Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnátok, hogy ha a...

Elfogadnátok, hogy ha a közeli családtagotok elvenné a szeretőjét?

Figyelt kérdés

Szűk családban történt az eset. Bátyámnak lett egy új felesége, akit 2 évvel azután vett el, hogy tönkrement a nő miatt az előző házassága. Első feleségével 10 évet voltak együtt, nem volt közös gyerek. Mi nagyon szerettük őt, nagyon jól kijöttünk. Aztán bátyám megismerte az új nőt munkahely által, és “egymásba szerettek...” Egy évig voltak együtt úgy, hogy a bátyámnak megvolt a felesége. Persze ilyenkor azzal védekeztek, hogy a hagyományos értelemben nem volt a szeretője, nem volt köztünk olyan viszony, az csak a válás elindítása után... De ez nem számít! Aztán hivatalosan, nyilvánosan is összejöttek, majd elvette. Nálunk senki nem fogadja el. Én sem tudom. Bevallom, a nővel úgy nincs gond, csak a tudat, hogy hogyan került a képbe.

Ti el tudnátok ezt fogadni?


2020. dec. 1. 07:36
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
11%
+ a kérdező azt írja h a nő miatt ment tönkre a házasság. na akkor hogy is volt ez?
2020. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
76%
31: A kérdező szerinte eleve bűn elválni. Nem tűnt még fel, hogy valami szektásak vagy bigottak?
2020. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
88%
31: Te minek vagy ennyire rákattanva? Egy boldogtalan pár szétment és van esélyük a boldog életre mással. Ez miért baj? Vagy te is olyan, mint a kérdező? Ha beledöglünk is, maradjuk együtt?
2020. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
7%

Olvasd már el mit írtam a szétválásról...


Mellesleg a sztoriban azt furcsállom,hogy nem csak a 10. évben lett szar akkor minek kell húzni?

2020. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
83%
Miért, az emberek többsége miért húzza? Megszokásból, kényszerből, félelemből hogy a szar kapcsolat helyett magányos lesz teljesen. Emberek vagyunk. esendőek, gyávák, vagy egyszerűen csak szarul keresők, akik egyedül megélni se tudnának. Millió oka lehet.
2020. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
86%

34: mondjuk lehet, hogy pont a "kedves" család nyomására, a nekik való megfelelési kényszer miatt.

De egyébként is teljesen életszerű, hogy nem az első napon válik rosszá a kapcsolat, hanem idővel.

Azt még mindig nem értem, hogy neked miért fáj ennyire, hogy egy számodra tök idegen pár szétment, mert boldogtalan volt a kapcsolatuk.

2020. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Nem gondolom úgy, hogy bűn elválni. Csak abban hiszek, hogy a szerelem egy idő után úgyis elmúlik, most akkor minden 10. évben szerelmes lesz a tesóm és vált?! Ez nem így megy. A kapcsolatuk nem volt rossz vagy legalábbis nem panaszkodott róla nekünk. Volt egy kialakított életük, közös lakás, ismerték egymást 19 éves koruktól, együtt léptek a felnőttek világába... és akkor egy jöttmentért meg ott hagyja...

Az esküvőre nem mi erőltettük! Mondta neki a volt felesége, hogy jól esne neki már ennyi év után, illene. Mire elvette. Pisztoly nemvolt a fejéhez tartva...

Nem tudom, hogy mennyire volt a kapcsolatuk testi a szeretővel. Egy vita közben azt mondta anyunknak, hogy nem feküdt le vele, mikor anyunk azt sérelmezte, hogy mással hentereg miközben otthon van a felesége. De hogy ezen kívül mit tettek azt nem tudom.

2020. dec. 1. 11:20
 38/56 anonim ***** válasza:
88%

Nem 10 év után lett szar, hanem 10 év alatt folyamatosan, szépen lassan, és most ért el oda, hogy kész vege ennyi volt, ezt nem bírja tovább.

Oke, te is azt mondod nem maradsz vele ha megver, és az megbocsátható ha mondjuk a nő verbálisan bántalmazta vagy hideg, passzív agresszív, elutasító, rátelepszik a másikra vagy éppen nem foglakozik vele, követelőzik, állandóan panaszkodik, semmi nem jó neki, folyton vezsekedes van, már rosszabb otthon lenni mint mindjuk a munkahelyen, h nincs már közösvtéma, h fontos dolgokban nem értenek egyet, lenézi, csak elvárásai vannak, és meg ezer ilyet fel lehetne sorolni.

Senki nem láthat bele egy kapcsolatba, csak az 2 fel aki benne van, a kérdező kinek érzi magát, hogy a felsoroltak (meg meg 1000 másik dolog) közül kiválogassa mi ok válásra és mi nem?

Ha valaki nem égi jól magát egy kapcsolatban és már nem lát utat a megoldásra, esetleg már próbálta többször megoldani de nem sikerült akkor miért ne válhatna el akar 10 év után és kereshetne boldogságot máshol.

Szerintem azt már letárgyaltuk, hogy senki nem mondta, hogy ezt becsületes vagy helyes módon lepte volna meg, ahogy azt is, hogy mi nem a szerető vagy a feleséget válasszuk hanem a testvért.

2020. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, az a baj, hogy te meg mindig a körülményeken lovagolsz de közben nem akarod megérteni a lényeget.

A testvéred, hozod egy döntést. Se neked se a családnak nincs joga ezt felül bírálni, akármi is történt, biztos lehetsz benne, hogy oka volt, ha a kapcsolat jó lett volna, akkor nem lépett volna ki belőle.

Aki 19 évesen összejön valakivel és 10 évet vele van (mindig van kivétel) de általában az a kapcsolat rendszerint tönkre megy, beleunnak egymásba, nem szeretnének csak élni egymás mellett, mint a nyugdíjasok, nem voltak igazán fiatalok és ez kihat a kapcsolatra. A tesódéknál valószínűleg ez történt. Ház kocsi minden van, szerelem már nincs akkor mi marad?

2020. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
37%

Nekem aztán tök mindegy ki mit csinál. Csak önmagában az nem tetszett, hogy mindenki huu oké legyen boldog a tesó, ez így ahogy történt ez klasszul sült el.


Lehet megvolt az oka h boldogtalan volt csak ugye mostanság az a divat ha a feleséggel semmi baj nincs akkor is más lyuk kell, mert hát egyszer élünk, hamar házasodtam stb.


Nekem ez a része nem tetszett

2020. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!