Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni, ha ilyen...

Mit lehetne tenni, ha ilyen rossz a helyzet, és a lányom apja nem csinál semmit, hiába kérem, nem tesz semmit?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel elváltunk, van egy 6 éves kislányunk, közös a felügyelet.

Az ő párja folyamatosan úgy kezeli az én lányomat, mintha a saját lánya lenne. Sokan azt fogják gondolni, hogy féltékeny vagyok arra a nőre, de nem, nem vagyok, csak egyszerűen soknak gondolok dolgokat. Például amikor azt mondja a gyerekemnek, hogy nyugodtan szólíthassa anyának, és Mother&Daughter (anya és lánya) feliratú képkeretbe teszi a képeiket. Neki nem lehet gyereke, elhiszem, hogy rossz neki és hogy fájdalmas, de ne az én gyerekemen élje már ki magát. Hiába szólok az apjának, az csak elintézi egy annyival, hogy: "Az talán jobb lenne, ha utálná és bántaná?" Nem, nem lenne jobb, de akkor se bánjon vele úgy, mintha a lánya lenne.


2020. júl. 12. 22:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Hát szerintem is megdöbbentőek itt a válaszok.


"van a kölyöknek még egy szerető anyukája" - nem, nincs. Egy anyukája van, meg egy másik nő, aki szereti és kedves vele. De ha az apjával szétmennek, nyom nélkül fog eltűnni a gyerek életéből. Ugye akkor sem mondjuk majd azt, hogy a gyerek elveszítette az anyukáját? Ennyi erővel bárkit hívhatna a gyerek anyának és apának, aki kedves hozzá és több időt tölt vele. A barátnője anyukáját, a nagynénjét, az óvónénit. Hol van a szavak jelentése?


"Neked van új párod? Ha lenne nem örülnél neki ha apának szólítaná?" - mi a bánatért örülne neki? Az miért jó? Nem szeretheti ugyanúgy, ha a keresztnevén szólítja?


"Én inkább örülnék, hogy a nő elfogadja szereti a gyermekem, (..) Mint gonosz féltékeny mostohaként tönkre tenni a gyermekem lelkileg (...)" - mert csak ez a két véglet létezik... ja, nem. Van a normális változat is, amikor a mostohaszülő kedves és korrekt a gyerekkel, de nem akar anyja helyett anyja lenni és átvenni a valódi szülő szerepét. Ha a valódi szülő már szinte semennyire vagy egyáltalán nincs jelen a gyerek életében, akkor esetleg megteheti, ha (!) a gyerek erre vágyik.


"ha ő vigyáz rá, gondoskodik róla, neveli, stb., akkor igenis anyai szerepet tölt be az életében" - nem. Amikor ott van, nem az ő dolga vigyázni rá, gondoskodni róla, és végképp nem ő neveli. Olyankor apánál van. A nő annyira vesz részt a gyerek körüli teendőkben, amennyire kedve van. Öröm, ha törődik vele, de attól még nem "tölt be anyai szerepet", még akkor sem, ha végig ő foglalkozik vele apa helyett (ezt bébiszitternek hívják). Az apa társának a szerepét tölti be. Lehet szeretetteljes, lehet jó, de nem anyai.


Írom mindezt elvált szülők gyermekeként. Anyám újraházasodott, a mostohaapámmal egy háztartásban éltünk, míg apámmal hétvégi apukaként ápoltunk jó kapcsolatot (a testvérem és én). A mostohaapám a lehető legkorrektebb hozzáállást tanúsította: mindent megadott nekünk, amire szükségünk volt, sosem éreztette, hogy számára csak "járulékos kötelesség" lennénk, ugyanakkor nem szólt bele a nevelésünkbe és nem próbált az apánk lenni. A keresztnevén szólítottuk (legyen Zoli).

Nekem mindig tiszta sor volt: az "apa" megszólítás egyetlen embert illet meg: apámat. Erre van ez a megnevezés kitalálva, nem pedig arra, hogy életünk minden jelentősebb résztvevőjére ráaggassuk. Zoli pedig Zoli. Ha néha valaki úgy emlegette nekem Zolit, hogy "apukád", hirtelen nem is tudtam, kiről beszél. Mikor rájöttem, kijavítottam: "ő nem az apukám, az apukám xy-ban lakik". Mindezt úgy, hogy a világon semmi bajom Zolival.


Nem értem ezt a "miért ne nevezhetne bárkit anyának" hozzáállást. Mi a francért kell bárkit úgy nevezni az anyján kívül?

2020. júl. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyereked mit szól hozzá? Mert az én fiaim eléggé furcsálnák azért. Szóval, ha a lányodnak egy kis ellenérzete van emiatt, szólj az exednek, hogy ezt a dolgot hanyagolják, mert a gyereknek kellemetlen.
2020. júl. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%
11essel értek egyet. Anya az anya és kész. Szeresse, legyenek baratok, örüljenek, h jó a kapcsolat, de ne akarják, h az anyjának szólítsa. Nem az és kész.
2020. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

OKé kérdező, de akkor se kelljen a másik nő ha a gyerekfelügyeletet kell megoldani.


Szerintem meg igen is féltékeny vagy. Attól hogy a másik nő is sajátjaként szereti, nem fog téged kevésbé szeretni a gyereked. De ha így hisztizel azt fogod elérni hogy a nő nem fog foglalkozni a gyerekeddel és ellenetek uszítja az apát. Az majd jobb lesz? Élvezni fogod?

2020. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

A kérdezővel értek egyet. Én se örülnék, ha a fiam mást is anyának hivna, mivel anya csak egy van.

Én a helyedben a nővel beszélném meg ezt a dolgot.

2020. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%

Milyen válaszok vannak itt, neha meglepődöm, hogy akármit is kérdez egy kérdező, rögtön elkezdik ekézni...


Szerintem nem normalis, amit csinál, nem az nem normális, hogy megszerette, és foglalkozik vele, de hogy az igazi anyja háta mögött elkezdi anyának kezelni magát es ugy hivatni magát,ezt nem lehet hagyni. Nehogy rahagyd, beszélj a nővel és az apukaval is, állj ki magadért, hiszen a te gyerekedrol van szó és mindennek van határa. Érezze a nő a szavaidbol, hogy nem azzal van a bajod hogy szereti a kislányt, hanem hogy túlzásba esett, és a gyereknek már van anyja, ez nem egy olyan szerep a gyerek életében amit 2 nő is betolthet.

2020. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen megértelek, beszélj a nővel. Szép és jó hogy szereti a gyereket, de nehogymár anyának szólítassa magát meg ilyenek.
2020. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem itt a gyerek hozzáállásán múlik a dolog. Ha ő szereti ezt, meg szívesen szólítja anyának, akkor nincs ezzel semmi baj, a válással már úgyis hazavágtátok egyszer az életet, nem kell még abba is beleszólni, hogy hogyan hívja a nőt. Valamilyen szinten a lánya, a mostohalánya, de ilyen feliratú képkereteket gondolom nem árulnak... Nem a barátnője, mert a barátok egymás egyenrangú partnerei, a hat éves lányod nem tud egyenrangú partnere lenni egy felnőtt nőnek. A hét felében az a nő igenis egy szülő funkcióját látja el. Gondolom el is várnád, hogy pl. ne hagyja kiszaladni az útra, vagy adjon neki enni ha éhes, na ezek egy szülő, és nem egy barátnő feladai.

Most lehet itt ideologizálni, hogy anya meg apa csak egy van, de ez egy ideális világra igaz, ahol az emberek ha már gyereket csinálnak, akkor együtt is maradnak. Azzal, higy meghoztatok egy olyan döntést, hogy elváltok, bevállaltátok azt is, hogy új emberek fognak szülői pozíciókat betölteni, ha ez nem oké, akkor nem kell elválni. Innentől csak a mostohaszülő meg a gyerek dolga, hogy hogyan alakítják a kapcsolatukat, vagy hogyan nevezik egymást.

2020. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!