Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalon lettem anya. Most ez...

Fiatalon lettem anya. Most ez akkora baj? Tegezzenek, vagy magázzanak? Mi a helyes szerintetek?

Figyelt kérdés
Fiatalon szültem, most leszek 33 éves.A fiam már 17 lesz decemberben.Ha jönnek a haverjai, nem tudják, hogy hogy is köszönjenek.A férjem azt mondja, hogy inkább örüljek, hogy azt hiszik a nővére vagyok.Sok barátja elsőre el sem hitte, hogy én vagyok az anyja.De van olyan barátja, akinek az anyja már 50 felett van, ő meg sérelmezi ezt, és úgy hallom, hogy el is hord mindennek e miatt, hogy a fia sziát köszön nekem.Én örülök, hogy fiatalon lettem anya, most ez akkora baj?Soha nem tagadnám le sőt büszke vagyok a fiamra.Hogy nézne ki, ha csókolomot köszönnének?Vagy én vagyok túl liberális?
2010. aug. 5. 21:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

én utálom, ha magáznak, és ki is kérem magamnak rendre, ha véletlen csókolomot köszönnek a gyerekeim barátai, osztálytársai. (35 vagyok)

tegezve is meg lehet adni a tiszteletet, ugyanakkor magázva is el lehet küldeni valakit az anyjába..

2010. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A legidősebb unokám olyan idős,mint te! Az ő barátaiknak is megengedem,hogy tegezzenek. Természetesen csak azoknak,akik állandó barátok.

Ma már ez elfogadott dolog.Különben is,ha valaki neveletlen,szemtelen,nem illemtudó,akkor is viselkedhet bun kó módon,ha magáz valakit. Régen volt egy mondás: nincs különség,ha azt mondják neked,hogy maga marha,vagy te hülye vagy. Mind a kettő egyformán sértő.

2010. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"tegezve is meg lehet adni a tiszteletet, ugyanakkor magázva is el lehet küldeni valakit az anyjába."

ez nagyon igaz, tetszett:)

Sőt, nekem sokkal "tiszeletre méltóbb" ha a felnőtt, mondjuk haverom édesanyja ezzel tulajdonképpen kifejezi hogy ő egy szinten kezel mint beszélgetőpartnert. Sokkal bizalmasabb.

2010. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is kikérném magamnak majd 33 35 évesen, hogy magázzanak:)
2010. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

21:44

Miért érdekel?Ez volta kérdés?Amúgy azért mert teherbe estem, és nem akartuk elvetetni.A mai napig együtt vagyunk az apjával, a másoddiplomámat csinálom, van 5 szobás házunk, kocsink, hitelünk meg nincsen.Ha még valami érdekel, ami nem a kérdéshez kapcsolódik, arra is szívesen válaszolok.

2010. aug. 5. 22:04
 16/22 anonim ***** válasza:
szerintem is jó ha tegeznek, fiatal vagy. én is fiatalon szültem, és én is örülni fogom ha tegeznek, végülis fiatal vagyok még jóideig
2010. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

De hogy baj.Nekem az a rossz,hogy nem mindenkit tudok tegezni akik fölajánlják,pl:párom(25) anyukáját(45) nem tudom tegezni.Nem tudom miért.

22/L

2010. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj? Az én anyukám sem szereti, ha magázzák a barátaim, most 43 éves, én pedig 16. Sőt 2 osztálytársam anyukáját is tegezem, az egyik kb. egy idős anyuval a másik pedig 54 éves. És ugyan úgy megadom nekik a tiszteletet, sokkal könnyebb így, és kényelmesebb is.
2010. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bocs 21.44-es,a 3. válaszoló vagyok,rosszul írtam azt a szót,hogy utálom-ÚTLOM-nak írtam-és ezt javítottam ki,úgy,hogy MÁRMINT UTÁLOM(KÜLÖNBEN A MAGÁZÁST UTÁLOM).Csak közben érkezett válasz,így nem egyértelmű,hogy javításról van szó.
2010. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja,azt hittem nekem,a 3. válaszolónak szánja a 21.44-es a válaszát(mert én javítottam mint 5 válaszoló).
2010. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!