Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sikeres felvéti után nem...

Sikeres felvéti után nem pofátlanság autót kérni ajándékba a szüleimtől?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 17:27
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
43%
egyébként hová nyertél felvételt? Vagy legalábbis hová felvételiztél?
2010. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Ja 3 millió csak apró pénz.....
2010. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
85%

"De szerintem elég szerény voltam..."

LOL

Kisfiam neked még tanulnod kell az életet!

2010. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
úristen én örülök, ha majd a szalagavatómon lesz egy ebéd ahova meghívhatom a barátom családhát, és egy ugyanilyen kaliberű ballagásom! :O 3millával szerény vagy, CSUPÁN azért, mert felvettek?! hát tényleg nebas.szamármeg!
2010. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
3 milió az szép és vannak drágább még jó nem egy porsche gt911-et kérsz
2010. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
97 ezer hallgató jutott be valamely egyetemre vagy főiskolára. Nem hiszem hogy túl nagy dolog hogy téged is felvetek a fejkota miatt minden jellentkezőt felvesznek.
2010. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid helyében kivennélek az egyetemről (vagy legalábbis halasztanál egy évet ) és elküldenélek dolgozni, akkor majd megtanulod MENNYIT IS ÉRSZ VALÓJÁBAN és nem fogsz unalmadban hülye kérdéseket feltenni ...


Szerintem a szüleid sem most jöttek le a falvédőről... úgysem fogják megadni, majd kiröhögnek... Baccus, ez besz@rás... azért nem kérsz egy lakást, mert önállóan veszed a levegőt???? besz@rás....

2010. júl. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Az én fiam épp az idén diplomázott, nem is no name szakon. Eszembe se jutott, hogy kocsit vegyek neki, pedig telne rá. A lakást már 16 éves korában megvettük, de még velünk lakik, viszont mondtam, az autóra valót keresse meg magának. Utálom, ha taknyos 18 évesek s.... alá rakják a kocsit, aztán hány ember életébe került már....DE ha a szüleid megveszik, ő dolguk. Ha veled bármi történik, az is.
2010. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy mindenki nekem esik ezért. Miért baj, ha jómódúak vagyunk?
2010. júl. 30. 09:18
 30/43 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, ha jómódúak vagytok.

Csak abba gondolj bele, hogy mennyi ember szenved mostanság a hitelei miatt, az árvíz miatt, akármilyen rossz életkörülmény miatt.

Ezeknek az embereknek kinyílik a bicska a zsebében, ha azt olvassák, hogy egy 3 milliós autóval még "szerény" voltál..., és még minden járulékos költséget is más fizet helyetted...

Pl. nekem is van elszállt hitelem. Nekem a szüleim nem tudtak lakást venni. De valahol / valahogy élnem kell. A fizetésem meg nem növekedett évek óta. (Hozzáteszem: amikor felvettem a lakáshitelt, akkor nem okozott gondot a fizetése.) Ma még úgy élek, hogy épp ki tudom fizetni az összes számlámat.

De pl. adakoztam az árvízkárosultaknak, mert nekik sokkal rosszabb a helyzetük. Pedig vehettem volna azon a pénzen új ruhákat magamnak, vagy akármit.

Ha pl. ti is adakoztatok, vagy bármilyen (a helyzetetekből eredően főleg anyagi) támogatást adtatok / szoktatok adni másoknak, akkor lehetőleg írd ide, hogy lássák az emberek: attól, hogy jómódúak vagytok, még emberségesek vagytok.

Nézd, ha neked soha nem kell megdolgoznod semmiért se, mert készen kapod, akkor lehet, hogy te sok mindent elérhetsz, külföldre utazhatsz, nyaralhatsz, telelhetsz és saját medencében úszkálhatsz, de nem biztos, hogy megtudod, milyen érzés az, ha saját erődből teremtesz meg valamit, amiért a felelősséget is te vállalod. Pedig ez nagyon fontos ahhoz, hogy az embernek minél tisztább értékítélete legyen.

2010. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!