Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nemrég halt meg, én...

Édesanyám nemrég halt meg, én volnék az egyedüli örökös, de a rokonság alanyi jogon már most igényt tart egyes használati tárgyaira, személyes kötődés címén. Van hozzá joguk? Ti hogyan viszonyulnátok az ilyen rokonokhoz?

Figyelt kérdés
Édesanyámat még el se temettük, de a rokonság jelezte, hogy igényt tartanak egyes bútorokra, az étkészletre, az összes gyógyszerre és betegápolási eszközre, egyes ékszerekre, legutóbb pedig még a komplett karácsonyi dekorációra is benyújtották az igényt, amit kértek, hogy csomagoljak össze nekik, mire feljönnek szétnézni szemezgetni. Mivel anyagi okokból, kényszerből el kell hagynom a lakást, felajánlottam nekik, hogy jöjjenek fel szétnézni, hogy vigyék, ami kell nekik, mert utána én csomagolok. Orron koppintottak, hogy erkölcsileg nem korrekt az, amit velük csinálok, hogy még a temetés előtt kellemetlen helyzetbe hoztam őket, és ráért volna midnez a temetés után is, miután anyámat letudtuk, és mindenki nyugodtan tudott volna utána is szemezgetni. Enyhén szólva forog a gyomrom a hozzáállásuktól. Ti hogyan reagálnátok le az egész helyzetet?

2020. dec. 16. 10:17
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
90%
Küldd el mindet a picsába és ne adj nekik semmit!
2020. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, a rokonaidnak semmi nem jár. Gyászolsz, össze vagy zavarodva, ezt kihasználva éppen ki akarnak fosztani
2020. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
94%

Jogi értelemben semmi nem jár nekik.

Erkölcsi értelemben, ha segítettek neked és vállvetve ápolták anyukádat akkor talán kaphatnak valami emléket, (de nem ékszereket, étkészletet, értékes bútort, stb)

Ilyen formában az egész nagyon gusztustalan!

2020. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, "a rokonság" alatt kiket értesz?

Távolabbi rokonok, vagy pedig olyanok, akik közeli kapcsolatban voltak édesanyáddal, esetleg segítették/ápolták/stb...?


Persze ez utóbbi esetben is nagyon visszás dolog a követelőzés, ehhez nem fér kétség!

2020. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
5%

Érdekel egyáltalán valakit, mi is történt valójában? Vagy csak megy a fröcsögés a rokonságra?


Ahogy a 7, 8 írja, egyáltalán nem tiszta, mi volt előbb. A felajánlás vagy az igénybejelentés a rokonok részéről?

2020. dec. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
21%

"Édesanyámat még el se temettük, de a rokonság jelezte, hogy igényt tartanak ..."


"Mivel anyagi okokból, kényszerből el kell hagynom a lakást, felajánlottam nekik, hogy jöjjenek fel szétnézni, hogy vigyék, ami kell ..."


"Orron koppintottak, hogy erkölcsileg nem korrekt az, amit velük csinálok, hogy még a temetés előtt kellemetlen helyzetbe hoztam őket, és ráért volna midnez a temetés után is, ..."


Kérlek fordítsd ezt le magyarra. A katyvaszos ugyanis azt jelenti, te magad ajánlottad fel hogy menjenek, válogassanak és mindezt a temetés előtt.

2020. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
76%

Ennyire nem megy egyeseknek az olvasás :D

A rokonok bejelentkeztek bizonyos tárgyakért. Sőt, meg is kérték, hogy csomagolja össze a részükre a kérdező.

A kérdező nem akar ott maradni a lakásban, csomagolni sem akar helyettük, így megkérte őket, hogy menjenek el a lakásba és vigyék, amit akarnak.

A kedves rokonok bunkón leadták rögtön a rendelést, hogy mi kell nekik, és még van képük a kérdezőnek szólni, hogy miért nem temetés után intézik ezt, amikor eleve ők hozták fel a témát.

2020. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az első mondatban világosan benne van a lényeg, nem tudom mit nem lehet ezen érteni!


"Édesanyámat még el se temettük, de a rokonság jelezte, hogy igényt tartanak egyes bútorokra, az étkészletre, az összes gyógyszerre és betegápolási eszközre, egyes ékszerekre, legutóbb pedig még a komplett karácsonyi dekorációra is benyújtották az igényt, amit kértek, hogy csomagoljak össze nekik, mire feljönnek szétnézni szemezgetni."


ERRE a Kérdező azt válaszolta, hogy ő nem csomagolgat, jöjjenek és vigyék ami kell!

ERRE a rokonság felháborodott - mert ugyan ők az igényt bejelentették - de elvárnák, hogy a Kérdező csomagolja össze nekik a rendelésüket és amikor feljönnek a temetés miatt, utána még szemezgetnének ezt-azt.

2020. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Be ne engedd őket! Feltúrják a lakást, lehet dugipénzt is találnak, és biztos lehetst hogy nem fognak szólni róla. Amit lehet tegyél pénzzé, ami számodra fontos azt tartsd meg, a maradekból majd szemezgetnek. Pofátlan banda.
2020. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 kovpet ***** válasza:
100%

Szemezgetni? Agyam eldobom, tudod, hol szemezgetnének ezek...


"a rokonság jelezte, hogy igényt tartanak egyes bútorokra"


te meg jelezd, hogy nem tartasz igényt ilyen rokonságra...

2020. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!