Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 testvér közül a két nagyobb...

3 testvér közül a két nagyobb kapott jogsit, fogszabályzót, kocsit, lézeres szemműtétet, a legkisebb semmit? Ez így rendben van?

Figyelt kérdés
Mit tennétek, ha igy nöttetek volna fel?
2021. jan. 22. 11:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nincs rendben, viszont az is kérdés, hogy a szülők anyagi helyzete változott-e azóta, és megtehetik, csak nem adnak, vagy már egyszerűen nem tehetik meg?


Én ismerek olyat, aki a nagyobbik gyerekének pl. autót vett, a kicsinek meg már nem tud, hiába szeretne. Neki csak a jogsit fizette ki. Az elsőnél kb. 2 millió volt az autó, ma pedig ugyanaz 5-6 millió.

2021. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Ezek a kérdések teljesen értelmetlenek, nyilván nem normális. És? Ha ezt leírjuk 100-an fog változni valami? Nem. Mit tennék? Megteremteném ezeket magamnak. A gyenge ember ismérve, hogy képzelt vagy valós gyerekkori problémák mögé bújik. Haragszom erre, haragszom arra, ez miatt szar meg az miatt szar az életem. És? Másnak is vannak problémái.
2021. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Utolsónak adok igazat. Nem normális, de ha mi is megerősítjük ezt, jobb lesz?
2021. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Azért az egészségügyi kiadások egész más kategória, mint egy autó vagy jogsi. Akinek nincs súlyos látáshibája, annak nem kell szemműtét, és akinek rendben vannak a fogai, annak nem kell fogszabályzó. Gyerekként még sokan úgy vannak vele, hogy ha xy-nak megvették, akkor nekem is kell, de ez nem így működik. Annak kell megvenni, akinek szüksége van rá. Csak azért, mert a másik testvérnek is van, nem kell fölöslegesen pénzt költeni rá egy olyan gyerek esetében, akinek nincs rá igazán szüksége.


Az autónál és a jogsinál nyilván nem ez a helyzet, hanem az, amit a többiek is leírtak, de szükségesnek éreztem ezt megjegyezni, mert a kérdező egy kalap alá vesz olyan dolgokat, amiket nem kéne.

2021. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Nővérem házat kapott (amit elpotyázott váláskor) ahányszor elköltözött az új aktuális párjához vitte a fél házat. Jól keres még is pumpálják szüleink mert képtelen beosztani a fizetését és férjnél van..


Mindenem amim van saját magamnak és férjemnek köszönhető. Mikor elköltöztem semmit se kaptam. Mai napig az arcomba kapom mikor életemben 2x kértem 10 e ft tőlük.. Nővérem meg 2 havonta 60-200 e ft kéreget és kap.

A legnagyobb mikor évekig hallgattam, hogy ők fizetik nekem a fundamentát. Amit utána beleköltöttek a házba és letagadták, mintha sose létezett volna.

🤷‍♀️ Ez van.

2021. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Családban ugyanez volt a helyzet, kicsit mindent 2 nagy semmit, ennyi különbséggel. Hát vettem magamnak egy kocsit pár évvel később és segítettem venni egyet a középsőnek is.

Mit kellett volna tettem?

Más ismerőseim sem kaptak 18 évesen semmit, valaki mé annyit sem mint én mégis boldogulnak az életben. Rosszul esett nyilván, de ez miatt nem vesztem össze senkivel, az öcsém nem tehet arról, hogy kapott a szülők meg akkor sem fognak megváltozni ha összeveszek velük.

2021. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, írj már valamivel többet magadról...

Mozaikcsalád, vagy u.az az apa-anya?

hány éves vagy?

Rászorulnál a fogszabályozóra, és nem visznek el???

Vagy mi van???

2021. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Senkinek sem volt sulyos latashibaja, a testveremnek fizettek a mutetet, nekem szemuveget kell hordanom, most hogy benne lennek a korban (18 ev felett) mar egyertelmu, hogy magamnak fizessem.

Fogszabalyzora nekem is szuksegem lenne, megis alap, hogy nekem kell fizetnem (testvereim megkaptak).

A legidosebbnek “C” jogositvqny is lett cainaltatva, a sima melle.

A szuleim anyagi helyzete ugyanolyan, mint azelott.

Sohasem voltunk gazdagok, atlagos csalad.

En 1 kezemmel megtudom szamolni hany uj ruhat kaptam pl. mert mindig a tesvereim kinott dolgait kellett viselnem.

2021. jan. 22. 11:41
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk mozaikcsalad, 2 szulo 3 “gyerek” (most mar en is atleptem a 18-at).
2021. jan. 22. 11:42
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a szüleidtől, miért van ez így
2021. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!