Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a gyerek...

Mi van akkor, ha a gyerek túlságosan nagyravágyó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol siklott félre a lányunk nevelése. A férjemmel mind a ketten átlagos, dolgozó emberek vagyunk. Jól élünk, jut "luxusra" (pl. évi 2-3 külföldi nyaralás, légkondi minden hálószobában, 2 autó, magánorvosok, ha szükséges stb). De nem vagyunk mértéktelenül gazdagok sem, hogy szórjuk a pénzt gondolkodás nélkül és mindenből a legdrágább kelljen.

A lányunk viszont ilyen...

Neki nem jó a 3-4 milliós autó, neki a 25 milliónál kezdődő kell.

Ő nem elégszik meg már fiatalon sem egy másfél szobás lakással, mert ő csak a kertes házban érzi jól magát, a lakásban klausztrofóbiája lesz.

Ékszerekből nem kell neki a cirkónia, mert "belefájdul a feje, ha ránéz" és hogy ő biztos nem maradna olyan férfi mellett, aki legalább életében egyszer nem ad neki igazi gyémántot ajándékba (ez úgy jött szóba, hogy az én eljegyzési gyűrűmben nem gyémánt van és szerinte ez gáz).


Féltem az élettől, mert szerintem alapból nem jó ez a "kifele mutogatás". Nem akarom, hogy az emberek róla beszéljenek, kinézzék ők. Meg hát ugye magasról lehet a legnagyobbat esni... Már mondtam neki, hogy nem szabad ilyen anyagiasnak lenni, értékelni kell a kis dolgokat az életben és szépen sorban haladni. Tehát elsőre mondjuk tökéletesen jó a 3 milliós használt autó is, nem kell rögtön a több tízmilliós, mindennel felszerelt luxus. Erre az volt a válasza, hogy ezt csak azért mondom, mert én még nem ültem olyan autóban és nem tudom, milyen érzés vezetni.


Hogyan hassak rá?

20 éves, még annyira fiatal, hogy így gondolkozzon.


2020. dec. 14. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
94%

Hidd el, nem átlagos, dolgozó emberek vagytok, hanem jóval átlag feletti anyagi helyzetűek. Minden szobában klíma? Kertesház plusz másfél szobás lakás? 3-4 milliós autó a 20 éves lányotoknak? Évi 2-3 külföldi nyaralás? Magánorvosok?

Én is 20 vagyok, tudom jól, mit várhatok az ilyen lányoktól. Valószínűleg Svájcban fog kikötni, vagy Németországban. :)

2020. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
96%

Hagyd rá, de ne vegyél neki semmi extra dolgot. Ha nem kell neki a 3 millás kocsi, akkor eszedbe ne jusson megajándékozni drágábbal, ha nem akar egy lakást, akkor így járt. (Normál esetben azért érvelek, hogy a szülők nyugodtan támogassák a gyereket lakással, kocsival, ha anyagilag belefér.)


Majd rájön, ha elkezd dolgozni havi 200 bruttóért, tényleg jó az az ajándék autó.

2020. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
Okos lány amúgy, az eredményeivel sosem volt probléma. Egyetemre jár és érdekli is, amit tanul, jól teljesít ott is. Csak a pénzköltési szokásaival, gondolkodásával van baj néha és hogy mindenből a luxus kell neki. Legyen szó akár samponról, akár ékszerről, vagy autóról. Tényleg bármiről.
2020. dec. 14. 22:20
 4/74 anonim ***** válasza:
23%
Milyen egyetemre jár? Orvosi? Gyógyszerészi? ELTE jog vagy ttk? BME mérnöki?
2020. dec. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
99%
Nagyon egyszerű, ne vegyél neki semmit. Adj neki zsebpénzt, mondjuk amennyit egy átlagos evfolyamtarsa kap (már persze a normál családból jöttek,nem az, akinek a 25 milliós autóját vezette), aztán oldja meg.
2020. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:

A Pázmányra jár, ügyvéd szeretne majd lenni. Vagyis ez volt az eredeti terve, most pedzegeti azt is, hogy a szakvizsgát nem csinálja meg, hanem a diploma után saját vállalkozásba kezd más területen.


Kap tőlünk zsebpénzt, de tavaly nyár óta a barátjával lakik, így a költségeikbe nem látunk bele. Viszont amit kap, azt beosztja ügyesen, mert sosem kér még pluszba semmire.

2020. dec. 14. 22:27
 7/74 anonim ***** válasza:
69%

PÁZMÁNY JOG XDDDDDD

Nincs több kérdésem. Újgazdag budai szülők oda járatják a semmitérő gyereküket, mert az Eltéhez képest hulladék ott a jog, emellett bekerülni is könnyű önköltségesre, és még kibukni is nehéz. METU, IBS van még egy szinten ezzel.

2020. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
53%
Száli, Te nem panaszkodsz, hanem dicsekszel !!
2020. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

Mi lenne a dicsekvés?

Segítséget szeretnék, mert féltem a lányomat és aggódok érte!

2020. dec. 14. 22:32
 10/74 anonim ***** válasza:
91%

Ő látja otthon a luxust és még többet akar...

Mert azt látja, ha van annyi, lehet több is.

Miből tartja fenn magát? A zsebpénzen kívül. Vagy mindent fizettek lakhatást?


Szerintem nem dolgozott még, ezért nem tudja hogy jó fizetéssel sem 2 hónap összespórolni 25 milliót!

Az a baj, hogy alapból azt hallja hogy 3 millió az semmiség. Hmm használt autó 3 millióért, kb mintha az egy rakás szarnak számítana - ő ezt szűri le. Mi ketten férjemmel 3 évig spóroltuk össze azt a 3 milliót amit belenyomtunk önerőnek a lakásba és mellé 8,5 millió kölcsön, ami másfél szobás. Boldogan újítjuk fel ha lassan is. Többre is értékelem, egyéb okokból is. Büszke vagyok magunkra. Lányod vajon boldog a pénztől? A sok luxustól? Nem mondom, hogy nem rossz dolog jól élni, de ha nem boldog, a pénz sem segít. S nem a 25 milliós autótól lesz boldog. Sokan megküzdenek egy majd egy milliós autóért is és nagyon boldogok, hogy azt a fostaligát megbírták venni. Vagy a szar 1 szobás lakást. Olvasgasson gyakorit, kérdezze meg itt a népet erről. Majd szembesül a valósággal. Vagy kerüljön olyab környezetbe bele az életben akik nem gazdagok... Akkor majd lehet elgondolkodik.

2020. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!