Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki elvált, de nem tudtatok...

Aki elvált, de nem tudtatok szétköltözni, mesélnétek, hogy éltek?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves közös gyermekünk is, nagyon aggódok érte, mert se így, se úgy nem látom, hogy nyugalomba lennénk.

Nincs bántalmazás, vagy ilyesmi, de gyilkos a csend köztünk már.

Viszont a lakás közös, és egyikünk se tudna boldogulni a fél lakás árából.

Nincs hova költözni..

Gondoltam egy válási papír, kicsit tisztába tenné a dolgokat, és a gyereknek is elmondhatnánk. Mert egyenlőre próbáljuk játszani a semmi gond szinjátékot. Termeszetesen nulla sikerrel, de nem látom a megoldást sajnos...

Köszönöm



2021. jan. 4. 13:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%
Albérlet? Mert így válni teljesen értelmetlen.
2021. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
64%

Miért akartok válni? Más partnerre vágytok? Vagy egymást nem bírjátok elviselni? Mert utóbbi esetben semmi nem változna: ugyanúgy együtt élnétek, ugyanúgy rosszul viselnétek egymást.


Van egy formabontó és a gyk-n lenézett lehetőség is: rendezni a problémákat. Legalább megpróbálni rendezni. Mediátor, házasságterapeuta bevonásával. Az itteni válaszolók erre persze ugrani fognak, nehogy már kiderüljön, hogy még működni is tudna ez a házasság, mikor a megoldás kizárólag mindenre csak a válás, az elköltözés, a kapcsolat megszakítása lehet (akár házasságról, akár szülő-gyerek vagy bármilyen rokonnal való konfliktusról van szó).

Aki tényleg szereti a gyerekét, nemcsak papol róla, annak illene megpróbálnia ezt.

2021. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
98%
Gyerek szempontjabol tudok valaszolni, ha nem gond. A szuleim 10 eves koromtol kezdve mar gyuloltek egymast, de meg 5 evig egyutt laktunk. Pokoli volt az egesz, mert az elso 3 ev folyamatos ordibalassal telt, illetve apam meg ment a baratnojehez heti 3x, es ezt fajt latni, meg ha kulon voltak is, mert furcsa volt szamomra. Az utolso 2 ev mar feludules volt, nem szoltak egymashoz, bar hozzatennem, viszonylag nagy hazban laktunk, mindenkinek volt helye elvonulni. De inkabb a “kinos csend”, mint a veszekedes, tenyleg. Azonban ha egy 2 szobas panelban kellett volna ezt vegigcsinalni, hat en lehet elkoltoztem volna inkabb a nagymamamhoz.
2021. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

A legjobb úton haladtok, hogy érzéketlen, az érzelmeket kezelni nem tudó legyen felnőttként a gyerek. Nem lát a szülők közt gyengédséget stb., érdemi kommunikációt, közös vacsorát (mint annó én), így nem lesz miből építkeznie. A szüleim közt 14 éves koromban állt be a gyilkos csend. 19 éves koromban váltak. Már egyre kevésbé, de máig nyögöm.

Fizesd ki vagy fizessennki vagy tudd be gyerektartás helyett, de neked vagy a férjednek menni kell.

2021. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%

Szét KELL költözni, így nem lehet gyereket se nevelni, se rendesen élni.

Én is ki tudtam venni egy lakást, mindenki meg tudja oldani.

2021. jan. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
31%
S melyik fél költözzön?
2021. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
98%
Két idős özvegyet ismerek, akik válás után egy fedél alatt maradtak az exférjükkel, hasonló okokból. Mindkét exférj rákban halt meg, a hosszú évek alatt megnyomorították egymást testileg és lelkileg is. A némasággal kezdődött, évekig nem szóltak egymáshoz, kerülgették egymást a lakásban és szabotálták a másik párkeresését is. Az egyik pár a szüleim voltak. Én a helyedben - ha nem sikerül megegyezni - elköltöznék a gyerekkel. Én inkább vállalnám, hogy szűkebbre kell húzni a nadrágszíjat, mint hogy együtt éljek olyannal, akit már csak utálni tudok. Lehet, hogy még nem utálod, de egy idő után a lélegzetét és a lépteit is gyűlölni fogod.
2021. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
92%

Kettőtöknek kell keresni a közös megoldást.

Ha egymást már nem is,de a gyereket gondolom mindketten szeretitek.

Próbáljátok a gyereket figyelembe véve megbeszélni, hogy mik a lehetőségek.

A lakás mindkettőtök tulajdona.

Egyik féltől sem elvárható, hogy a saját lakhatása vagy a gyereké,veszélybe kerüljön.

Ha tudtok harag és indulat nélkül egy fedél alatt élni, az adott helyzetben ez a legjobb.

2021. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, véleményét..

25 éve vagyunk együtt, már 2x voltunk parterápián..akkor segitett is, de szrtem ennek már annyi.

Nem tudunk albit fizetni, és annyira nem utáljuk egymást, hogy bármelyikünket nyomorba döntsük...

Sajnos 2 szobás panel..

Tudom, hogy nem lehet így.. ezért is agyalok, agyalunk mit csináljunk..

Köszönöm mindenkinek

2021. jan. 4. 14:39
 10/41 anonim válasza:
98%

12 voltam amikor a szüleim elváltak és ők is még 5 évig együtt éltek mert nem tudtuk eladni a házat és egyikük sem tudta kifizetni a másiknak a felét hogy végre elköltözzön. Nagyon rossz volt, ritkán veszekedtek de érződött rajtuk hogy már nagyon nem szeretnék ezt. És én sem szerettem, annyira vártam hogy végre különköltözzenek. Anyám ment pasizni minden héten, pár napot töltött csak velünk, lehet hogy nem mindig pasizni ment, de én ezt nem tudom. Nekem csak azt mondta hogy azért megy el mert már nem bír az apámmal egy légtérben tartózkodni. De én is abban a légtérben voltam.

Szerintem előbb utóbb valamelyikőtök el fog járkálni otthonról mert már nem bírja a helyzetet. Vagy ha egyikötök sem hagyná ott a gyereket akkor veszekedések lesznek, vagy csak szimplán feszültség.

Nagyon rossz, senkinek sem ajánlom ezt a helyzetet. Minél előbb költözzetek külön. Téged is megnyomorít, de a gyereknek a legrosszabb. Ne hagyd hogy a váláson kívül mást is el kelljen viselnie.

2021. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!