Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a volt férjemmel...

Mit csináljak a volt férjemmel es az új párjával?

Figyelt kérdés

Van egy közös 10 éves lányunk. 120km-rel lakunk távolabb. Kértem a volt férjem h idén elösször segitsen be az évkezdésbe adjon több pénzt. Fel háborodas után azt mondta megveszi ami kell. Mondtam akkor ruhákat vegyen neki.

A ruhák most az őszi szünetbe értek ide. Mind egy mérettel kisebb ami méretbe jó az nagyon nyárias.

Leirtam h mekkora méretet hord a gyermek.

Jeleztem neki h mivel oktober végére értek ide a ruhák nem jók,ami szezonálisabb az meg kicsi. Hát ő nem tehet róla h a nyár óta egy méretet nőtt a gyerek(nem igy van) de ne követelözzek hozza haza a gyereket akkor hoz ruhát is neki.

Tegnap este hozta haza a lányunkat. Sírt h ne kelljen felvennie a ruhákat amiket az apja barátnője adott. Mindegyik r.ibancos. Miniruha csipke bolero mélyen dekoltált puloverek. Olyan téli kabát amiből kinn a gyerek egész dereka.

Mondta a lány hogy szólt hogy neki nem tetszenek a ruhák nem kéri.

Szóltam a volt férjemnek ez miatt. A gyerek örüljön hogy kap vmit nem ugy kell öltöznie mint egy dedósnak a barátnője is megmondta h gáz hogy melegitő v farmerbe jár mindenhova.

Pénzt nem akar adni hogy vehessek normális ruhát a gyereknek.

Én a covid miatt fele annyit keresek. Jó lenne többet adna.


2020. okt. 29. 17:54
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
De ha csak a 170 ezer ft 15%számolom már az is több mint 20 ezer. De általában a fizetés 20%a körüli összeget szokták megitélni. Azóta a fizetése is emelkedett neki.
2020. okt. 30. 07:27
 22/39 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom a fizetést konktrétan hogy veszik, de ha pl mondjuk Pesten lakik albérletben akkor rezsivel kapásból fizet 150et minimum havonta. Kifizeti neked a 20 ezret az neki havi 170 így fix kiadásnak és akkor még pl azt nem is néztük, hogy tankol a kocsiba vagy eszik esetleg. Szerintem a pénzen nem érdemes lovagolnod, mert visszaüthet, pl ha bejelenteti magát minimálbérre meg lesz még egy gyereke, aztán akkor majd kapsz 10ezret havonta. Az új párjával nem tudsz beszélni? Sokszor lehet hasznosabb
2020. okt. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem sok a keresete ha emellett albérletben él,rezsit fizet akkor a saját fenntartására éppen jut,de állandó plusz dolgokra nem.

Nem hiszem,hogy ebből az összegből ő nagy lábon élne!Ha meg nem él nagy lábon, akkor sajnos a gyerekre sem jut több.

2020. okt. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
83%
A barátnő a saját szekrenyebol turta a ruhákat a lanyodnak? Hogy lehet jó egy 10 évesre egy felnőtt ruhája?
2020. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

A barátnője 20on éves vékony alacsony nő. Talált pár olyan ruhát ami jó a gyerekre is.

Lányom alig alacsonyabb nála kg-ra az is lehet egyformák nem tudom.


Ők ketten vannak egy albérletre amelett a cég ad neki albérlet támogatást is. Gyerekért évi 3 jobb esetben 4 alkalommal jön tehát annyit nem tankol el.


170-220 ezer közt 4 éve keresett. Azóta ott is volt fizetés emelés. A 170 ezer a minimum volt amit megkapott anno 3 müszak túlora attól függ h jöttek ki a hetek.


Én egyedül vagyok albérletre. Ráadásul sajnos egyelőre fél fizetéssel. Baromi nehéz igy. Most kértem elösször segitséget tőle és idegesít h ennyit sem tudott segiteni. Még én követelözök szerinte.


Na mind1. Ha nem sikerül másodállást találnom akkor januárba elvileg vissza állunk remélem. És nem leszek rászorulva a nagy semmire tőle

2020. okt. 30. 09:34
 26/39 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező én hidd el, hogy megértelek és együtt is érzek veled, de tudod erre jogosan mondaná akár az ex vagy a bíróság is, hogy ha nem tudod eltartani a gyereket akkor nem lenne jobb helye az apánál? Elhiszem, hogy nem egyszerű, de gondolom nem pár hónapja váltatok el, sajnos ilyenkor tényleg arra kell számítani sok esetben, hogy a gyerektartáson kívül sok mindenben nem számíthatsz az apára,sajnos van ahol még a gyereltartást se küldi. Neked amúgy miért nincs új párod? Biztos könnyebb lenne
2020. okt. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok uj kapcsolatot hogy anyagilag jobb legyen.
2020. okt. 30. 09:50
 28/39 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó most komolyan itt arról volt szó miért nem vesz ruhákat a gyereknek az apa? Talán az anya új párja vegyen vagy mi,hogy könnyebb lenne?!!!!
2020. okt. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
20%
Nem az anyagiak miatt, de gondolom te se egyedül akarsz megöregedni. Amúgy nem azért, hogy ő vegyen ruhákat, hanem akkor nyilván a kérdezőnek is több pénze maradna a gyerekre.
2020. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
40%

Elváltam, de attól a perctől kezdve soha nem hívogattam a volt férjem, semmilyen címen.

Ha kevés volt valamiért a pénz, akkor elmentem - főiskolai diplomával - hétvégén valamilyen alkalmi munkára, de a volt férjtől soha!

Én sajnos nagyon önérzetes vagyok és a gyerekemet is így neveltem.

2020. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!