Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az esély rá hogy...

Mennyi az esély rá hogy később megbánom a teljesen egyedül maradást?(lemondok arról hogy párom/és a jövöben esetleg családom legyen)

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 15:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

A párkapcsolat kihívásokal jár és felelősséggel, probléma megoldó képességgel, tisztelettel.


Ezeknek az rendszeres gyakorlásáról mondasz le, amikor erről lemondasz.

2020. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok.

Igazából nem terveztem el,csak tisztában vagyok vele a változásnak kevés az esélye,tehát 30 évig nem volt semmi, nem hiszem változna a jövőben bármi is.

Ezért látom előre jobb elengedni a dolgot.

2020. jún. 15. 18:52
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem változtatsz, nem fog változni.
2020. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
Mennyi az esélyed erre? Hát olyan fifti-fifti. Vagy-vagy. Ki tudja? Senki.
2020. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%
A tízes hülyeséget írt, számtalan öreget ismerek, akinek gyereke(i) és unokái vannak, mégis az öregek otthonában kötött ki. Na meg épeszű ember nem azért vállal gyereket, hogy az majd pesztrálja őt öregként...
2020. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

#15,

kérlek, ne forgasd ki a szavaimat!

Egy szóval sem említettem, hogy az idősek otthonában nincs olyan személy, akinek gyereke, unokája van! Azt írtam, hogy sok idős, egyedül élő ember szomorú a magánya miatt.

Egyébként vannak ismerőseim, akik idősek otthonában vannak (voltak) és panaszkodnak a magányra (és az ottani körülményekre!...). Te beszéltél már ott lakóval erről?

2020. jún. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%
Én azt nem értem, miért lenne feltétlenül magányos az, akinek nincs párkapcsolata és családja. Akik így gondolkodnak, ti a családotokon kívül soha senkivel nem is szoktatok kommunikálni? Akiknek nincs családja, azok nagyobb figyelmet tudnak szentelni a barátaiknak vagy szomszédaiknak, és szorosabb kapcsolatokat tudnak velük kialakítani. Sokan vannak, akik nem szeretnének saját családot. Az ilyen emberek simán összetarthatnak, költözhetnek egymás mellé, találkozgathatnak. Nem a családalapítás az egyetlen opció arra, hogy szoros kapcsolataink legyenek.
2020. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%
A 15-ös vagyok, nyugodtan le lehet pontozni, és igen, beszéltem, a nagymamám is öregek otthonába került, nagybátyám pl. abszolút nem is látogatta. Sok a magányos, egyedül élő öreg valóban, akiket én ismerek, kivétel nélkül vállaltak pedig gyereket.
2020. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Gondolom, senki sem kíváncsi különösebben a #15 (és 18-as) véleménycseréjére velem, ezért ez után a válaszom után senkinek semmilyen reakciójára nem válaszolok, de ezt még leírom:

Tisztelt Említett! Kérdező kérdezett valamit. Azt kérdezte, hogy mennyire esélyes, hogy később megbánja, ha teljesen egyedül marad, azaz lemond a páros életről és arról, hogy a jövőben esetleg családja legyen. A kérdése lényege, hogy ESETLEG megbánja-e, ha egyedül marad.

A #10-es válaszomban azt írtam, hogy az idős, egyedül élők nehezen viselik a magányt. Ez az esetek majdnem 100%-ára igaz! Hiába megy a klubba, szomszédba stb., otthon mégis a négy fal között egyedül van, szomorúan. Az idősek otthonában is sokan magányosnak érzik magukat, hiába laknak ketten vagy többen egy szobában. Igazad van: a nagymamád is magányosnak érezte magát, holott voltak gyerekei, de a Kérdező kérdése másról szólt! Olvasd pár sorral feljebb ezt a válaszomat, vagy olvasd el magát a kérdést. ÉN A #10-ben A KÉRDEZŐ KÉRDÉSÉRE VÁLASZOLTAM ÉS NEM FELTÉTELEZÉSEKRE. A zárójelbe tett utalásom az idősek otthonára szintén az ott egyedül élő, magányos emberekre vonatkozott, akik a szobatárs mellett is magányosnak érzik magukat.

2020. jún. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%

Kár, hogy nem akarod folytatni a vitát, abból sokat lehet tanulni, ha normálisan érvelnek az emberek...


Köszönöm, de világ életemben kitűnő voltam szövegértésből, tökéletesen értettem, mire mit miért írtál. Ne haragudj, de honnan tudod, hogy a nagymamám hogy érezte magát? Sokszor az eszénél se volt, brutálisan magas cukor kínozta és szenilis lett. Attól pedig, hogy valaki egyedül él, még messze nem biztos, hogy magányos! Te hoztad fel a családmentes életre kapásból a magányos öregeket, mintha minden magányos idős azért lenne magányos, mert nem vállalt családot anno. Népes család mellett is maradhatsz magadra, és nem csak azért, mert a gyerekek (és az unokák) szemetek lennének, egyszerűen nekik is van saját életük, esetleg messze is laknak, ne adj' Isten olyan betegsége van az idősnek, amihez szakember kell.

2020. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!