Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sikeres felvéti után nem...

Sikeres felvéti után nem pofátlanság autót kérni ajándékba a szüleimtől?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 17:27
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

tesóm is kapott, pedig őt még nem is vették fel az államigazgatásira...tanító lett belőle.

amúgy szerintem nem:D;)

de persze ha biztosan nem tudnák megvenni, akkor ne kérdezd, hisz az mindkét félnek kínos..

14/L

2010. júl. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
utsó előtti: nem félév, hanem FELVÉTELI. ma mindenki felreolvassa a dolgokat:D
2010. júl. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
mondjuk a kérdező is elírta:D
2010. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

az ajándékot nem kérik... :)

az ajándékot az egyik fél önmagától adja, a másik pedig tőle kapja... :)


A felvetést nem is pofátlanságnak tartanám, hanem helyből megdöbbentőnek... Miért kéne ellentételezés azért, hogy felvettek? Azon is csodálkozom, ha a diploma megszerzéséért vesznek a szülők különféle drága holmikat a gyereküknek... Hiszen nem a kocsiért tanulsz, hanem magadnak, magadért. Hogy a tudásoddal majd megkeresd a kenyered, meg a kocsid...

Persze, ha valaki olyan körülmények között él, hogy a szülei előteremtik az ingó és ingatlan vagyont a gyereküknek, annak - úgy mondják - könnyű. És ez igaz is, csak kevesen teszik hozzá, hogy speciel ez lenne a normális: a szülők felnevelik a gyereket, és biztosítják neki a kellő anyagi háttért. (Ehhez persze mindezt nekik is nagyrészt meg kellett kapniuk, vagy tudniuk kellett elérni.)

Csak a gyerek ne váljon követelőzővé, hanem legyen hálás a sorsnak és a szüleinek, hogy lehetősége van tanulni, és mellette még el is tartják, sőt, kényeztetik.

De ajándékot nem kér az ember. :)

2010. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Nem új autóra gondoltam, max. 3 millióért már találnék valami jót.
2010. júl. 29. 18:15
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

Én ha az egyik ősöd lennék, kicsit megviccelnélek:

"De igen kislányom / kisfiam!"


Másnap át is adnám a kulcsát: egy használt kocsinak, amit max 300.000 Ft-ért vennék, és hozzátenném, hogy oké, mostantól Te fizeted a kötelezőt és a többit, de hogy majd miből fizeted ki, majd kitalálod


XDDD


3 millós tétel az már nem semmi. Szerintem már 1millóért is lehet kapni normálisat. Hidd el fősulin / egyetemen nem komálják a gazdag gyerek csemetéjét...És amúgy ki fogja fizetni a járulékos költségeit? Netán Te? Elmész majd a Tescoba árufeltöltőként, vagy mi?


(lehet lepontozni, de én max egy diplomára adnék ilyen "ajándékot" nem pedig egy felvételre... jah... azt hogy felvettek valakit az még nem jelent semmit, ahhoz bent is kell maradnod! Köztudott hogy egy jobb fősulin / egyetemen 100 emberből 80 embert kirúgnak... de ezt majd te is megtapasztalod)


Én a helyedben örülnék, hogy fizetik az albérletet (mert ha tehetősek vagytok esélyed nem lesz bekerülni a koleszba) meg a jegyzeteket, kajapénzt meg miegymást...ű


Amúgy gratula, de kösd fel azt a bizonyos gatyót /tangát

2010. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Gondolhatod, hogy nem én fizetném az autó járulékait. Sőt az üzemanyagot sem.

De szerintem elég szerény voltam a 3 millióval, nem? Vannak ennél sokkal drágább verdák.

2010. júl. 29. 18:48
 18/43 anonim válasza:
90%
Na elméssz te a p i c s á b a, h ü l y e g y e r e k..
2010. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell neked kocsi? Apu gazdag h.ülyegyereke vagty?
2010. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
hja :|
2010. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!