Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást emelést kértem,a...

Gyerektartást emelést kértem,a válasz keressek jobban fizető munkahelyet. Ha ő ilyen keményítsek be én is? Van esélyem?

Figyelt kérdés

Egyelőre bíróság bevonása nélkül kértem exem emeljünk a gyerektartáson. Erre nekem esett h nem a gyt-re kéne alapoznom hanem jobban fizető munkahelyre menni.

8-16ig netto 140et keresek,plussz csp 13.700 plussz a gyt 20.000ft. 163.000ft az össz bevételem.

1 müszakhoz képest jól keresek. A suliba nem is jár semni kedvezmény az étkezesre sem. 25-30 ezer ftra szerettem volna emeltetni. Volt párom 3 müszakba dolgozik túlórázik is néha. Az a cég ahol van 2 túlórával kb 250-300 ezer ft között fizet. Albérletre nem költ mert munkás szállón van. Ezért nem is viszi el sose a gyereket. Kb havi 1szer vasárnap beugrik hozzá pár órára. Ez miatt túlórát vagy plussz munkát vállalni se tudok. 2. Osztályos a gyerek kicsi ahoz hogy egyedül hagyjam,segitségem nincs bébiszitter meg 1000ft/óra alatt szóba se áll az emberrel. Amit keresnék plussz munkával vinné a bébiszitter.


4 éve még kevesebbet keresett ő is azért egyeztem bele a 20.000ftba. De már a minimál bérből is többet kéne fizetnie


Nagyon felbosszantott exem ezzel a dumával azon gondolkozom hogy hivatalos útra terelem és a mindenkori jövedelme 20%-t kérem minimum 25.000ft-t-tehát ne tudjon kijátszani h felnond elmegy munkanélkülire. Azt halottam h ha igy kérem akkor a minimum összeget akkor is ki kell fizetnie. Nagy bunkóság lenne tőlem ez?


2020. szept. 28. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:

Elirtam igen 173.000ft a bevételem.


Ahol lakok ez a legjobban fizető munka amit gyerek mellett el tudok vállalni.

Keresnék plussz munkát én pl kocsmába hétvégi beugrós vagy takaritás de az apja sose viszi el a gyereket. Havi 1x vasárnap 2-3 órára beugrik hozzá általába akkor mikor hazament a párjával a szüleihez és megy vissza dolgozni.


4 éve mikor a 20 ezerbe bele egyeztem még elég is volt. Akkor a jövedelmem alapján ingyen étkezett az oviba is. A suliba már nem kapok gyermek védelni kedvezményt mert több az egy főre jutó pénz igy teljes árat fizetek.

Nem akartam én kiszurni az exemmel így fix 30 ezer ft-t javasoltam elösször. Azt úgy korrekt összegnek gondoltam. Amit most fizet az épp hogy fedezi a kaját a suliba és akkor itthon még nem evett semmit.

De ő hőzőng hogy nem ezért dolgozik h nekem adja a fizetése negyedét én keressek másik munkát-mintha gyerek mellett sok lehetőségem lenne pláne hogy sem ő sem más nem segít,vállaljak másodállást ne a csodát várjam ilyeneket mond.

2020. szept. 29. 06:28
 22/71 anonim ***** válasza:
26%
Ez amúgy nagyon kétoldalu dolog. Egyrészről ugye apuka szinte nem is foglalkozik a gyerekkel, látszólag nem is érdekli, így neki ez felesleges pénzkiadás. Mellette meg valószínű nem azért vállalt be több munkát, hogy neked többet fizessen. Lásd: mi kimentünk külföldre dolgozni, hogy házra gyűjtsünk pénzt, erre párom exe rögtön vérszemet kapott, hogy fizessünk több gyt-t.
2020. szept. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek 22-vel. Az, hogyha a gyerek sportolni akar, vagy az anyuka úgy dönt, hogy magvakkal akarja etetni a gyereket, nehogy már az apa dolga legyen állni. A gyerek fejlődésébe beletartozik a növekedés is, azaz, ez is bullshit, hogy hirtelen megnőtt a gyerek. Nem egy plázát kell megvenni, és nem csak Takko van, Deichmann. Van Kik, Pepco, kisebb kínai boltok. A gyerekedre polc számra találsz olyan ruhát, ami jó és olcsó is. Az, hogy Te pl nem akarod ilyenbe beöltöztetni, mert hihetem ezt is, ez szintén nem az apa dolga. Szerintem ne akarjuk feltétlen az apát rossznak beállítani. Az, hogy elváltak nem jelenti azt, hogy az apukának havi 50-60at oda kelljen adni, hogy épp az anyának semmi dolga ne legyen a gyerekkel a nevelésen kívül. Mondom én vagy kihúznám az időt a tárgyaláson, vagy akkor inkább elvinném 1 napra a gyereket, ha volna hová vigyem... Viszont ilyet is tapasztaltam már, hogy a gyerek rosszul nevelt volt nem viselkedett a másik szülőnél, vagy épp a másik szülővel nem volt el. Ez utóbbi lehet az apa hibája, de kérem mellőzzük az apa feltétlen rossznak történő beállítását! Azért, mert itt sokan hőzöngenek azon, hogy ad 20 ezret hőzöngjenek. Én se adnék többet.
2020. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
76%
#23, ne feledd szavaidat és eztán dupla cotont húzzál szex előtt
2020. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
28%

#24, ilyen hozzáállású nőt meg leginkább bottal se szabad megpiszkálni.


Kérdező, az ilyen kérdéseknél mindig csak azon lamentálok, hogy tényleg közös döntés volt-e a gyerekvállalás. Azért egy ember hozzáállása okkal lesz általában ilyen, mint nálatok az apáé...


"ne tudjon kijátszani h felnond elmegy munkanélkülire. Azt halottam h ha igy kérem akkor a minimum összeget akkor is ki kell fizetnie. Nagy bunkóság lenne tőlem ez?"

Egyébként vidd nyugodtan hivatalos útra, ha abban hiszel. Azért félreértés ne essék, ha tényleg munkanélküli lesz az exed, azonnal kérhet csökkentést.

2020. szept. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
70%

23-as: ennyi hülyeséget egyetlen kommentben ritkán lehet olvasni.

Ha a kérdezö kéri a bíróságon a gyerektartás megállapítását, akkor az apa nem tudja "elhúzni" a pert: a bíróság kikéri a munkahelytöl a jövedelemigazolást, megállapítja a gyerektartás reális mértékét és letilttatja a fizetéséböl, így egyböl az anyának lesz kifizetve.

Az meg, hogy esetleg egy-egy napra elvinné az apa láthatásra, semennyiben sem befolyásolja a gyerektartás fizetését, a kettönek semmi köze egymáshoz, ettöl még ugyanúgy kell fizetnie!

Másrészt elég ocsmány alak vagy, ha szerinted azért, mert az apa nem törödik a gyerekkel, annak szegényen, nélkülözve kelljen felnönie!


Szerencse, hogy még a bozzád hasonló alakoknak sincs döntési joga, hogy ad-e gyerektartáast vagy sem, ez jogilag van szabályozva!

Mellesleg azért érdekelne, hogy van-e akár csak icipici fogalmad arról, mennyibe kerül egy gyerek havi ellátása???

Csak az étkezése minimum 30-40 ezer Ft, kb ugyanennyi a ruházása - ugyanis a gyerekek igen hamar kinövik a ruhákat/cipöket és még a legolcsóbb esetén is jelentös összeg, emellett óvoda/iskola is sokba kerül - szóval a húszezer Ft annyira kevés, hoyg abból a gyereknek meg ennivalóra sem futja.

És ha már az "apa" megcsinálta a gyereket, akkor legalább annyi felelöséggel tartozik , hogy ne csak az anyának kelljen egyedül gondoskodnia róla!

2020. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
12%
Miért kéne egy sunyi nő élősködését finanszíroznia? Ki mondta neked ezt a hülyeséget? Mégis mit hittél te kis nettó 140-es éhenkórász? Ha nem tetszik valami akkor vissza kell őket adni az apának, te meg szépen fizeted a gyerektartást. Ez ennyire egyszerű.
2020. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy meg pontosan, ha anyuka nem tudja eltartani a gyereket, akkor adja az apjának. Mellesleg meg nem egy olyan van ahol a nő nem hajlandó elmenni normális munkahelyre dolgozni és elvárja hogy apuka fedezze a gyerek összes kiadását
2020. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
64%

#28, hol írta, hogy nem hajlandó? azt írta, hogy ott, ahol jelenleg él, ez a lehetősége van, hogy mindamellett gondoskodni tudjon a gyerekről is.

és hová adja az apukának? a munkásszállóra? ahová az apa még hétvégente se tudja magával vinni?

2020. szept. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy gondolom apuka se azért lakik munkásszállón mert olyan jól megy neki. Amúgy meg szerintem az a 175ezer elég kell hogy legyen kettőjüknek, ha csak nem 100ezres albérletben laknak. Nem kell Anyukának magára költeni, csak kajára aztán kész. Vagy nem kell bizonytalan kapcsolatba, bizonytalan háttérrel gyereket vállalni
2020. szept. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!