Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást emelést kértem,a...

Gyerektartást emelést kértem,a válasz keressek jobban fizető munkahelyet. Ha ő ilyen keményítsek be én is? Van esélyem?

Figyelt kérdés

Egyelőre bíróság bevonása nélkül kértem exem emeljünk a gyerektartáson. Erre nekem esett h nem a gyt-re kéne alapoznom hanem jobban fizető munkahelyre menni.

8-16ig netto 140et keresek,plussz csp 13.700 plussz a gyt 20.000ft. 163.000ft az össz bevételem.

1 müszakhoz képest jól keresek. A suliba nem is jár semni kedvezmény az étkezesre sem. 25-30 ezer ftra szerettem volna emeltetni. Volt párom 3 müszakba dolgozik túlórázik is néha. Az a cég ahol van 2 túlórával kb 250-300 ezer ft között fizet. Albérletre nem költ mert munkás szállón van. Ezért nem is viszi el sose a gyereket. Kb havi 1szer vasárnap beugrik hozzá pár órára. Ez miatt túlórát vagy plussz munkát vállalni se tudok. 2. Osztályos a gyerek kicsi ahoz hogy egyedül hagyjam,segitségem nincs bébiszitter meg 1000ft/óra alatt szóba se áll az emberrel. Amit keresnék plussz munkával vinné a bébiszitter.


4 éve még kevesebbet keresett ő is azért egyeztem bele a 20.000ftba. De már a minimál bérből is többet kéne fizetnie


Nagyon felbosszantott exem ezzel a dumával azon gondolkozom hogy hivatalos útra terelem és a mindenkori jövedelme 20%-t kérem minimum 25.000ft-t-tehát ne tudjon kijátszani h felnond elmegy munkanélkülire. Azt halottam h ha igy kérem akkor a minimum összeget akkor is ki kell fizetnie. Nagy bunkóság lenne tőlem ez?


2020. szept. 28. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy valaki írta, a gyerektartás összege teljesen függelten az anya jövedelmétöl!

Az meg vicc, hogy az apa emiatt nem fizet jóformán semmit a gyereke után.

Kérdezö: minél elöbb fordulj a bírósághoz és kérd a gyerektartást megállapítását.

2020. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
49%

Ezt a gyerek tartásosdit én nem nagyon értem .

Szét mentünk párommal gyerek nálam maradt , mivel “kedves” anyuka annyi mondott neki nincs szüksége gyerekre oké .

Mi meg besszéltük , hogy ha valami kell a gyereknek meg veszem el küldöm a blokk / számla képét Facebookon és a felét fizeti persze azért előre meg beszéljük a drágább dolgokat és meg van oldva .

Mondjuk a valláskor nézett a bíró nő amikor mondtuk , nincs gyerek tartás mi így meg beszéltük akkor fél éve már így ment és ez kb 3 éve így is megy .

Tudom , hogy ő jobban keres mint én , de addig nem érdekel amíg ez így megy .

Jaa és hivatalosan úgy lett volna a láthatás , hogy minden második hétvége , de a gyerek érdekben ő a felügyeleti jogról le mondott 100%-ban , hogy ha bármi van ne kellünk mind a ketten mindenhez .

Ő éli az életet és én is a lányunkkal .

Meg lehet beszélni , hogy oké ne gyerek tartás legyen , hanem minden olyan kiadásnak a felét fedezze havonta a gyerekkel kapcsolatban és le van tudva

2020. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
78%

#12 hanem minden olyan kiadásnak a felét fedezze havonta a gyerekkel kapcsolatban és le van tudva


jóval drágább lenne, mint amit az apucik alapból is hajlandók kipengetni

2020. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem meg valóban semmi közöd ahhoz mennyit keres az exed. Én úgy tudom úgy szól a tv, hogy min 15eFt vagy 20%. De, ha ilyen áskálódó emberrel lenne dolgom, biztos kihúznám a végletekig az ügyet! Ugyanis felhívom a figyelmedet, hogyha jogi útra tereled a témát, nem fogod megkapni a pénzt, hanem a bíróság letéti számlára teszi. Ebben van tapasztalatom hidd el. A saját anyám perelt be 18 évesen, holott még tanultam. Mert sokallta a havi 10 ezret. Igen ennyit ítéltek meg neki korábban gyerekelhelyezésnél. 15% vagy 10e. És megnyugtatlak el lehet húzni egy ilyen pert, akár 2 évig is. Nekem addig tartott anyámmal. Úgyhogy szerintem gondold meg, hogy akarsz-e gyerektartást látni az elkövetkező 1-2 évben, vagy nem? Amúgy meg a gyerektartást csak és kizárólag hivatalosan fizetném! 1) csekk 2) átutalás 3) jogi személlyel iratott nyomtatvány. Veled pedig fokozottan ezt tenném! Nyilván egy gyerek mellett nem lehet úgy ugrálni, ahogy akarsz, de a gyerekhez ketten kellettetek, ahogy a kapcsolat elromlásához is. Nem ismerem sem a Te sem az expárod álláspontját. De miért nem keresel más munkát? Persze tudom milyen ma egy szakot találni, nekem sem egyik pillanatról a másikra jött össze, de akkor is, ha lépni kell, lépni kell. Gondold át, miként döntesz. Könnyen belebukhatsz a perbe, ahogy meg is nyerheted. Amikor anyám ellen buktam csak azért nem kellett sokat fizetnem, mert anyám volt a felperes, és mivel el volt adósodva a pert ingyen indíthatta. A bukás során 15eFt illetéket kellett fizetnem és 5 alkalomra az ügyvédemet 10/alkalom. Viszont, amikor anyám elbukta a gyerekelhelyezést, azt 3 majdnem 4 évig húzta 500eFt volt a perköltség. Tehát így számolj! Ez lehet 50eFt-tól akár többszázezerig terjedő skála! Ezt is bukhatod + a letétet is. És max annyit érhetsz el, hogy a bíróság kér egy kereset kimutatást az apától. Itt is több kapu van. Vesz lakást, hitel személyhitel, már el is buktad a dolgot, mert a bíróság semmilyen esetben sem kötelezheti arra, hogy miattad, mert nem vagy hajlandó más munkát keresni, eladósodjon. Ezt is anyám példájából mondom... Alsó hangon azt mondom, hogy minimum 2 tárgyalásra számíts! Mivel ez nem rendkívüli ügy minimum 4-6 hónapot ki fog tartani, ha nem többet.
2020. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
78%

Utolso: Hulyeseget beyzelsz, bar nincs minimum meg 15%...olvass mar utana, mielott bullshitet kommentelsz!


Az meg vitan felul all, hogy 15-20ezer forint SEMMIRE SEM ELEG egy gyereknek! Ha az apja kozmunkas lenne, stb megertenem, hogy csak ennyit tud adni. De akkor foglalkozzon a gyerekkel az anyagiakon tul, ami amugy is a kotelesege!

Itt viszont egy jol kereso, su yi, aljas exrol van szo. Ha az apja, igazi apja lenne kerdes nelkul megvenne a gyermeknek ami jozan esszel szukseges!

A kerdezo, mint anya igy is eron felul teljesit, gondolom olyan megyeben lakik ahol ez a munka van, ez osszeegyeztetheto a gyerekkel. Az exe semmibol sem veszi ki a reszet, sot meg neki all feljebb!

Undorito apanak sem nevezheto fereg az ilyen! B.aszni volt esze,de gyereket eltartani es nevelni azt mar nincs. Es sajna az ilyen ferfiak vannak tobbsegbe, ilyen mocskok! Fuuj!


Azt meg ne vetitsd ide, hogy hagytad anyadnak megnyerni a pert...jobb ugyved kelett volna!

2020. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
63%

Ugyvedem par eve azt mondta: jol gondolja meg mennyi gyerektartast ker, mert a 10.000 az r...keves. Viszont ha igy szulezik meg valaskor a vegzes, akkor azt jelenti maga beleegyezett. Igy emeltetni akkor tudja csk, ha megindokoljamilyen tobbletkoltsegei lettek a gyereknek...


Ertsd ovibol suliba ment, masik iskolaba ment, sportolni kezdett, hirtelen megnott es le kell cserelni a teljes ruhatarat, kiderult egy betegsege es sokba kerul a gyogyszervagy vizsgalatok vagy gyogtornaja. Szoval "csak ugy" mert te most hirtelen kevesled nem fogjak megvaltoztatni. Es ne magadra vagy az o kereseterehivatkozz, hanem kizarolag a gyerekre (egeszeges etkezes, konyvek, sport, iskolaba jarashoz kulon orakhoz felszereles.., maganora dija).

2020. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
76%
biztos semmi kedvezmény jár ilyen körülmények mellet? van ahol adnak kedvezményt a fizetés alapján stb.
2020. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
61%
Szóval lakbérre nem kell költenie, és így a 250 ezres fizujából sajnál 20 ezer forintnál többet küldeni? Szánalmas. Ha nem akar foglalkozni a gyerekével, akkor legalább az anyagiakban kivehetné a részét. Az, hogy neki mennyit kell küldenie, teljesen független attól, hogy te mennyit keresel. Ha egy százassal több bevételed lenne, akkor is több járna 20 ezer forintnál. Mindenképp menj bíróságra, de nehogy azt mondd, hogy csak 5-10 ezerrel szeretnél többet. A gyerekre az nagyon kevés! Mi lesz, ha magántanárhoz kellene vinni? Mi lesz, ha szeretne sportolni? Táncolni, lovagolni, bármi szabadidős elfoglaltságot? Nem csak az anya feladata ezeket kifizetni ám, 20 ezer forint pedig nem teljesen elég ezekre.
2020. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
93%
14: Légyszives ne beszélj baromságokat. A gyerek kiskorú, apuka fizet gyerektartást, ha tetszik ha nem, nem rokontartás, amit a 18 év felettiek kérhetnek.
2020. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
85%

Én ezt nem értem.


Eleve rohadt keveset fizet, te meg vicc, amennyit keresel. Hogy tudsz ennyiből gyereket nevelni?

2020. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!