Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nemrég halt meg, én...

Édesanyám nemrég halt meg, én volnék az egyedüli örökös, de a rokonság alanyi jogon már most igényt tart egyes használati tárgyaira, személyes kötődés címén. Van hozzá joguk? Ti hogyan viszonyulnátok az ilyen rokonokhoz?

Figyelt kérdés
Édesanyámat még el se temettük, de a rokonság jelezte, hogy igényt tartanak egyes bútorokra, az étkészletre, az összes gyógyszerre és betegápolási eszközre, egyes ékszerekre, legutóbb pedig még a komplett karácsonyi dekorációra is benyújtották az igényt, amit kértek, hogy csomagoljak össze nekik, mire feljönnek szétnézni szemezgetni. Mivel anyagi okokból, kényszerből el kell hagynom a lakást, felajánlottam nekik, hogy jöjjenek fel szétnézni, hogy vigyék, ami kell nekik, mert utána én csomagolok. Orron koppintottak, hogy erkölcsileg nem korrekt az, amit velük csinálok, hogy még a temetés előtt kellemetlen helyzetbe hoztam őket, és ráért volna midnez a temetés után is, miután anyámat letudtuk, és mindenki nyugodtan tudott volna utána is szemezgetni. Enyhén szólva forog a gyomrom a hozzáállásuktól. Ti hogyan reagálnátok le az egész helyzetet?

2020. dec. 16. 10:17
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
23%
#7-es válaszolóval 100%-ban egyetértek!
2020. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 acelsziv ***** válasza:
96%

Semmit sem adnék nekik. Undorító csűrhe.

TE vagy az örökös, monden a tied. Nekik coki van.

2020. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
95%
Alanyi micsodán tart micsodát? Engedném az ilyenekre rá a kutyákat, ez a helyzet.
2020. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
90%

Semmit ne adj oda nekik, inkább add el ami neked nem kell, vagy mond meg ha fizetnek RENDES árat a dolgokért vihetik.


Ha meg fenyegetőznek, és meg akarják szakítani a kapcsolatot veled, örülj, hidd el ilyen féreg társaságra nincsen szükséged.

2020. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
95%

Örüljenek, hogy odaadod nekik, amit kértek. Bejelentkeztek a cuccokért és még nekik áll feljebb? Meg te csomagolj össze nekik?

Egyébként ezekre neked nincs szükséged? Én csak azt adnám oda, mi nekem nem kell. Azért ne hagyd, hogy csak úgy bármit elvigyenek.

2020. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
96%

maradt a hagyatékban egy lapát? na arra kell őket tenni és kifelé velük..

hiénák

2020. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
92%
Nagy betűkkel írd ki a bejárati ajtóra, hogy BELÉPÉS DÖGKESELYŰKNEK. A dolognak egyébként fordítva kellett volna megtörténnie (ha eszed lett volna), te megállapítod, hogy mire nem tartasz igényt és azt felajánlod a rokonságnak. Feltehetően nem vagy elég magabiztos és határozott, ezért mertek így fellépni a rokonok.
2020. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
92%
én elhajtanám az ilyen rokonokat. én is adtam tárgyakat a rokonságnak anyukám halála után. de ök nem nyújtottak be igényt semmire, én szóltam nekik, hogy ami nekem nem kell azt elvihetik. úgy éreztem jobb helyen lenne náluk egy olyan tárgy amihez esetleg érzelmi kötödésük van, emlékek kötik hozzá, mint a hulladéklerakóban ahová én helyeztem volna ezeket. ha az orromra koppintottak volna valamiért, akkor elküldtem volna öket melegebb éghajlatra.
2020. dec. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
93%

"...miután anyámat letudtuk, és mindenki nyugodtan tudott volna utána is szemezgetni"

Tényleg a kutyákat kellene ráuszítani az ilyen rokonokra, 13.#-val egyetértve!

2020. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
88%
#16: REMEK javaslat! :))
2020. dec. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!