Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek bárkit áthívni hozzánk...

Félek bárkit áthívni hozzánk mert félek hogy kigúnyolnak, de anyukámat nem érdekli. Miért ilyen fura?

Figyelt kérdés
Szép lakasunk van, de nincs se függöny, se redőny vagy bármi az ablakon, anyukám arra fogja, hogy azért, mert háromszög és kerek alakúak az ablakok, de ettől még ciki. Tetőtéri lakás szóval elvileg nem látnak be hozzánk, de akkor is annyira fura, hogy hatalmas csupasz ablakaink vannak. Az osztálytársaim mindent megszólnak, tuti hogy ennek is híre menne azt meg nem akarom, de így meg senkit se hívok át. De nem csak ez hanem nagyon világos is van, használok ilyen szemmaszkot, de mennyivel egyszerűbb lenne, ha redőnyt nem is lehet rá kapni, de legalább függönyünk lenne.Anyukaméknak hiába mondom, őket egyáltalán nem érdekli, pedig egy szép függöny fel is dobná még jobban a lakást. Így élünk kicsi korom óta, de sztem fura és idegesítő az egész. Mondtam hogy legalább a szobámba hagy legyen, de szerintük felesleges dolog. Hogyan győzzem meg őket? Kérjek karácsonyra függönyt? Próbáltam, de sztem viccnek gondolták, mert kb.kiröhögtek.
2020. dec. 13. 18:55
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
18 Akkor tudsz tanácsot adni hogyan csináljak sötétet amikor nincs kinn sötét? Mert engem ez is zavar, hogy mindig világos van. Amikor ezzel érveltem kaptam szemtakarót vagy mi az, de az csak alvásnál segít.
2020. dec. 13. 19:59
 22/38 anonim ***** válasza:
34%
18 vagyok: engem nem zavar, sőt, nagyon szeretem!; szóval sajnos nem tudok semmit tanácsolni.
2020. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
91%

Kérsz egyet Karácsonyra, vagy szülinapodra. De ha annyira zavar, rengeteg tutorial van otthon készíthető függönyökről, csak anyagot kell szerezned hozzá. A zsebpénzt meg tudod gyűjteni, ahogy én is tettem anno a csekély gyakorlati pénzemből. Én sosem kaptam otthonról zsebpénzt, mégis megoldottam mindig, eladogattam a cuccaimat, ami nem kellett, stb.

Értem, hogy zavaró, de más azért szégyenli áthívni a barátait mert kb. össze van dőlve a házuk, annyira szegények. Egy függöny nem a világ vége. A te szobád, onnastól úgy rendezed be ahogy akarod, nem kötelessége a szüleidnek venni valamit, mert te azt mondtad.

De szerintem, ahogy leírtad, a szüleid biztosan fognak neked venni ha ajándékba kéred valamilyen alkalomra.

2020. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
47%
Egy csomó üzletben a maradék anyagokat olcsóbban adják. Menj, nézz körül és vegyél olyat, ami tetszik. Viszont érdemes anyudékkal is megbeszélni, nehogy balhé legyen belőle utólag.
2020. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy vén vagyok, mint az országút, a lányom lehet veled egyidős, de el nem tudom képzelni, mi az istennyilát tudnának kiröhögni a függönytelen ablakaitokon... o.O Amúgy meg tavaly festettünk, és a lányaim szobájába nem látni be sehonnan, mindkettő kitalálta, hogy nem kell karnis, nem kell függöny. Mindenhol máshol van a házban. Oké, redőnyük van, mert 1. nem akar senki hajnalban ébredni 2. nyáron megsülni.
2020. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem, hogy mit nem lehet azon megérteni, hogyha a 12(?) éves Kérdező venne függönyt - micsoda ötlet! - akkor sem engednék a szülei feltenni, mert az ő dizájnelképzeléseikbe nem fér bele!

NEM AKARNAK A SZÜLŐK FÜGGÖNYT, nem pedig pénzük nincs rá!


Kérdező!

Olyan embereket, akik mindent és mindenkit kibeszélnek, télen még egy saras fehér autó tulaját is, olyanokat én tuti nem nem hívnék meg, de nem is nagyon állnék velük szóba, még ha 100 méter függöny is lenne minden ablakon!

2020. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb 3 rajzszeggel tűzz egy plédet az ablakra, hátha észhez térnek!
2020. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
94%
De mit kedvelsz rajtuk, ha ilyen sekélyesek amúgy? Nézegesd képeket tetőtéri lakások ablakairól, ha találsz jó, modern, igényes megoldásokat, akkor mutasd meg a szüleidnek. De a tetőtéri, döntött ablakon baromi hülyén néz ki a függöny. Az még milyen ciki lenne.
2020. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
94%
Tegyél az ablakra egy két darab autó ablak sötétítőt. Egyik ismerősömnél láttam tetőtéri ablakon a gyerekszobába. Szerintem modern, de mégis kicsit megszűri a fényt.
2020. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
33%

Még mindig nem anyukádéknak kell a saját lakásukban ilyen kis senki csitrikhez alkalmazkodni, mint a “barátaid”. Talán el kéne gondolkodni, hogy miért ilyenekkel barátkozol, akik kigúnyolnak mást teljesen átlagos dolgok miatt, mint pl egy koszos autó, amiről nem is a gyerek tehet egyébként.


Másrészről meg nem értettem félre semmit. A sértődött hangnemeddel volt a probléma, ahogy írtál, hogy “szégyellek BÁRKIT is áthívni, szüleimet NEM ÉRDEKLI”. Mintha olyan sok embert próbáltál volna, nem ezeken a pcsákon feszengenél. Meg igenis mintha valami szégyellnivaló otthonod lenne, nem pedig egy normális lakás. Ja és akkor még nyíltan leírod, hogy “ciki”. Szállj már kicsit magadba, hogy nem becsülöd, hogy normális körülmények között élsz, és ilyen neveletlen taknyokkal barátkozol, akikhez még a szüleid alkalmazkodjanak (mert akkor már az egész lakásba kellene függöny, különben kicikizik a többi ablakot, sőt lehet, a csempe sem fog nekik tetszeni és még lehetne sorolni). Mellesleg várjuk a beszámolókat, amiben leírod, hogy hogyan reagáltak, miután normális (nem követelőző, “kell, mert az Annáék előtt ooooolyan ciki”) stílusban elmondod nekik, hogy a szobádba te nagyon szeretnél függönyt, ezt kéred karácsonyra idén, mert neked tetszene.

2020. dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!