Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemrég férjhez mentem, és...

Nemrég férjhez mentem, és messzire fogok elkerülni a szőlőfalumból. Miért sírok naponta majdnem fél órát kint a teraszon emiatt? Van olyan, hogy valaki annyira ragaszkodik a falujához, ha eliszik máshova belebetegszik?

Figyelt kérdés
Tudtam,hogy messze lesz, persze de nem gondoltam volna,hogy ezt így fogom megélni, hogy naponta ennyit sírjak az itt maradó emlékek miatt.
2020. ápr. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
26%
Helyesbítek: a babavállaláshoz/anyasághoz NEM tudnál eléggé éretten hozzáállni. (Kicsit szétszórt vagyok néha, bocsánat.)
2020. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok,és a nagyszülőkkel éltem/ élek.

Azt mondták, előbb utóbb úgy is elvinnének feleségnek,és kicsi a valószínűsége,hogy falubeli vegyen el, tehát sehogy sem maradhatnék.

Úgy,hogy vagy megszokom vagy megszököm az ő meglátásuk szerint.

2020. ápr. 28. 20:31
 23/66 anonim ***** válasza:
85%

#19

Már ne is haragudj, de szerintem ebben a szituációban nem tanácsos olyan gondolatokat elültetni az amúgyis problémákkal küzdő lánynak a fejében, hogy a gyerek majd mindent megold.


Ez teljesen másról szól, szakember segítsége kellene, aki rávilágít nála kötődési problémákra, mi értelme ezeket a gondokat átadni a gyereknek anélkül, hogy ő megoldotta volna mielőtt szülni fog? Te jó ég...

2020. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
58%

Atyaég, mennyi hülye van itt. Feltételezem a válaszolók 90%-a még életében nem költözött, vagy nem túl messzire a szülői háztól.


Teljesen normális, amit érzel. Az lenne abnormális, ha nem viselne meg egy cseppet sem. Életed eddigi részében, ami biztos megvan 20-25 év, ugyanazon a helyen éltél. Ezt szoktad meg, és most félsz az újtól. Nincs ezzel baj. Baj akkor lesz, ha az új lakhelyed nem tudod megszokni néhány hónap alatt. Amikor én elköltöztem a szülői házból (21 voltam), kb. 2-3 hétig olykor-olykor elsírtam magam. Nem ismertem itt senkit, magát a települést sem, és itt minden más volt, mint amit megszoktam. Aztán persze ez az érzés elmúlt, és jött az, hogy végre a férjemmel elkezdtük élni, és építeni az "új" életünket. Egyre figyelj, ne úgy éld meg a változást, hogy az csakis rossz lehet, ne az motoszkáljon egyfolytában majd a fejedben, hogy "úgysem fogom megszokni", "nem lesz itt jó nekem", mert akkor hidd el, nem is lesz jó. Légy nyitott, és próbáld élvezni az új életedet.

Az én férjem által most megkapjuk a zöldkártyát az USA-ba, tehát a következő hónapokban arra kell készüljek, hogy másik földrészre költözünk. Képzelheted.... :) Na persze azért várom is, mert jártam már Amerikában, és nagyon megtetszett, de azért odaköltözni most kissé ijesztő is.

2020. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként ismered azt az embert akihez férjhez mentél? Vagy csak ő volt éppen az aki téged "elvitt"? Nagyon úgy tűnik, hogy azért mentél férjhez, mert a faluban a 25 év már túlkorosnak számít, valójában te nem akartad ezt.
2020. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
80%
Azért nem aggódsz, hogy nem is tudod, hogy együtt tudsz -e vele élni? Lehet, hogy korai volt ez a házasság.
2020. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
95%
Ismered, szereted te a férjedet? Mióta vagytok együtt? Hogy találkoztatok eddig?
2020. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:
Voltam már lent többször is náluk,de akkor is vissza kellett hoznia. Azt nem írtam,hogy pánikbeteg is vagyok.
2020. ápr. 28. 20:37
 29/66 anonim ***** válasza:
86%
Én teljesen megértelek amúgy, de a nagyszüleidhez bármikor vissza tudsz majd menni, akár hetente is, Magyarországon 300-500 km simán megtehető havi 2 alkalommal. Először csak heti egyszer látogatod meg őket, aztán szépen lassan ebből havi 1 alkalom lesz, szerintem ha igazán szereted a férjedet, akkor ezt együtt nagyon könnyen meg tudjátok oldani.
2020. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
33%
A pánikbetegséged valószínűleg a falusi létből fakadó probléma, nem hinném, hogy túl sok szociális inger ért eddig, ez így hirtelen nagyon sok lesz neked, kitartás.
2020. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!