Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családban meddig forog a...

Egy családban meddig forog a világ a gyerek korul?

Figyelt kérdés

Hat hónapos a bátyám kislánya. Szeretem, imádom félre ertés ne essék. Legtüneményesebb gyermek számomra, de tegnap karacsonykor 1től este 7ig anyáméknál voltunk (első unoka) és nem tudtunk/tudtak masrol beszélni mással foglalkozni csak a gyerekről/gyerekkel. Első 2 órában énis élveztem ezt, dajkáltam, jatszottam vele, fotóztamn de utána BARMIRE próbáltam elterelni a szót, nem lehetett. Rettenetesen unatkoztam a nap nagy részében.

Tudom, oda vannak érte, meg eslő unoka nagy dolog stbstb ezeket nem kell elmondani, engen tényleg az érdekel, hogy eljön esetleg az a pont amikor egy családi összejövetelen tudunk másrol is beszelgetni? Mennyi idő lehet ez a rajongás?

Engem az is zavar hogy az anyukával sem tudunk masról beszélni. 3 éve vannak együtt bátyámmal, 3 hónapja házasodtak össze és gyakran kérdezgetem, hogy meséljen magárol, mert alig ismerem őt, de képtelenség a témaváltás.

Egyszerűen érdekel hogy mi van tesómmal, anyummal, apummal, de mikor megkérdezem hogy vannak, egy félmondattal letudják mert közben a gyerek tüsszent, fingik egyet vagy gagyog egyet és mar is az a téma h mindig egymas után hármat tüsszent, meg idézem "most maradjatok csöndben, gagyog a kittike, hagyjuk ő is mondja el".

Lehet le leszek hurrogva emiatt, de esküszöm sz@rrá untam már magam tegnap.


Ui.: ismétlem imádom a gyereket,de jó lenne masról is beszelgetni 6 óra alatt.


2020. dec. 25. 19:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Jó Neked, hogy a gyerek körül forogtak! Nálunk a szemétszallítás volt a téma. (komolyan). Örülj, hogy a gyerekről dumáltak! A kuka téma sokkal rosszabb. Egyébként kB. ált. iskola első két osztályáig beszélnek a gyerekről. Utána jön a meló téma: ki mennyit tulorazik, mennyire sok a dolga, milyen fontos, hogy elfárad stb. Most ez a kuka téma meglepően új volt. Igazi karácsonyi hangulatot teremtett.
2020. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk a szobatisztaság adta a témát. Én röhögtem eleget.
2020. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

Ember és család függő. Az anyuka részéről első gyerek esetén elég jellemző, hogy amíg otthon van a picivel (1-2-3 év) , kissé beszűkül a gondolkodása - már csak azért is, mert ez tölti ki a napjait, azaz ha otthon ülő típus, akkor valóban a babával kapcsolatos dolgokon kívül más nem igazán történik vele.

A nagyszülőknek is egy jó darabig fő téma, gondolj csak bele, ők már régen babáztak, most újra megtehetik, átélhetik a régi szép dolgokat. Plusz ha ritkán látják... Szóval ott is minimum 1-2 év amíg fő téma lesz, ha nem is az egyetlen, mert kb ennyi idő amig eljut a fekvéstől a járásig, a sirastol a beszédig, fogzik, wczik, onnantól már lelassulnak a dolgok.

Tehát egy darabig ulyen családi összejövetelekre számíthatsz.

Ha meg szeretnéd ismerni jobban sógornődet, szervezz rövid (fél - 1 órás) programot vele, apuka tud addig vigyázni a gyerekre. Így anyuka is kimozdul, és hamarabb tud másról is beszélni - már ha persze olyan típusú alapból.

2020. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nálunk minden családi ebéden, így karácsonykor is, a politikáról megy a fröcsögés. Teljesen értelmetlen. Ha gondolod elcserélem egy babás ebédre, nekem felüdülés lenne.
2020. dec. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Eddig mi is politizáltunk, érdekel a politika igy szivesen cserélnék. Részemről annak volt több értelme :D
2020. dec. 26. 01:41
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Örökké a gyerek lesz a téma. Oké, lehet hogy nem ennyire durván, de minden szülőnek a gyereke az első és legfontosabb, illetve a mindennapi élet során is a gyerekhez köthető a legtöbb kérdés/probléma, így adja magát a téma. Amíg anyuka otthon van addig neki tuti ez a fő téma. Később esetleg ha már dolgozik vagy jobban eljárnak máshová akkor ez bővülhet.

Első unoka esetén, és főleg hogy még ilyen pici, ez elég általános szerintem. Persze megértem h neked ez zavaró, attól még nem kéne hat órán keresztül mindig mindenkinek erről beszélnie. Attól is függ mennyit találkoznak persze.

2020. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én is friss anyuka vagyok, de már engem is zavar, hogy a gyerekem és vele kapcsolatosan témák vannak mindig terítéken. :D Én azért megyek oda, hogy beszélgessünk, kivel mi történt, nem a gyerekről akarok diskurálni, róla tudok mindent.
2020. dec. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Majsdnem 1 évvel később újra otr. Jelentem sokkal rosszabb, mint tavaly ilyenkor.
2021. nov. 15. 21:01
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, adom. A szomszédokban van 3 purgyé, azok úgy ordítanak hogy tisztán hallok mindent, már most:(((( és nekem kuss a nevem, mert JajGyerMek, nekik szabad trimbolni! Szóval háború lesz idén, Rammstein bömböltetek, autó karcolás, szar szétkenés, ami kell. Nem fogom hagyni hogy tönkre tegyék az életem más patkányai.
2022. márc. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
2 éves lesz a gyerek hamarosan, kezd alakulni :) sokkal jobb a helyzet. persze most már éppen az az izgi hogy beszél, de most már számorma is sokkal "érdekes" mert duunk játszani, kommunikálni, értjük egymást.
2022. máj. 20. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!