Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az apukám, de szomorús...

Meghalt az apukám, de szomorúság helyett én csak haragot érzek. Mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
Amikor meghalt azt mondták a gyász része a harag, de már eltelt 3 év és bennem ugyanannyi harag és düh van, viszont szomorú nem vagyok. Ha hiányzik akkor is csak haragszom rá, a sírjánál a temetés óta nem jártam, pedig még anyukám is szokott menni. Ő már nem haragszik vagy nem tudom, annyira nem is beszélünk róla. Mióta tudom, hogy azért dobott el mindent magától, mert a szeretője elhagyta egyszerűen, mintha sose szerettem volna őt. Nem merek erről se anyuval, se a tesóimmal beszélni, mert ők láthatóan máshogy éreznek. Nem voltak anyagi gondjaink, nem volt semmi előjele, egyik napról a másikra itt hagyott minket, még csak meg sem próbált elbúcsúzni vagy bármi. Annyi harag van bennem miatta és nem tudom hogyan adhatnám ki magamból. Normális így érezni ennyi idő után is? Jobb lesz majd valamikor vagy csak duma, hogy az idő majd segít?
2020. júl. 25. 13:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Ha egész életében patkány volt veled, akkor igen.
2020. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem volt egyáltalán patkány se velünk, se anyukámmal nem bánt rosszul. Nem is tudtunk róla, hogy megcsalja, csak miután öngyilkos lett derült ki, addig nagyon szerettem őt. Valahol biztos most is, csak elnyomja az, hogy nagyot csalódtam benne.
2020. júl. 25. 13:14
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy harag van benned, nincs miért lelkiismeret furdalásod legyen. Cserbenhagyott benneteket, ez az igazság.


Olvastam egyszer Popper Pétertől, hogy az egyik ügyfele, aki özvegy nő volt, nagyon depressziós lett és folyamatos dühöt érzett a volt férje iránt, mert öngyilkos lett és otthagyta több milliós adóssággal, amit éveken keresztül fizetnie kellett. Ráadásul elvárták tőle, hogy gondozza szépen a volt férje sírját, amit legszívesebben megrugdosott volna és ettől folyamatosan rossz érzése lett. A lényeg, hogy Popper P. azt javasolta neki, hogy nyugodtan élje meg belülről és ha kell, kívülről is a csalódottságát, beszéljen róla, adja ki magából, ha nem akar belerokkanni, mert ez egyáltalán nem szégyen. Hasonlót javaslok neked is. Éld meg a csalódottságod, beszéld át a családoddal, ha vevők rá, sokkal könnyebb lesz.

2020. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
terápia. fel kell dolgozni, el kell engedni..
2020. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem tudod véletlenül hol olvastad ezt? Próbáltam már könyveket keresni, amiben írnak ilyesmiről, de nem igazán találtam még olyat, ami segítene.

A családommal nem lehet erről beszélni, a tényekről hallani sem akarnak, mindig azt mondják, hogy csak a szépre szabad emlékezni. Nem értik meg, hogy nekem ez nem megy.

2020. júl. 25. 13:20
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is normális, hogy így érzel. Az is, hogy még mindig. És nem, nem üres duma, hogy az idő majd segít, tényleg segít, csak lassan.

Egyébként hány éves vagy? Talán nem mindegy, hogy 13 évesen vagy 53 évesen veszítetted el őt...

2020. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
2020. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok! Sajnos, nem tudom már, melyik művében olvastam, mert minden pszichológiai témájú művét elolvastam. A gyász feldolgozásáról is van könyve, rendkívül színvonalas, de azt nem tudom, hogy ebben a konkrét dologban segítene-e neked.
2020. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Amikor én nem tudtam a családtagjaimmal megbeszélni a dolgaimat, akkor elmentem kineziológushoz, mert már azt hittem, hogy bekattanok. Neki az volt az egyik módszere, ami számomra a fordulópontot jelentette, hogy leíratta velem ott helyben, ami bánt, nyom belülről, majd kérte, hogy háromszor hangosan olvassam fel magamnak és engedjek meg minden dühöt, haragot, ami bennem van. Ordítsak, sírjak, ami éppen jólesik.

Na én aztán írtam, írtam megállás nélkül legalább 5 A4-es oldalt, majd kiment a szobából és én elkezdtem olvasni magamnak. A végén már tényleg üvöltöttem a fájdalomtól, a végén pedig csak ürességet éreztem, de olyan ürességet, ami végre nem nyom, nem bánt. Utána összeszedte a papírokat és elégette úgy, hogy én is lássam. Nekem ez a terápia volt a fordulópont, rengeteget segített, mert bediliztem volna, szó szerint.

2020. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, apádra nem az öngyilkossága miatt vagy dühös? hogy megfutamodott az élet elől és itt hagyott egy csomó lezáratlanságot..?
2020. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!