Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnátok, hogy ha a...

Elfogadnátok, hogy ha a közeli családtagotok elvenné a szeretőjét?

Figyelt kérdés

Szűk családban történt az eset. Bátyámnak lett egy új felesége, akit 2 évvel azután vett el, hogy tönkrement a nő miatt az előző házassága. Első feleségével 10 évet voltak együtt, nem volt közös gyerek. Mi nagyon szerettük őt, nagyon jól kijöttünk. Aztán bátyám megismerte az új nőt munkahely által, és “egymásba szerettek...” Egy évig voltak együtt úgy, hogy a bátyámnak megvolt a felesége. Persze ilyenkor azzal védekeztek, hogy a hagyományos értelemben nem volt a szeretője, nem volt köztünk olyan viszony, az csak a válás elindítása után... De ez nem számít! Aztán hivatalosan, nyilvánosan is összejöttek, majd elvette. Nálunk senki nem fogadja el. Én sem tudom. Bevallom, a nővel úgy nincs gond, csak a tudat, hogy hogyan került a képbe.

Ti el tudnátok ezt fogadni?


2020. dec. 1. 07:36
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
71%

Akkor ez kamaszszerelem.

Azok nem életre szólnak legtöbbször.

2020. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
80%

"Pisztoly nemvolt a fejéhez tartva..."

Nem kell pisztolyt a fejhez tartani ahhoz, hogy ismerd a családi elvárást, pressziót és annak következményét, ha nem aszerint élsz.

Én pontosan tudtam 1,5 évesen, ha nekem olyan kérdéseket kell kétpercenként megválaszolni, hogy melyik fáraó van a képen, akkor én balettművész vagy TV-szerelő csak hobbiból lehetek.

Nyilván ezt 40-50 évesen bátrabban felülírod, ahogy egyre jobban leválsz, de hát 20-25 évesen... még tök gyerek vagy.


"a szerelem egy idő után úgyis elmúlik, most akkor minden 10. évben szerelmes lesz a tesóm és vált?! Ez nem így megy. A kapcsolatuk nem volt rossz vagy legalábbis nem panaszkodott róla nekünk. Volt egy kialakított életük, közös lakás, ismerték egymást 19 éves koruktól, együtt léptek a felnőttek világába... és akkor egy jöttmentért meg ott hagyja..."


Már ez a pár sor önmagában is a kelleténél sokkal erősebb presszióról árulkodik. Egy nálad idősebb emberről úgy beszélsz, mintha uralkodnál rajta.

2020. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
91%

Na látod. Nem panaszkodott, mert nem kötöttek az orrotokra.

De mivel 19 éves koruk óta együtt voltak jobb esetben elsők voltak mindenben egymásnak valószínű megunták a banánt és friss hús kellett


10 évig voltak házasok akkor kb 20-30 évesen házasodtak

2020. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, minél többet kommentelsz, annál unszimpatikusabb az egész családod. A saját sz*r házasságotokba beleragadhattok, és közben verhetitek a melleteket, hogy tartjátok magatokat az eskütökhöz" és mártírkodhattok, de az igazság akkor is az, hogy a bátyádnak volt igaza, hogy lépett, és ha nem csalta meg a feleségét, akkor még a lehetőségekhez a legkulturáltabb utat választotta a váláshoz.

Legalább mindannyiuknak adott esélyt egy boldog párkapcsolatra, az exét is beleértve.

Törődjetek a saját életetekkel ahelyett, hogy a máséban vájkáltok!

2020. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
90%

"Csak abban hiszek, hogy a szerelem egy idő után úgyis elmúlik, most akkor minden 10. évben szerelmes lesz a tesóm és vált?! Ez nem így megy." De, ha működőképtelen a kapcsolat, boldogtalanok egymás mellet, így meg. Inkább menjen így min évtizedei egymást utálva házasságban élni. Az élet túl rövid hogy elpazaroljuk, és közben pusztítsuk mások lelkét valami eskü miatt.


"Nem tudom, hogy mennyire volt a kapcsolatuk testi a szeretővel. Egy vita közben azt mondta anyunknak, hogy nem feküdt le vele, mikor anyunk azt sérelmezte, hogy mással hentereg miközben otthon van a felesége. " Szerencsétlen tesód, jó tapló családdal verte meg az ég. Remélem az új asszony mellet boldog lesz, menedék lesz neki a nő tőletek.

2020. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem túlságosan bele avatkozol a testvéred szerelmi életébe. Ő vajon ezt tudja és ő is ezt teszi a te eleteddel? Gondolj bele, neked milyen lenne ez fordított esetben. Lényegtelen már, hogy mi történt velük a múltban. Elmúlt!

Lezarta a tesód, új életet kezdett. Jól tette.

Ha ő neki így jó, te miért nem támogatod ebben? Miért nem lehet elfogadni a jelenlegit, bánt téged az a nő?

Ugye tudod, hogy ezt a tesód észre vette már vélhetőleg és nem jó érzés ezt kapni neki tőletek? Emberek vagyunk! Legalább családon belül szeressétek már egymást. 🤦‍♀️

Általanosítok: Vigyázz, a karma az dolgozik,ne haragudj, de amíg rosszindulattal vagy mások felé az élettől jót ne várj.

2020. dec. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy legalább a testvérek támogassák egymást!

Kérdezted már őt, mesélt neked a helyzetről?

Ha még nem, akkor épp itt az ideje!

De hallgasd végig, ne vágj közbe, és utána se válaszolj rögtön!

Előbb rágd meg magadban, várj legalább egy napot, és utána alakítsd ki a véleményed.

2020. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy meg, ne haragudj meg érte: de ha a tulajdon családja ilyen alpári módon támadja: miért beszélne veletek a gondjairól? Hogy támadjátok, és kioktassátok hogy kellene "helyesen" élni az életét?
2020. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
88%
10 évig volt együtt a volt feleségével, de nem akar tőle gyereket, sőt elvenni sem akarta, csak nyomásra tette. Ebből tisztán látszik, hogy az első perctől kezdve nem volt komoly ez a kapcsolat. Egyszerűen csak kényelmesebb volt neki kapcsolatban maradni, semmint a vadászmenőkre lépni, aztán amikor véletlenül mégis úgy alakult, hogy talált egy jobb nőt, akkor lelépett. Jól is tette. Felesleges lett volna több időt pazarolnia a volt feleségére, már így is túl sokat fecsérelt rá. A volt feleségnek is jobb így, legalább találhat magának olyan férfit, aki magától el akarja majd venni és gyereket is akar tőle. Őt sem értem amúgy, hogy miért nem lépett le hamarabb, nyilván ő sem volt így boldog, csak neki is kényelmesebb volt így, mint egyedül...
2020. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 Savlekotő ***** válasza:
86%

Szálljatok ki az életéből,felnőtt férfi joga van boldognak lenni ha ez fáj is nektek mert a ti életek csak látszat fos.. Sajnálom az ilyet akinek ilyen kretén vallás sérült mit szólnak mások család jutott. Azért nem beszélt veletek a gondjairól mert gyanítom hogy veletek nem lehet őszintén beszélni semmiről se...

70F

2020. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!