Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha (többedik alkalommal)...

Ha (többedik alkalommal) lejárt csokoládét kapnátok közeli rokontól, hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Anyósom nekem és a lányomnak is tavaly karácsonykor olyan csokoládét küldött, ami előtte 2 hónappal már lejárt. Ráadásul ne egy Milka/Merci/Lindt csokira gondoljatok, hanem egy 200 forintos, kis bonbonra. Úgy, hogy egész karácsonykor és két ünnep között mi küldtük nekik a kajákat, süteményeket, de ne kóstoló szintjén értsétek, hanem naponta 6 db ételhordót pakoltam nekik tele.

Akkor mutattam a férjemnek, nekem elviccelte az egészet, hogy biztos rosszat vett ki a szekrényből és nem látta, meg hogy "a kicsit is becsülni kell". De utána hallottam, hogy telefonon eléggé lecs.szte az anyját ezért, hogy hogy nem sül le a képéről a bőr, hogy ilyen küld.

Júliusban volt a lányom születésnapja, ott ugyanezt megcsinálta (pedig előtte a férjem szólt neki, hogy ugyan vegyenek már egy normális csokoládét AZNAP). Most volt az én születésnapom, szintén kaptam egy már kifehéredett, tavasszal lejárt bonbont. :)

Úgy, hogy a szülinapi köszöntésemnél, mikor felhívott, az volt neki a legfontosabb, hogy holnap lesz-e nálunk családi ebéd, és előtte küldök-e nekik ebédet?!


Férjem szerint nem direkt csinálta és ne balhézzak már, a lánya egyenesen közölte, hogy ennek is örülni kell... Úgy, hogy ő/ők az én szüleimtől, rokonaimtól sosem ilyesmi stílusú ajándékot kapnak, de tavaly karácsonykor a lánya mégis megjegyezte, mikor Chanel parfümöt kapott a szüleimtől, hogy csak 35ml?! Mert hogy nála az már februárra üres lesz.


Nem azt várom, hogy elhalmoznak ajándékokkal, nem is kell, nem szorulunk rá. De ezzel ne alázzon már meg, hogy küldi ide a romlott csokoládékat... Mert ha egyszer fordult volna elő, hát azt mondom, hogy ez van, megesik. Na de hogy háromszor, ráadásul csak nálam és a lányomnál?!


2020. szept. 18. 20:28
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ne szólj semmit, csak add neki vissza a szarját az ő születésnapján.
2020. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
82%
Mikor átadja, nézd meg a szavatosságát, ha lejárt add vissza, hogy bocsi de én ezt nem enném meg mert lejárt. Neked kell vagy kidobjam?
2020. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Ez a vicc, hogy nem is nekem adja, mert köszönteni nem jönnek. Hanem amikor a férjem viszi a pénzt, megy a számlákért stb, akkor adja oda neki.
2020. szept. 18. 20:55
 14/40 anonim ***** válasza:
90%
Írod, hogy kérdezte, küldesz-e nekik ebédet. Én fognàm a csokit és szépen betenném az ételhordóba, hogy tessék itt az ebéd.
2020. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól értem, nem személyesen adja,hanem küldi.(?)

Így nem lehet azon nyomban visszaadni, hogy "Olgi néni, tetszik látni: ez sajnos lejárt, visszaadom, hátha süteménymáznak / forrócsokinak még jó lesz."


Továbbá: nem főznék rájuk/nekik: rendeljeneky ha buli lesz, vagy akármi: nem a te dolgod. (Esetleg romlott / lejàrt kaja 🤣😎 - OK, vicc volt, te nem vagy tróger, alja gyökér).


Szüleid is adjanak nyugodtan lejárt csokit a férj lányának (a Chanelt majd utólag átadod, de addig élvezd ki a hatást 🤣 )

2020. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
77%

Én csak azt nem értem, mi a fenének főzöl rájuk.

Amúgy, az én mamámnál is ez volt a szokás, ez volt nála a spórolás, hogy húsvétkor az előző karácsonyi Mikulást kaptuk, karácsonykor mwg a nyuszit..de megettük, mert a csoki nem romlik meg, csak nem olyan, mint új korában.

2020. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk unokatesómék ajándékoznak mindig lejárt csokit. Tartogatjuk néhány évig, aztán visszaajándékozzuk nekik. Van egy epres Milka, meg egy doboz konyakmeggy. Most éppen náluk van mindkettő asszem.
2020. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
89%
Szüntesd meg az ebédeltetést meg az összejárást velük!
2020. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
5%
Mi az Istenre tudnak havi 700-at elkölteni? :D Mit dolgoztak, hogy 350 felett van a nyugdíj? :D Nekem a fizetésem nincs annyi :D
2020. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Kettejüknek közösen annyi, bocsánat, ha félreérthetően fogalmaztam. Nem milliók, az igaz, de szerintem úgy, hogy a rezsi, közös költség fizetve van, és a férjem is visz nekik pénzt a nyugdíjon felül, csak juthatna valami normálisabb csokoládéra.
2020. szept. 18. 22:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!