Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha (többedik alkalommal)...

Ha (többedik alkalommal) lejárt csokoládét kapnátok közeli rokontól, hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Anyósom nekem és a lányomnak is tavaly karácsonykor olyan csokoládét küldött, ami előtte 2 hónappal már lejárt. Ráadásul ne egy Milka/Merci/Lindt csokira gondoljatok, hanem egy 200 forintos, kis bonbonra. Úgy, hogy egész karácsonykor és két ünnep között mi küldtük nekik a kajákat, süteményeket, de ne kóstoló szintjén értsétek, hanem naponta 6 db ételhordót pakoltam nekik tele.

Akkor mutattam a férjemnek, nekem elviccelte az egészet, hogy biztos rosszat vett ki a szekrényből és nem látta, meg hogy "a kicsit is becsülni kell". De utána hallottam, hogy telefonon eléggé lecs.szte az anyját ezért, hogy hogy nem sül le a képéről a bőr, hogy ilyen küld.

Júliusban volt a lányom születésnapja, ott ugyanezt megcsinálta (pedig előtte a férjem szólt neki, hogy ugyan vegyenek már egy normális csokoládét AZNAP). Most volt az én születésnapom, szintén kaptam egy már kifehéredett, tavasszal lejárt bonbont. :)

Úgy, hogy a szülinapi köszöntésemnél, mikor felhívott, az volt neki a legfontosabb, hogy holnap lesz-e nálunk családi ebéd, és előtte küldök-e nekik ebédet?!


Férjem szerint nem direkt csinálta és ne balhézzak már, a lánya egyenesen közölte, hogy ennek is örülni kell... Úgy, hogy ő/ők az én szüleimtől, rokonaimtól sosem ilyesmi stílusú ajándékot kapnak, de tavaly karácsonykor a lánya mégis megjegyezte, mikor Chanel parfümöt kapott a szüleimtől, hogy csak 35ml?! Mert hogy nála az már februárra üres lesz.


Nem azt várom, hogy elhalmoznak ajándékokkal, nem is kell, nem szorulunk rá. De ezzel ne alázzon már meg, hogy küldi ide a romlott csokoládékat... Mert ha egyszer fordult volna elő, hát azt mondom, hogy ez van, megesik. Na de hogy háromszor, ráadásul csak nálam és a lányomnál?!


2020. szept. 18. 20:28
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
13%
megenném nincs semmi baja max kicsapódik a csoki és csúnya fehér
2020. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
Ez meredek lesz biztos, de te vagy a leghülyébb ebben a sztoriban.... ilyen családnak mi a bánatért főzöl, készülsz meg vesztek chanel parfümöt? Normálisak vagytok? Totál csicskak vagytok, ők meg röhögnek a markukba. Engedd el a megfelelési kényszert, de sürgősen és küldjed te is a lejárt etbevonomasszat....
2020. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%
Kidobnám.
2020. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Óvatosan csomagold vissza és legközelebbi alkalommal ajándékozd neki. 🤣🤣🤣
2020. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem viszonszod?
2020. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 Thispain ***** válasza:
90%
Szerintem ez érdekkapcsolat részükről. Lehet, hogy abbahagynám a számukra való ajándékozást a helyetekben.
2020. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
50%

Idősek és/vagy szegények?

Mert ha bármelyik is a kettő közül akkor nem kell őket emiatt elítélni. Jó pofát vágnék hozzá, megköszönném, majd kidobnám amikor nem látják. A nagymamám is mindig lejárt bonbonokat adott, amiket még ő kapott évekkel azelőtt valakitől (volt hogy épp az én szüleimtől) és addig polcdíszként tartotta, amíg eszébe nem jutott hogy szülinapom van vagy karácsony, akkor megkaptam egy-egy dobozzal ezekből a lejárt csokikból. De soha nem nehezteltem rá, azt mutattam előtte hogy örülök neki aztán később kidobtam.

2020. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
20%
Attól hogy "lejárt" még nem romlott,az a minőségmegőrzési időt jelöli. A gyártók azért írják rá mert ideális tárolási feltételek mellett addig vállalják a termék minőségéért a felelősséget.
2020. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
42%
Anyósom rendszeresen lejárt csokikat ad, olcsón veszi a piacon, és mire ideér, lejár. Általában röhögünk rajta.
2020. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Nem fogom megenni, a lányom is kidobta az övét. És meg is jegyezte, hogy kár, hogy az ő nagyszülei ezt nem látják, mert akkor a mostohatestvére hátha nem Chanelt kapna ajándékba. Ő nevet ezen, meg mindenáron vissza akarta rakni a postaládájukba, amikor a születésnapján meglátta, hogy ismét lejárt csokit küldött neki. Nem engedtem, nem akartam balhét, de már nekem is nagyon a bögyömben van...


Idősebbek (68 és 71 évesek), de szellemileg teljesen épp mind a kettő. Szegényeknek sem mondanám őket, mert a kettejük nyugdíja bőven 350 felett van. A rezsit a férjem fizeti (az ő lakásában laknak), plusz az anyja heti szinten kér tőle még 5-10 ezer forintot, így aztán tényleg nem az van, hogy nincs nekik mit enni.

2020. szept. 18. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!