Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szerintetek jó döntés...

Ti szerintetek jó döntés ilyen fiatalon gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Itt most rolam van szo.

23 eves vagyok, 3 eve van elettarsam terhes lettem nemsokara szuletik a babam.

Szerintetek kepes leszek az anyasagra?

Nem jarok bulizni sose voltam ez a tipus csondes visszahuzodo lany vagyok anyukammal nem jo a kapcsolatom a parom csaladjaval jol kijovok.

Tudom hogy meg nagyon fiatal vagyok , tudom hogy vannak eretebb 23 evesek nalam meg kinezetre is kislanyos vagyok.

Megijedtem hogy nem leszek ra kepes, vagy a parommal fog megromlani a kapcsolat a sok felelosegtol.

Nagyon boldog vagyok a baba erkezese miatt de hirtelen jott lehet elhamarkodtam?mit csinaljak hogy ne erezzem ezt?


2020. máj. 4. 17:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%

Ha tudnád mennyire irigyellek téged is, és másokat is akik fiatalon anyukák. Nekem is ez volt a vágyam, de sajnos nem így alakult. Még csak másfél éve dolgozok (előtte egyetemre jártam) úgyhogy nincs annyi tartalékom, hogy bele merjek vágni a gyerekvállalásba. Párom sem akar még jó ideig babát. :( De egyszer nekem is eljön ez remélhetőleg.


Általános iskolás osztálytársam ugye egyidős velem. Van egy 3 éves kislánya és most májusban fogja szülni a második babáját.

Egyetemről ismertem egy lányt aki 21 évesen lett terhes véletlenül, neki most 3 éves a kisfia. Gyönyörű család lettek. Igaz a párja tehetős, tehát anyagi gondjaik nincsenek.

25N

2020. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom tervezett...
2020. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

21 évesen foglalkoztam először gyerekekkel au pairként, és már akkor is úgy éreztem, hogy nagyon szeretnék saját gyereket és jó anya lennék, és tudom, egész más dolog anyának lenni, mint hivatásból gyerekekkel dolgozni, de a fogadócsaládom is nagyon elégedett volt velem, a gyerekek is imádtak. Pedig egyébként elég sok téren úgymond gyerekes vagyok, pl. azt nem tudom, hogy ha lesz saját gyerekem, hogyan fogom visszatartani attól, hogy folyton édességet zabáljon, amikor én is ezt teszem :D

Szóval szerintem 23 évesen egyáltalán nem korai gyereket vállalni. Inkább azt tartom aggasztónak a te helyzetedben, hogy még csak 3 éve vagytok együtt a pároddal, és nem terveztétek a gyereket, hanem becsúszott, ráadásul a nagyszülőkkel sem vagy jó kapcsolatban. Ez sokkal nagyobb problémákat okozhat (persze nem feltétlenül), mint az életkorod.

2020. máj. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon jooookor kerdezed ... terhes lettel, nemsokara itt a baba es ilyen kerdest teszel fel.. MOST? ?
2020. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
58%
Nem a koroddal van baj, de így elég kiszolgáltatott helyzetben leszel, hogy még munkád se volt.
2020. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
65%
Eszembe sem volt ennyi idősen gyereket szűlni,de neked lehet jó döntés,legalább nem kell dolgoznod még néhány évig.
2020. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
75%

Hát szerintem 23 évesen baromi korai, nekem legalábbis az, akkor még javában egyetemre jártam, tanultam, el nem tudtam volna képzelni, bár mondjuk így 27 évesen se.

Az meg hogy még sosem dolgoztál...Hát ez lesz itt a fő gond, soha nem szülnék ilyen kiszolgáltatott helyzetbe.

2020. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
62%

Itt inkább az a gond, hogy még sosem dolgoztál. Gondolom tanultál eddig.

Pályakezdőként amúgy is 100x nehezebb elhelyezkedni, nem hogy még pályakezdő anyukaként. A munka világában rengeteg kihívásod lesz, ha csak nincs nagy szülői hátteretek. Minden kisgyerekes anyuka ismerősöm 2 hetente táppénzen van a gyerek miatt, mert mindig összeszedtek valamit az oviban. Ezt egy munkáltató sem akarja szívesen önként bevállalni még ha nem is mondják ki. Persze ha tényleg jóban vagy anyóssal és majd ő vigyáz a gyerekre az más. De anélkül nagyon nehéz lesz.

2020. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen korodra megvan a kialakult életed, dolgozol, meg vissza tudsz menni majd munkába, tehát el tudod tartani majd akár egyedül is, akkor nem lehet gond.
2020. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!