Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt az apukám, de szomorús...

Meghalt az apukám, de szomorúság helyett én csak haragot érzek. Mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
Amikor meghalt azt mondták a gyász része a harag, de már eltelt 3 év és bennem ugyanannyi harag és düh van, viszont szomorú nem vagyok. Ha hiányzik akkor is csak haragszom rá, a sírjánál a temetés óta nem jártam, pedig még anyukám is szokott menni. Ő már nem haragszik vagy nem tudom, annyira nem is beszélünk róla. Mióta tudom, hogy azért dobott el mindent magától, mert a szeretője elhagyta egyszerűen, mintha sose szerettem volna őt. Nem merek erről se anyuval, se a tesóimmal beszélni, mert ők láthatóan máshogy éreznek. Nem voltak anyagi gondjaink, nem volt semmi előjele, egyik napról a másikra itt hagyott minket, még csak meg sem próbált elbúcsúzni vagy bármi. Annyi harag van bennem miatta és nem tudom hogyan adhatnám ki magamból. Normális így érezni ennyi idő után is? Jobb lesz majd valamikor vagy csak duma, hogy az idő majd segít?
2020. júl. 25. 13:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

Én is haragudnék, mert könnyen feladta. Viszont a megbocsátás egy k*rva nehéz dolog. Amíg haragszol, ő sem nyugodhat békével.

El kell fogadni, hogy az ő élete volt, és ő így döntött. Felesleges magyarázni az okokat, meg az egyértelműt, ezt a családod is tudja, ezért nem beszélnek róla. Elhunytról vagy jót, vagy semmit. Azt, hogy miért így halt meg, engedd el. Megtörtént, változtatni úgy sem tudsz rajta, inkább arra gondolj milyen jó dolgokat tett életében, hogy könnyebben menjen a megbocsátás.

2020. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

*Mióta tudom, hogy azért dobott el mindent magától, mert a szeretője elhagyta egyszerűen, mintha sose szerettem volna őt.


Ezt miből gondolod hogy így van? A szóbeszédnek nem kell ám felülni.

2020. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem normális, hogy haragot érzel, bár idővel enyhülhetett volna az érzés. Meg tudtad magadnak fogalmazni, hogy miért haragszol? Azért, mert eldobta az életét? Vagy azért, mert úgy érzed, hogy te és a testvéred nem voltatok olyan fontosak a számára, mint az eltitkolt kapcsolata? Hogy ő nem érzett elég szeretetet irántatok, mert akkor maradt volna, hogy itt legyen nektek? Ezek jogos érzések, de talán ha olvasnál egy kicsit az öngyilkossággal kapcsolatban, lehet, hogy meg tudnál bocsájtani. Mert ilyenkor az ember egy beszűkült tudatállapotba kerül, egyetlen érzés uralja el, de egyáltalán nem igaz, hogy nincsenek, nem voltak más érzései, csak az adott pillanatban elnyomta ezeket. Más szóval: szeretett titeket, de igen, ezen felül volt egy másik élete, másnak is juttatott a szeretetéből, és amikor csalódás érte, kétségbe esett, "bepánikolt", és valami visszafordíthatatlant tett. Olvasgass utána ezeknek, kérj esetleg segítséget pszichológustól, ha nem tudod elengedni az érzéseidet, de szeretnél tovább lépni, megbékélni.
2020. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15 év telt el, 13 éves voltam, amikor öngyilkos lett és én még mindig haragszom, és reménytelenül szeretem.

Azt elfogadom, tudom, hogy nem látott más kiutat, de nagyon dühös vagyok rá. Én megtanultam ezzel együtt élni. Talán ha idejében kaptam volna segítséget, nem így lenne.. Szerintem is keress fel egy szakembert.

2020. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én megtanultam ezzel együtt élni. Talán ha idejében kaptam volna segítséget, nem így lenne.."

Szerintem szakembertől se várható el több, mint hogy segít megtanulni együtt élni vele.

2020. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
Teljesen normális, de kipróbálhatnád a terápiát mert van mit feldolgoznod
2020. júl. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Normális hogy így érzel, de az jusson eszedbe hogy ezzel öt már nem tudod büntetni. Nem tudod a fejére olvasni a dolgokat hogy mit tett. A harag amit érzel most egyedül saját magadnak árt. De neked viszont nagyon. Ezért kellene valahogy elengedned a dolgot, hogy te megnyugodj, nem azért mert apád ezt érdemli. Gondolj arra hogy ő nem érdemli meg hogy emeszd magad miatta.
2020. júl. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Haragszol, mert szereted őt. Ha nem szeretnéd, nem haragudnál rá. Közömbös lenne. Feltéve, ha rendben van az önbizalma az embernek.


Éppen, ebben a fázisban vagy. Ez változni fog.

2020. júl. 26. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

14-es vagyok.

#15: Kicsit félreértettél, nem tényre gondoltam, hogy meghalt, hanem a haragra, dühre.

2020. júl. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
66%

El kellene fogadnod hogy az ember kerülhet olyan lelki állapotba, amikor nem lát más kiutat csak a halált. Teljesen mindegy miért tette, vagy hogy te mit gondolsz, nem látsz bele a fejébe senkinek.

Tudom hogy egy egészséges ember fel sem tudja fogni hogy tehet ilyet valaki.

Csak fogadd el hogy nem látott más kiutat , és biztos lehetsz benne hogy ő is szenvedett amikor ezt a döntést meghozta.

Mindenki kerülhet ilyen helyzetbe , még te is .

2020. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!