Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást emelést kértem,a...

Gyerektartást emelést kértem,a válasz keressek jobban fizető munkahelyet. Ha ő ilyen keményítsek be én is? Van esélyem?

Figyelt kérdés

Egyelőre bíróság bevonása nélkül kértem exem emeljünk a gyerektartáson. Erre nekem esett h nem a gyt-re kéne alapoznom hanem jobban fizető munkahelyre menni.

8-16ig netto 140et keresek,plussz csp 13.700 plussz a gyt 20.000ft. 163.000ft az össz bevételem.

1 müszakhoz képest jól keresek. A suliba nem is jár semni kedvezmény az étkezesre sem. 25-30 ezer ftra szerettem volna emeltetni. Volt párom 3 müszakba dolgozik túlórázik is néha. Az a cég ahol van 2 túlórával kb 250-300 ezer ft között fizet. Albérletre nem költ mert munkás szállón van. Ezért nem is viszi el sose a gyereket. Kb havi 1szer vasárnap beugrik hozzá pár órára. Ez miatt túlórát vagy plussz munkát vállalni se tudok. 2. Osztályos a gyerek kicsi ahoz hogy egyedül hagyjam,segitségem nincs bébiszitter meg 1000ft/óra alatt szóba se áll az emberrel. Amit keresnék plussz munkával vinné a bébiszitter.


4 éve még kevesebbet keresett ő is azért egyeztem bele a 20.000ftba. De már a minimál bérből is többet kéne fizetnie


Nagyon felbosszantott exem ezzel a dumával azon gondolkozom hogy hivatalos útra terelem és a mindenkori jövedelme 20%-t kérem minimum 25.000ft-t-tehát ne tudjon kijátszani h felnond elmegy munkanélkülire. Azt halottam h ha igy kérem akkor a minimum összeget akkor is ki kell fizetnie. Nagy bunkóság lenne tőlem ez?


2020. szept. 28. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
20%
" Az a baj, annyi esze nincs, hogy aki a saját gyerekén így átlép, attól nincs mit várni, rajta is átfog." - ez ebben a formában biztosan nem igaz. Ha az ember átlép egy valamilyen kapcsolatán, annak általában súlyos oka van. Mondok példát: én az anyámon tuti, hogy átléptem volna, ha épp a kapumban agonizál, akkor is. Mert vele olyan volt a kapcsolatom. A páromon meg SOHA se lépnék át, még ha pisztolyt szorítanának a fejemhez se, mert vele meg olyan. Gyereken akkor lép át egy férfi, ha túl sok kudarcélmény vagy megaláztatás fűzi hozzá. Valszeg torony magasan vezetnek a "becsusszanó", de a férfi akarata ellenére megtartott gyerekek, ennél a kérdésnél meg az lehet az ok, hogy a férj a gyereket hibáztatja a kapcsolat megromlásáért: "Mivel olyan munkám volt nem dolgozhattam terhesen tpre mentem. Csedet gyedet kaptam. Nem éltünk már ugy ahogy elötte és ez nem tetszett neki. H ő neki nem marad pénze semmire." - ahogy a Kérdező írta...
2020. szept. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
72%
Szóval aki akar egy gyereket, de azon a szellemi szinten maradt, hogy átlép rajta, mert pénzbe kerül, attól te komolyan azt hiszed, hogy bárki, bármire számíthat? Meg értelmes felnőtt ember a “kudarc élményeit” (mondjuk ez eleve LOL) szerinted úgy kezeli, hogy akkor teljes mértékben, anyagilag is hátat fordít a gyereknek, aki semmiről sem tehet? Nem. Értelmes felnőtt ember nem így viselkedik, aki igen attól nincs mit várni senkinek. Az anyád meg, aki esetleg megnyomorította az életedet az egy tok más tészta, mint a gyereked, aki miattad ide születik ebbe a világba, és rohadtul senkinek nem ártott semmit, és olyan ember lesz belőle, ahogy nevelik, ahogy a szülei állnak hozza. Kezdve azzal, mikor feltűnik neki, hogy az apám szarik rám és legszívesebben levakarna magáról mint egy kutyaszart a cipőről, biztos velem van a baj. Aki ilyen a gyerekkel az azt nem éri fel ésszel, hogy nem az anyát bünteti, hanem a gyereket, aki tetszik, nem tetszik félig belőle lett. Lehet itt hadakozni, hogy biztos csőbe lett húzva, de egyrészt az ritkább mint a beleszarós apukák, másrészt minden egyes alkalommal, mikor valakivel lefekszik az ember akkor vállalja egy esetleges terhesség kockázatát, mert a szexet a szaporodásra találták ki és meg 2020-bán sincs 100%-os módszer a teherbe esés elkerülésére. Legalábbis visszafordítható. Arra meg ne építsen senki, hogy a nő majd elveteti, mert csak azt tudja mindenki szabályozni, amit önmaga tesz, mást nem. Ezt tudomásul kell venni, hogy ha máshogy nem is, anyagilag felelősséget kell vállalnia, ha így jár. Aki ezt képtelen belátni, az ne szexeljen vagy köttesse el magát. Itthon magas a korhatár, de ki kell ugrani Bécsbe 25 éves kor felett megcsinálják. De a kérdés szempontjából ez mindegy, mert itt meg a hapsi beszélte rá a gyerek megtartására, utána meg lelépett, mert mégse tetszett neki a családos élet, nevelje egyedül semmiben nem segít és még anyagilag is szarban hagyja? Na persze, ahogy azt Móricka elképzeli. Szerencsére a bíróság nem valamelyik fél sérelmei vagy frusztrációi alapján dönt, hanem a gyereket nézi és ezt a 20 ezret úgy felemelik majd, hogy a gyerek apja vissz fogja sírni azt a plusz 5-10 ezret, amit a kérdező eredetileg kert tőle.
2020. szept. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
39%
Én meg úgy gondolom nem érdemes ezért bíróságra futkozni, mert 1 évekig el lehet ezt húzni mire megegyeztek, 2 a végén annyira elmegy a pasinak a kedve az egésztől, hogy majd a gyereket még ennyit se fogja látogatni. Amúgy meg te magad mondod, hogy még félre is tudsz tenni a pénzből, tehát arra fel, hogy mondjuk te takarékoskodni akarsz nem fognak több gyerektartást megállapítani. Én azt javasolnám, mivel pénzt ugye senki nem ad ki szívesen a kezéből, hogy beszéld meg apukával, hogy mikor pl új ruha kell a gyereknek vegyen pl ő is valamit, mondjuk egy kabátot. Legalább elviszi a gyereket és az is egy közös program. Amúgy meg nem tudom nálatok ez hogy van, de én pl nem egy olyan helyzetet ismerek, ahol anyuka sír mindenkinek, hogy apuka csak 20-30 ezer gyerektartást fizet, de mellette mindent apukával vetet meg, ami kell a gyereknek, szal láthatásokkor apuka még legalább ugyanennyit rákölt a gyerekre, ha nem többet.
2020. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 A kérdező kommentje:

Nem minden hónapban tudok félretenni se. És amit sikerül az el is. Pl ott volt a szemüveg. Nyári szünet-itt heti 7000ft ért van napközis tábor. Nyáron ott volt. Azért egy hóbapba már az is sok.

Apuka tavaly iskolakezdéskor az 50ft-os füzetet sokalotta. Azt mondta tescoba 20ftért is vehettem drqvolna. Ezért mert szte feleslegesen drágán vásároltam nem adott bele semmit. Gondolod h bármit vesz neki?

2020. szept. 30. 12:10
 65/71 anonim ***** válasza:
65%

Emeltesd meg mindenképpen,havi 20.000 kb semmire sem elég. Nem is kérsz sokat,bakker 25.000 se sok és ezt se hajlandó...szégyellje magát.

Az én volt férjem is ilyesmi összeget keres és neki még hitele is van.

Én havi 40.000 Ft-ot kapok (van aki szerint ez is kevés,de 7 éve ebben állapodtunk meg),plusz mellette iskolakezdésbe,ruhák stb is beszáll a gyerektartáson felül.Nyáron ő fizette a tábort.

Ez lenne a természetes.

Mindegy meddig húzódik, indítsd el a gyereknek ez jár.

2020. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
63%

1. A bíróságon nem lehet "elhúzni" a témát évekig, 2-3 tárgyalás alatt megállapítják a tartásdíj mértékét, méghozzá az igény beadásától kezdve, tehát az apának nincs más választása, mint fizetni.

2. A kérdezö világosan leírta, hogy az apa nem hajlandó fizetni, ezért a megbeszélés, mint módszer nem jöhet szóba, kénytelen hivaalos útra vinni a dolgot.

3. A gyerektartás nem akkor jár, ha az anya nem tud megélni a jövedelméböl, akkor is jogos, ha valamennyit félre tud tenni belöle!

4. A kérdezönek havi 170ezer Ft jövedelme van, ebböl élnek ketten a gyerekkel, az apa meg havi 250-300ezerböl egyedül, ami egyértelmüen aránytalan elosztás.

5. Ha a kérdezö a jövedelme egynegyedét-egyharmadát költi csak a gyerekre (ami reális érték), akkor legalább 40-60ezer közti összeg jön ki. Az teljesen elvárható, ha az apától is ennyit követelne, ekkor lenne ugyanannyi mindkettöl a gyerekre költött összeg. (És akkor még nincs benne az a munka- illetve idöafordítás, amivel az anya többet ad a gyereknek!)

6. Az apa nem viszi el a gyereket, nincs látogatás, így az kiesik, hogy akkor mennyit költ rá. De eleve egy hét végén kizárt, hogy annyit tudjon valaki egy gyerekre - értelmesen - költeni, amiennyi a havi ellátása, kajája, ruházkodása, iskolai költségei, stb.

2020. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
61%
#62 "Meg értelmes felnőtt ember a “kudarc élményeit” (mondjuk ez eleve LOL) " - ??????
2020. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki a kérdést hogy lássák mások is hogy adja hivatalos útra a gyerektartást ha úgy van!


A covid miatt elhúzodott de sikerült emelést kérni!

Dupla annyit kapok mint régen és 6 hónapra visszamenőleg is ki kell fizetnie! A bíróság bekérte a fizetési papírjait és ez alapján döntött,kiderült hogy exem nagyon is jól keres más beosztásba van és ez összeg a fizetése kb 10%a.

2021. ápr. 15. 12:31
 69/71 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes. Remélem majd te is találsz egy jobban fizető állást
2021. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy sikerült. Minden jót nektek!
2021. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!