta vagy. Könnyebb azzal takarózni, hogy hát gyenge az immunrendszerem...
2020. márc. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Ahh már fárasztasz, inkább ne kommentelj többet, mert ezt a szintű sötétséget korán reggel nem tudom kezelni. Fogadd már el, hogy valaki NEM szeret a természetben lenni, főleg nem egyedül. Én tök jól elvagyok egy könyvvel, vagy filmmel itthon, bármilyen hihetetlen.
2020. márc. 22. 08:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!