Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért váltatok el gyerek után?

Miért váltatok el gyerek után?

Figyelt kérdés

Gyerekvállalás előtt álunk és nem tagadom hogy sokszor szorongok azon, mi van ha elromlik a kapcsolat? Most nagyon jól megvagyunk, már lassan 8 éve.

Arra gondoltam heti 1-2x jönne hozzánk takarítónő, hogy segítsen a házimunkával, szerencsére ki tudjuk fizetni.


Mit tehetek annak érdekében hogy a gyerek után csak jobb legyen a kapcsolatunk, rosszabb ne?

Nők és férfiak válaszát is várom!


2021. jan. 7. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó. Van, aki pár hónap után válik, van, aki 10 vagy 20. Ezt nem lehet előre kiszámolni. De egy biztos! Ha gyerek előtt már vannak gondok, akkor az a gyerek születése után nem biztos, hogy javulni fog. Akkor érdemes gyereket vállalni, ha stabil a kapcsolat. A jövőt senki nem látja előre. De bizonyos dolgoknak vannak előjelei.
2021. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
ne menjen be a szülésre.. ez biztos.. ne legyen csinos a takker néni.. ha nem te takaritasz, unatkozni fogsz.. még hülyébb téveszméid lesznek.. ráterheled a pasira, és otthagy.. a gyerek aktív fogamzásgátló.. van akinél nem.. de előfordulhat.. ha szerelmes vagy akkor nem az.. ha nem.. (más jellegű a kapcsolat) akkor viszont inkább a gyerekkel foglalkozol, mint a szexxel.. a pasi lelép.. A gyerek után, nem jobb lesz a kapcsolat, vagy rosszabb.. más lesz.. egy új helyzet.. ha megtaláljátok benne a jót.. akkor jó lesz.. Azt azért véssük kőbe, hogy gyerek miatt sosem válik senki.. csak annyira buta, hogy nem néz magába.. és azt mondja a gyerek az oka.. igazából csak a kapcsolat nem bírt többet... de ilyen egy építkezés, vagy vállalkozás.. bármi ami felfedi a társad énjét egy nehezebb helyzetben.. kiderül milyen, és a sok stressz.. hogy kevesebb idő van magunkra, egymásra.. és dől az egész.. de nem a gyerek miatt, hanem mert vagy az egyén, vagy a kapcsolat alapja gyenge..
2021. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Iskolások voltak a gyerekek, mikor elváltunk. Félrelépett.

Szóval figyelj arra, hogy örökké legyél 20 éves, feszes, és rendszeresen új puncid legyen. Ezt nem tudtam megadni, mint ahogy azt a fejemhez is vágta, hogy 20 évig én se eszem ugyanazt.

2021. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha már gyerekvállalás előtt ez felmerül akkor régen rossz. Nincs tökéletes kapcsolat, de csak annak szabad szülni aki a legnagyobb kakiban is kiáll melletted és tudod hogy mindig mindenben számíthatsz rá. Szerencsére én megtaláltam ezt az embert és a gyerek születése után teljesen ki kellene fordulnia magából hogy ez változzon
2021. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Jah és még valami! Sose szülj olyannak aki nem vesz feleségül. Lehet ezt nem érzik sokan fontosnak, de ne tudd meg hány olyan apukával találkoztam aki szétment a gyerek anyjával és mind azzal takarózott hogy annyira nem volt jó a kapcsolat hogy elvegye. Egyszóval a gyerek nem köt össze két embert. Hiába szülsz a pasinak, te attól még semmivel nem leszel több a csajánál
2021. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Mi együtt terveztük a babát ma már 2 éves úgy gondolom a férjem tökéletes apa ez mellett nagyon gondoskodó családfő és szerethető férj

Ahogy csak az egyes írta, a gondokat nem a gyerek fogja megoldani viszont én úgy vagyok vele ha lesz majd idővel egy kis nézet eltérésünk nem az lesz az első hogy válunk mert mindent megtennék a gyerekem érdekében.

Én sosem díjaztam azt a mondatot 'így jobb lesz a gyereknek' a gyereknek az a jó ha úgy nézi a tv-t hogy az egyik oldalán az apja ül a másik oldalán az anyja.

Rengeteg kapcsolat megy manapság tönkre az miatt hogy a kedves feleség nem bírja ellátni a háztartást, többet van a telefon a kezébe mint a gyerek, az apa meg ha haza jön munkából lábújjhegyen jön be mert az egész apró játék reggel óta a földön hever a főzni való a hűtőben de net pincéres vacsora várja...

És rengeteg olyan apa van aki kivan készülve mert dolgoznia kell eljön a péntek este lelép a haverokkal szombat reggel előkerül minthogy a családot helyette elvitte volna valahova...és persze a feleség dühöng mert nincs szabadidő...

Sokan a gyerek érzéseit figyelembe se veszik mert tök mindegy hogy lesz lelki sérült mert nincs meg a harmónia mert jaj a harmónia...

Lehetne erről reggelig irni..

2021. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Miért maradna együtt egy lehetetlen kapcsolatban bárki, csak azért, mert gyerek van?


Az asszony terhes lett, de nem tőlem. Ez való ok. A gyerek is tanulja meg, hogy ne dugjon félre.


Apám véresre verte anyám, ha közéjük álltam, engem vert véresre. Utálom anyám, hogy nem vált el előbb apámtól.

2021. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Hála a jó égnek, hogy a szüleim elváltak. Életük legjobb döntése volt. Külön külön a legszerethetobb emberek, de együtt....
2021. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#5: Erre én vagyok az élő cáfolat. Több mint 30 éve vagyunk együtt a párommal, házasság nélkül, 3 gyerekünk van. Viták, nézeteltérések mindig vannak, de mindig mindent meg is oldottunk/oldunk. Ne általánosíts!
2021. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
9es gratulálok, a kívétel erősíti a szabályt. De amúgy nagyon nem mindegy hogy azért nem házasok valakik mert mindketten így tartják jónak vagy azért mert a pasi az istennek nem akarja elvenni a csajt. Pl van aki csak azért szül gyereket hogy na majd akkor talán elvesz vagy jobban fog ragaszkodni hozzám. Elég hülye technika
2021. jan. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!