Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családban meddig forog a...

Egy családban meddig forog a világ a gyerek korul?

Figyelt kérdés

Hat hónapos a bátyám kislánya. Szeretem, imádom félre ertés ne essék. Legtüneményesebb gyermek számomra, de tegnap karacsonykor 1től este 7ig anyáméknál voltunk (első unoka) és nem tudtunk/tudtak masrol beszélni mással foglalkozni csak a gyerekről/gyerekkel. Első 2 órában énis élveztem ezt, dajkáltam, jatszottam vele, fotóztamn de utána BARMIRE próbáltam elterelni a szót, nem lehetett. Rettenetesen unatkoztam a nap nagy részében.

Tudom, oda vannak érte, meg eslő unoka nagy dolog stbstb ezeket nem kell elmondani, engen tényleg az érdekel, hogy eljön esetleg az a pont amikor egy családi összejövetelen tudunk másrol is beszelgetni? Mennyi idő lehet ez a rajongás?

Engem az is zavar hogy az anyukával sem tudunk masról beszélni. 3 éve vannak együtt bátyámmal, 3 hónapja házasodtak össze és gyakran kérdezgetem, hogy meséljen magárol, mert alig ismerem őt, de képtelenség a témaváltás.

Egyszerűen érdekel hogy mi van tesómmal, anyummal, apummal, de mikor megkérdezem hogy vannak, egy félmondattal letudják mert közben a gyerek tüsszent, fingik egyet vagy gagyog egyet és mar is az a téma h mindig egymas után hármat tüsszent, meg idézem "most maradjatok csöndben, gagyog a kittike, hagyjuk ő is mondja el".

Lehet le leszek hurrogva emiatt, de esküszöm sz@rrá untam már magam tegnap.


Ui.: ismétlem imádom a gyereket,de jó lenne masról is beszelgetni 6 óra alatt.


2020. dec. 25. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Mi ez a sok ugyanolyan gyerekek körül forog a világ kérdés újabban? A lovas lány meg balázska után te vagy az újabb?
2020. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Hú, mit fogsz kapni....


4-5 napja írtam ki egy kérdést ugyanerről, szét oltották, hogy biztos féltékeny vagyok a gyerekre, mert kicsit sok(k) nekem, hogy a családi találkozások abból állnak, hogy ülünk a gyerek körül, csodálja, róla beszélünk és kész...


Pedig nem, csak szerintem is abszurd azért, hogy a gyereken kívül semmi másról nem lehet beszélni, és még a pelenkázását is úgy kell megélni, mint egy mozifilm bemutatót.

2020. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Emlékeid szerint téged mikor untak meg anyádék?
2020. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Bocs, akkor csak véletlen, de üdv a klubban egyeske, menjetek és sírjatok egymás vállán a kérdezővel.

2020. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, mennyi ideig tart ez.

Még a békeidőkben, tavaly, amikor híre nem volt a korlátozásoknak, kétszer figyeltem meg az alábbi jelenetet két különböző családdal: étterem, apuka, anyuka, két kisgyerek. Semmi, de az égvilágon semmi más téma nem volt, mint hogy a gyerek miből hány falatot egyen, hogyan üljön, ne mászkáljon, ne túrja az orrát, igen, Pistike, nem, Pistike, üljél rendesen fiam stb. A szülők egymás felé irányuló kommunikációja nulla, apukáról nulla szó esik, anyukáról nulla szó esik, ők többé nem léteznek, csak a gyerek létezik. Nem csodálom, hogy ilyen körülmények mellett a házastársak elhidegülnek egymástól, hiszen emberileg egymás számára nincsenek is jelen.


Játszom olyan játékkal, ahol szokás rövid bemutatkozó szöveget megosztani magunkról. Tényleg csak két sort lehet írni. Sokan azt írják, hogy XY anyukája vagyok. Két gyermek anyukája vagyok. Lelkes nagymamája vagyok XY-nak. Mintha ők önálló emberként nem léteznének, csak valaki más gondozójaként. Nem csoda, hogy sok anya majomszeretettel csüng a gyermekén, és semmi pénzért nem akarja hagyni, hogy felnőjön és kirepüljön, mert akkor az identitásának az alapja veszik el, mert őneki csak az adja a létezése értelmét, hogy ő valakinek a valakije. Ez szerintem mindkét fél számára egészségtelen kapcsolat.

2020. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Hát kérdező, megértelek, rohadt idegesítő..


Amikor nálunk volt baba a családban, szerencsére ilyen nem volt. Persze, mindenki odavolt a kicsiért (én is), de nem álltunk le ájuldozni minden egyes pislogására. Az ilyen végletesség, ami nálatok is van, nem normális. De sajnos nem tudsz ezzel mit kezdeni, szerintem.

2020. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Én biztos nem mennék addig, ameddig ez van. El kell nekik mondani, hogy nagyon szereted mindegyikőjüket, de neked ez így nem jó. Ha ezen megsértődnek akkor nem tudsz mit tenni. Ha úgy alakul, akkor meg hazamész. Nem kell megsértődni meg semmi, de ha szarul érzed magad, akkor miért nem teszel ellene? Lehet csak annyit kéne csinálnod, hogy jelzed feléjük, nincs más téma a gyereken kívül. De arra figyelj hogy ne ilyen önsajnáltató módon, mert akkor úgy fog lejönni, hogy csak magaddal törődsz. Normálisan kell velük beszélni erről.
2020. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Megértelek, én is unnám, ha családi összejöveteleken másról se lehetne beszélni, állandóan azt kellene lesni hogy a kis Gizike mit csinál éppen. Egy ideig tutira kerülném a társaságot.
2020. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
19%
Addig, amíg neked is meg nem születik az első gyereked, és nem fogod érteni, hogy hogy lehet az, hogy mások nem csak róla akarnak beszélgetni.
2020. dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Felülem mondhatja bárki hogy ez azért van mert féltékeny vagyok hogy nem rólam van szó, hanem a gyerekről :D csan hogy engem nem az zavar, hogy nem rólam van szó, hanem hogy kvázi a többiekrők nen tudok semmit, pesig igazán érdekelne hogy velük mi van..
2020. dec. 25. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!