Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha (többedik alkalommal)...

Ha (többedik alkalommal) lejárt csokoládét kapnátok közeli rokontól, hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Anyósom nekem és a lányomnak is tavaly karácsonykor olyan csokoládét küldött, ami előtte 2 hónappal már lejárt. Ráadásul ne egy Milka/Merci/Lindt csokira gondoljatok, hanem egy 200 forintos, kis bonbonra. Úgy, hogy egész karácsonykor és két ünnep között mi küldtük nekik a kajákat, süteményeket, de ne kóstoló szintjén értsétek, hanem naponta 6 db ételhordót pakoltam nekik tele.

Akkor mutattam a férjemnek, nekem elviccelte az egészet, hogy biztos rosszat vett ki a szekrényből és nem látta, meg hogy "a kicsit is becsülni kell". De utána hallottam, hogy telefonon eléggé lecs.szte az anyját ezért, hogy hogy nem sül le a képéről a bőr, hogy ilyen küld.

Júliusban volt a lányom születésnapja, ott ugyanezt megcsinálta (pedig előtte a férjem szólt neki, hogy ugyan vegyenek már egy normális csokoládét AZNAP). Most volt az én születésnapom, szintén kaptam egy már kifehéredett, tavasszal lejárt bonbont. :)

Úgy, hogy a szülinapi köszöntésemnél, mikor felhívott, az volt neki a legfontosabb, hogy holnap lesz-e nálunk családi ebéd, és előtte küldök-e nekik ebédet?!


Férjem szerint nem direkt csinálta és ne balhézzak már, a lánya egyenesen közölte, hogy ennek is örülni kell... Úgy, hogy ő/ők az én szüleimtől, rokonaimtól sosem ilyesmi stílusú ajándékot kapnak, de tavaly karácsonykor a lánya mégis megjegyezte, mikor Chanel parfümöt kapott a szüleimtől, hogy csak 35ml?! Mert hogy nála az már februárra üres lesz.


Nem azt várom, hogy elhalmoznak ajándékokkal, nem is kell, nem szorulunk rá. De ezzel ne alázzon már meg, hogy küldi ide a romlott csokoládékat... Mert ha egyszer fordult volna elő, hát azt mondom, hogy ez van, megesik. Na de hogy háromszor, ráadásul csak nálam és a lányomnál?!


2020. szept. 18. 20:28
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
88%
19-es vagyok. De miért a te férjed fizeti a rezsit, mikor kijönnek a pénzükből, plusz az ő lakásában laknak? A férjednek titeket kell támogatnia, nem a szüleit, akik nem szorulnak rá. Képzeld el, ha az a lakás ki lenne adva albérletbe, mennyi pénzt hozna a konyhára. Nem elég ez a támogatás a szülőknek? Miért nem?
2020. szept. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
16%

Soha nem nézem meg a csoki lejáratát a boltban, akkor sem magamnak, akkor sem ha ajándékba veszem. Szerintem ők sem nézik.

Kidobni netto bunkóság volt, ide is csak azért jöttél, hogy mások szidják veled együtt, mert egyszerűen utálod anyósodat.

Nekik szóltál már, hogy figyeljenek erre oda, mert a kényes gyomrod nem veszi be a kicsit lejárt szavatosságú csokit? Aminek amúgy semmi baja, max. a kakaóvaj kicsapódása miatt kicsit csúnyább lesz a külseje, az íze ugyanaz.

2020. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%
Innentől vége lenne az ételhordásnak. Ennyi...
2020. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
48%

Én se értem miért a te férjed fizeti a rezsit és minek főzöl ilyen emberekre.


Egy szülő dolga még 70+ is a támogatás, ezek meg lehúznak és rommá aláznak.

2020. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
71%
Bunkóság lejárt csokit ajándékba adni .és simán megengedhetnék ezek szerint normális csokit hogy ajándékba nektek.
2020. szept. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 kovpet ***** válasza:
96%

"A rezsit a férjem fizeti (az ő lakásában laknak), plusz az anyja heti szinten kér tőle még 5-10 ezer forintot"


Mi van? Azért fizeti a rezsit, mert a lakásában laknak? Ez fordított logika. Plusz ad nekik pénzt heti rendszerességgel, amikor nem is szorulnak rá? Ez hogy alakult így és mi értelme van? Biztos, hogy tudsz minden részletet?

2020. szept. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
80%

Tudod kérdező, lehet még túl fiatalok a pártfogoltjaitok, így kicsit meg kell szívatni őket;)

Legközelebb küldjétek vissza ajándékként s üres ételhordót-bezárt a konyha.Esetleg tegyetek bele egy ételszállító cég hirdetését:DDD


Másrészt én nem pátyolgatnám őket ennyire pláne, ha nem szorulnak rá s ha normálisak ők se élősködnétek rajtatok.

S igen, az ember a rokonait is megválogathatja;)


Másként intézve meg visszavinném a lejárt csokikat, amit a gyereknek is küldtek s a szemükbe mondanám, hogy azért vegyék észre magukat s lehúzásaikat végre s felejtsük el egymást.

Balhé lesz, de most sírig akarod e pumpoló nyuggereket kényeztetni???

2020. szept. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Azért a férjem fizet nekik mindent, mert az anyja kihasználja. Ha nem tenné, akkor hallgathatná, hogy bezzeg ő felnevelte és ez a hála. De olyan is volt, hogy a szomszédaiktól hallottuk vissza, hogy nekik nincs mit enni, mert az ételszállítós ebéd annyira kis adag és én nem vagyok hajlandó főzni rájuk...

Igen, tényleg nem. Hétköznap magunknak sem főzök, mivel dolgozom reggeltől késő délutánig, este pedig nem azzal szeretném tölteni az időt, hogy húst panírozok, meg töltött káposztát csinálok (mert nekik csak ez a normális étel). Ezzel szemben anyukám 70 éves elmúlt, de napi szinten süt, főz és nincs olyan nap, hogy meg ne kérdezné, hogy nem kell-e valami, ne küldjön-e apukámmal valamit enni.


Szóval nehéz eset, ezért sem akartam vele eddig balhézni. De ez már annyira pofátlan húzás, hogy kikészít. És nem arról van szó, hogy megvette akciósan, mert pár nap múlva járt volna le. Ez már hónapok óta lejárt.

2020. szept. 19. 10:37
 29/40 kovpet ***** válasza:
96%

"Szóval nehéz eset"


Itt most a férjedre gondolsz, ugye? Mert itt nem a lejárt cucc a fő gond, hanem ő.

2020. szept. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
82%

S most az öregek szomszédainak akartok megfelelni??? Ne röhögtess.

Lehet arcátlanul arcukba kell vágni, hogy a 18 év felnevelést már minimum 4x visszafizette s amit művelnek az már a szemétséget meríti ki.


Másrészt, mivel van pénzük, rendelhetnek több ételt is, akármilyet...mi a fenének neked kell csinálni-küldeni???

Ezt is oda lehet dobni...

Előtted az anyukád becsülendő példája, aki párodnak is példa;)

Győzd meg párodat, hogy a szeretet s a hüleség közt van különbség láthatóan példákkal s ő már a hüleségben van.

2020. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!