Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemet utálja a családom,...

A férjemet utálja a családom, aki hasonló helyzetben van, hogy viseli ezt?

Figyelt kérdés
Nem minta férj az biztos, de azért rosszul esik, hogy kigunyoljak a külsejét, lenézik, kritizálják a viselkedését. Tudom igazuk van de olyan rossz érzés ez...

2020. okt. 5. 21:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pl a ferjemnek más dolgok a fontosak mint a családomnak, ők szeretnek tervezgetni, jobb ház, igényesebb környezet. A ferjem nem ilyen, ő inkább az "élj a mának" ember. Ezért mondják rá hogy igénytelen, megszerezte magának ami neki fontos, es nem akar fejlődni, feljebb lepni. Nem törődik az én igenyeimmel, önző, beképzelt, stb.
2020. okt. 5. 22:04
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Én mondjuk azt nem értem, miért kell a családnak kritizálni a férjedet előtted/neked. Ez nagyfokú tapintatlanság részükről. A férjedet te választottad, nem pedig ők. Az én családomban maximum egymás közt beszéljük ezt meg, de nem az érintett rokonokkal.
2020. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

11-et fejtsd ki jobban.

"Élj a mának" ember? Ez mit jelent? Elszórja, amit keres, és nélkülöznötök kell? Vagy szimplán az, hogy te spórolósabb vagy, ő meg nagyvonalúbb? Egy határig el kéne fogadnod a különbséget.

Mi az, hogy "nem akar fejlődni, tovább lépni"? Ha egyszer tisztességesen végzi a munkáját, és azt szereti, akkor mit b...ogatjátok? Miért kell mindenkinek igazgatónak, de minimum művezetőnek lennie? Nem mindenki alkalmas rá, és nem is lehet az mindenki.

Te fejlődsz? Te továbblépsz? Mit dolgozik a férjed, és mit dolgozol te?

Te mit teszel azért, hogy legyen félretéve több pénz a házat felújítani?

Amúgy, ha rokonaid gúnyolják a külsejét, akkor minden mástól függetlenül ordas nagy bunkók. És ebben mindenképpen alapvető kötelességed lenne kiállni mellette és helyre raknod a rokonaidat.

16 éve vagytok együtt, nagy ostobaság lenne felindulásból, pláne a rokonok cukkolása miatt most elválni.

2020. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mitől tartasz, attól, ha elválnál, akkor nem találnál mást, vagy jobbat, vagy a megszokás tart a kapcsolatban?

Írtad, hogy nem vagy boldog.

Egyébként párterápiával vagy bárhogyan mem lehetne esetleg segíteni ezen? (az eltérésekről beszélni, igényeket egyeztetni), bár ha ilyen gyökeres eltérés van akkor... Nem tudom.

2020. okt. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem nélkülözünk, csak ő nem az a félre rakós, jövő tervezgetős tipus. Es ami neki fontos azt mindig megszerzi, pl kocsi, motor(ez az utóbbi a hobbija), en meg egy kicsit a közös dolgokat szeretnem amit az egesz csalad élvez megteremteni, mert ő ezekért nem hajt úgy, ezert mondják rá azt hogy önző!
2020. okt. 5. 22:35
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
Ami azt illeti, elég sűrű lehetett az a rózsaszín köd, ha 16 év után kezdesz azon gondolkodni, hogy már nem vagy boldog. De a 16 év alatt valószínűleg nyújtott neked annyit a házasságotokban, ami miatt ennyi ideig együtt maradtatok. Vagy 16 éve szenvedsz?
2020. okt. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
87%
Te sem szereted a férjed, nem is fogadod el. Nem értem, hogy a családodnak miért kellene szeretni? Valószínűleg panaszkodsz rá állandóan, azért így viselkednek, ha megvédenéd nem mernék megtenni.
2020. okt. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
87%

"a viselkedése miatt bárkit lehet kritizálni, ezeken a tulajdonságainkon a legnehezebb változtatni. Úgy hívják ezt, hogy személyeskedés."

Pont a viselkedés az, amin bárki tud változtatni, hiszen az pont nem valami tulajdonság, hanem teljesen akaratlagos dolog. Úgy hívják ezt, hogy önfegyelem.

2020. okt. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!