Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esik, hogy nem támogat...

Rosszul esik, hogy nem támogat a Férjem és csak a nehézségeket emeli ki. Ti kívülállóként hogy ítélitek meg?

Figyelt kérdés
A jelenlegi helyzettől függetlenül, nemrég kezdtem itthon kovászos pékárukat készíteni, tavaly ősz óta olvasok és igyekszem fejleszteni magam a témában, szeretném kitanulni is. Nem akarom túlmagyarázni, de magávalragadott az egész folyamat. Látok benne hosszútávú lehetőséget. Ősszel menne a Kisfiam bölcsibe, és mivel elég instabilnak találom a visszatérésemet az előző munkahelyemre a jelenlegi helyzet miatt, ezért abszolút "B" tervként tartom szem előtt. Felénk nem igazán van kézműves pékség, azt gondolom egy próbát megérne belevágni. A Férjem jelenleg csak azt látja, hogy 6 ezerről 10 ezerre ugrott a villanyszámla. Ez az egy hátrány jelentkezett eddig. Pékségbe nem járunk már, ami készül el is fogy, mindenkinek nagyon ízlik. Pékségben vett árukat volt, hogy nem ették meg a gyerekek, előfordult, hogy dobtunk ki megmaradt kenyeret is. Azt gondolom azt a +4000 forintot kb így is elköltöttük. Csak nem írtuk tételesen, így az nem olyan szembetűnő, mint a villanyszámla. Rosszul esik, hogy csak ezt emlegeti folyton, teljesen visszahúz vele, pedig nagyon lelkesít ez a szakma. Nyílván nem akarom túl dramatizálni, csak érdekel, ti hogy látjátok? Nehezen állok ki az álmaimért, egyszerűbb ha valaki partner, nem pedig "romboló".
2020. márc. 31. 22:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%

Tudod te kérdező mennyi pénz és energia egy üzlet beindítása? Van pék végzettséged? Valamelyikőtöknek üzletvezetői engedélye? Egy ÁNTSZ által elfogadott konyha? Eszközök? Egyikőtök egyéni vállalkozó, hogy számlát tudjatok adni? Van erre fölös millióitok?

Ez nem úgy működik, hogy gondolok egyet, megsütöm,és eladom fű alatt.

2020. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
Az a gond, hogy a férjed ilyen undok, te meg még mindig Nagybetűvel Írod, hogy Férjem. Nem érdemli meg. Kicsit emeld le a piedesztálról, és állj a sarkadra. Valószínűleg irigy, amiért neked vannak ambiciózus saját terveid, és igyekszik visszahúzni. Ne hagyd magad. Számold ki, mennyit spóroltok azon, hogy mindent otthon sütsz meg, és állítsd az emelkedett villanyszámla mellé, aztán pedig számold ki, hogy ha eladnád a termékeidet árréssel, mennyit sütnél, az mennyi villanyszámla, és összesen az mennyit hozna. Tehát egy mini üzleti tervet csinálj. Ez neked is jó visszajelzés lehet, hogy érdemes-e így belevágnod, neki meg be lehet vele fogni a száját. Bár tudod, az ilyen mentalitású ember ilyenkor talál másvalamit, amibe beleköthet...
2020. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon rossz lehet, hogy nem támogat a férjed. Én a párommal bármit kitaláltunk mindig támogattuk egymást, de nyilván ha valami fatális hülyeség volt, akkor nem. De a te ötleted nagyon jó. Imádom a kovászos kenyeret és annyira utálom, hogy nálunk csak fos albán kenyeret lehet vásárolni. Felkaromat adnám, ha lenne a közelemben egy ilyen pékség. Szerintem ne hagyd, hogy lerombolja az álmaidat! Az ötleted nagyon jó, gondolom lelkes is vagy, biztosan menni fog. Ráadásul egy fix munkahely mellett könnyebb ezt elkezdeni, eleinte másodállásban, majd ha látszik, hogy megy az üzlet akkor főállásban csinálni. Én sok sikert és kitartást kívánok neked, higyj magadban és ne hagyd, hogy leromboljanak!
2020. ápr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%
persze ne hagyja, de csak a hasára ütve nem adhat kenyeret. Számlatömb és bejegyzés minimum kell és a végzettségről nem is beszélve. Plusz ellenőrzik, hogy a helyszín ahol a kenyér készül megfelel e az xy szabályoknak stb. Nem olyan egyszerű mint a kérdező álomvilágában...
2020. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos álomvilágban élsz.

Ha csak a családnak sütögetés 4ezer áram, plusz alapanyag, stb, akkor szerinted az elején mennyi plusz ktg-t jelentene, ha a fél várost el akarnád látni? Tudod, mennyi engedély, stb kell ehhez? Van annyi tartalékotok, hogy amíg felfut az üzlet, megéljetek, és még a vállalkozást is fenntartsátok?


Mert egy dolog ám otthon sütögetni, megint másik ezt üzletszerűen végezni. Azért, mert a gyerekek szeretik a kiflidet, nem biztos, hogy erre más is áldoz.

2020. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%
Lepontozhatsz kérdező a sárga földig, akkor sem gondolkozol reálisan. Sütögetsz otthon a családnak oké, mert szereted csinálni, de egy üzlet beindításához ez édeskevés. Gondolom nincs pék vagy szakács végzettséged, nincs üzletvezetői engedélyed. Ez màris két képzés, amit el kellene végezni, aztán az engedélyek megszerzése sem ingyen van, kialakítani egy pékséget, megvenni az eszközöket súlyos millió, és akkor még nem is adtál el semmit, hogy profitot termelj.
2020. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%

Most akkor mi a kérdés pontosan?

Ha szerinted a 4e amúgy is ki lett volna adva pekarura, akkor most 4e-vel több pénz kell hogy legyen a pénztárcádban, hiszen nem vasaroltal pekarut. Ha nincs 4e +, akkor érthető a férjed problémája.

Kézműves pékség. Szép, mint álom. De nézz utána, mibe kerül anyagilag. HACCP rendszer, külön tároló helységek, szakirányú végzettség, stb. Ebből megélni nem fogsz tudni, ellenben pár millát be kell ruházni. Ott, ahol egy 4ezres plusz villanyszámla problémát okoz, érősen kérdéses, hogy van e kidobni való pár milla.

2020. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%
Jól értem, hogy jelenleg plusz 4000Ft a villany, és csak tesztelgetésszinten sütögetsz magatoknak, meg mondjuk a szomszédnak és fel vagy háborodva, hogy a férjed a jelenlegi helyzetben nem támogat? Aha, oké. Ha teljes kijárási tilalom lesz és a férjed sem fog dolgozni, akkor bizony jó lenne majd az a plusz 4000 is. Normális esetben én is azt mondanám, hogy támogatnia kellene, de jegeld pár hónapig ezt a témát. A kiadásokat pedig leírták. Ez nem így működik, hogy "de ügyesen sütöm a kovászos kenyeret, hát árulni fogom" Én is remekül főzök, mégsem kezdek kiszállítást hirdetni menüből.
2020. ápr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

Ha komolyan akarsz ezzel foglalkozni, akkor mérd fel először, van e rá igény egyáltalán. Ha ez megvan csinálj üzleti tervet, költség-haszon kalkulációt, megtérülést. Nézz utána, hogy egy ilyen vállalkozás beindításához milyen tárgyi,anyagi, és szellemi erőforrások szükségesek.Lehet vannak pályázatok is. Régebben tudom, hogy volt a fiatalok vállalkozóvá válásának pályázata. Alapos felmérést igényel egy ilyen, és első időszakban biztos, hogy veszteséges leszel. De ha mindent mérlegelve, racionálisan megvizsgálva pozitív az eredmény, akkor sem biztos, hogy a jelenlegi ingatag gazdasági helyzet megfelelő lesz az induláshoz.

A vállalkozó vállalja a kockázatot nyereség reményében. Erre jelenleg nem látok reális esélyt. Talán 1-2év múlva. Addig képezd magad, tanulj, ne csak sütni, hanem azt is, hogy kell egy vállalkozás beindítani és fenntartani.

2020. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, mindegyiket hasznosnak tartom a maga módján, értem a nézőpontokat és elgondolkoztat. Tudom a feltételeit egy vállalkozás elindításának és ez egyelőre valóban csak egy opcionális terv a jövőre nézve. A feltételek jórészt (szerencsére) adottak, azt gondolom nem egy halott ötlet. Igazából nem is tudom mi lett volna a konkrét kérdés. ':) Talán a támogatás része. Talán ha azt mondja, " figyelj, menj el egy pékségbe, nézd meg hogy működik, valóban ezt akarod-e", stb.stb. Nem vagyok egy követelőző típus, nem költök különösebben magamra, azt gondolom spórolok, ahol lehet. Talán nem erről a végéről kellett volna néznie a dolgot. De tényleg Köszi az eddigi kommenteket, hasznosak számomra.
2020. ápr. 2. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!