Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a volt férjemmel...

Mit csináljak a volt férjemmel es az új párjával?

Figyelt kérdés

Van egy közös 10 éves lányunk. 120km-rel lakunk távolabb. Kértem a volt férjem h idén elösször segitsen be az évkezdésbe adjon több pénzt. Fel háborodas után azt mondta megveszi ami kell. Mondtam akkor ruhákat vegyen neki.

A ruhák most az őszi szünetbe értek ide. Mind egy mérettel kisebb ami méretbe jó az nagyon nyárias.

Leirtam h mekkora méretet hord a gyermek.

Jeleztem neki h mivel oktober végére értek ide a ruhák nem jók,ami szezonálisabb az meg kicsi. Hát ő nem tehet róla h a nyár óta egy méretet nőtt a gyerek(nem igy van) de ne követelözzek hozza haza a gyereket akkor hoz ruhát is neki.

Tegnap este hozta haza a lányunkat. Sírt h ne kelljen felvennie a ruhákat amiket az apja barátnője adott. Mindegyik r.ibancos. Miniruha csipke bolero mélyen dekoltált puloverek. Olyan téli kabát amiből kinn a gyerek egész dereka.

Mondta a lány hogy szólt hogy neki nem tetszenek a ruhák nem kéri.

Szóltam a volt férjemnek ez miatt. A gyerek örüljön hogy kap vmit nem ugy kell öltöznie mint egy dedósnak a barátnője is megmondta h gáz hogy melegitő v farmerbe jár mindenhova.

Pénzt nem akar adni hogy vehessek normális ruhát a gyereknek.

Én a covid miatt fele annyit keresek. Jó lenne többet adna.


2020. okt. 29. 17:54
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Én se zaklattam eddig az exem semmivel. De a bírósági határozatban pl az is benne van hogy a nagyobb kiadások felét állja.

Se mikor 1.osztályba ment pl sem máskor nem adott semmit.

Nem is volt rá szükség csak míg eddig kerestem 160 ezret plussz csp meg gyt most csak 80 ezer a fizetésem. Olykor tudok menni alkalmi munkára de ez se mindig van.


Szerencsére jó fej a főbérlőm és fix 120 ezres albiból engedett. Most 80at fizetek majd januartól kell elkezdenem plussz 10.000ftjaval törleszteni.

Meg így hogy felére csökkent a fizetésem tudtam kérni az iskolaba ingyen étkezést.

De nem egyszerű most.

Az a baj hogy én is önérzetes vagyok és még én érzem rosszul magam azért mert kértem plusszba a gyerek apjától

2020. okt. 30. 11:55
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Eddig a 160 as fizubol elment 120 az albérletre?? Akkor eddig hogy jöttetek ki?
2020. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Igen minden másra maradt 60 ezer ft.

A családi pótlékot nem számoltam mert az elment a gyerek iskolai étkezésére.


A havi kaja tisztálkodó szerek kb 30-35 ezer ftból kijön. Beosztos menü tervezős vagyok.


Most meg a fizetésemből kifizetem az albit minden másra marad amit exem ad plussz a csp.

2020. okt. 30. 12:41
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy akkor,hogy ki tudtad hozni ennyiből a kaját meg mindent.

De akkor sajnos jobbhijan tényleg amit kaptatok abból kell kezdeni valamit eladni vagy akár átalakítani ami olyan ha nem álltok jól anyagilag akkor nem a divatos ruha az első. Nem bantasbol mondom, én is gyerekként sokat hordtam más használt ruháját amikor nem tellett másra.

2020. okt. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Hát szóltam a védőnőnek hogy ha tudna adni akkor egy téli kabátot kérnék a gyereknek. Régen én is sok ruhát adtam neki amit kinőtt a lányom. Mondta körülnéz van e megfelelő méret. Szerencsére még az átmeneti kabát jó nincsenek olyan hidegek
2020. okt. 30. 12:54
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Merre felé laktok? Facebookon vannak ingyenes csoportok, ahová felteszik az emberek ingyen elvihetőként dolgokat, és lehet kérni is. Nem muszáj rászorulónak sem lenni, mert ma már főleg inkább a hulladékmentesség az oka. Sajnos mint te is írtad, nem könnyű eladni még az új ruhákat sem, mert annyira olcsó, és annyira telített a ruhapiac, hogy senki nem fog értük értékelhető árat adni, kidobni meg pazarlás. Esetleg írhatnál ilyen csoportokba, hogy keresel 10 éves lánynak kabátot, ilyen-olyan alapvetőbb ruhát. Ha megkaptad őket, akkor fel is ajánlhatod te is másnak a kicsi ruhákat (azért írom, hogy azután, hogy megkaptad, mert addig lehetne árulni, ha mégsem tud senki sem felajánlani).
2020. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
84%
Én új feleség vagyok és a kérdezonek igazat adok.Eleve szerintem nagyon kevés a 20000 Ft havonta ....Mi 65.000 Ft adunk mellette minden hónapban kap valamit a gyerek.En mindig úgy veszek neki bármit ,hogy nálunk van és O választ ,én megrendelem.Nalunk mégis anyuka hisztizik ,hogy nem elég a pénz ,pedig az edzést is a férjem fizeti,a fodrászt is,cipőt mi szoktunk venni mert anyuka nem hajlandó 6000 nél drágábban megvenni.Iskola kezdesnel mindenti vettünk😀Szó nélkül.De mi meg egy koszonomet sosem kaptunk... Kérdező te meg kérj emelest mert nagyon kevés az a pénz amit kapsz.
2020. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
37 A fizetéshez mérten határozzák meg, gondolom nálatok azért 65 mert jól keres a párod. De ha a kérdező exe 6oras vagy ne adj isten segédmunkás máris nem ekkora az összeg....
2020. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nem keres huuu de jól,csak az exe kihisztizte ,mivel O nem keres jól és neki az nem elég....40 akart a bíróság megítélni.
2020. nov. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!