Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 testvér közül a két nagyobb...

3 testvér közül a két nagyobb kapott jogsit, fogszabályzót, kocsit, lézeres szemműtétet, a legkisebb semmit? Ez így rendben van?

Figyelt kérdés
Mit tennétek, ha igy nöttetek volna fel?
2021. jan. 22. 11:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
19%
Nálad van a baj ha ezen pörögsz, hogy ki mit kapott, adott családon belül? Tényleges hiányt szenvedtél valamiben?
2021. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

9: és mit mondanak a szüleid...? Mert azért gondolom, nekik is feltetted ezeket a kérdéseket..


Vagy csak magadban puffogsz?

2021. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

összesítve az eddigi infókat:


-Felnőtt vagy, a tesóid is.

-A nagytesód "C" jogosítványt is kapott a másik mellé

-3. számú gyerek vagy a családban.

-Tesók megkaptak mindent, te szinte semmit.

-átlagos család, nem gazdag. anyagi helyzet változatlan.

-tesódnál átlagos látáshiba mellett korrekciós műtét, nálad szemüveg.

-A tesóknak fogszabályozás, neked nem.

-használt ruhákban járkáltál, ritkán kaptál új ruhát.


A szövegkörnyezet arra enged következtetni, hogy ezeket mindenki felnőtt (vagyis 18 éves kora felett) kapta a szülőktől, míg te ( szintén felnőtt fejjel) semmit. Vagy gyerekkortól ment ez mostanáig folyamatosan? Ezt pontosítani kellene......


Pár kérdést azért zongorázz át magadban, csak, hogy rájöjj, mi is lehet a különbség hátterében:


Összehasonlító kérdések (ez csak egy lista, szemléltetésképpen):

-iskolákkal hogy állsz?

-tesóid hogy állnak az iskolákkal?

-Munkahelyed van?

-Tesódéknak van munkahelyük?

-Milyen munkakörben dolgozol?

-Tesóid milyen munkakörben dolgoznak?

-Otthon élsz, vagy külön?

-Tesódék otthon élnek vagy külön?

-Csinálsz/csináltál olyan dolgokat, amik "alapjáraton" nem elfogadottak?

-A tesódék csinálnak/csináltak olyan dolgokat, amik "alapjáraton" nem elfogadottak?

-Tervezett gyerek vagy?

-tesóid tervezett gyerekek?


Ez a lista szabadon bővíthető.....


Sok mindentől függ, hogy valaki miért kap meg mindent, másik miért nem.


Lehet, hogy:

- őket elkényeztették, és nálad már nem akartak ilyen hibát elkövetni...

-olyat csináltál, amit nem tudnak elfelejteni...

-tesóid olyan helyen dolgoznak, ahol fontos a kinézet...

-Te nem voltál betervezve , csak becsúsztál...


A lista itt sem teljes, szabadon folytatható....



Arról semmit sem írtál, hogy viselkednek veled a szüleid, és hogy a tesóiddal....

Ilyen infók nélkül csak találgatni tudunk.

2021. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nincs rendben és én azt sem fogadom el érvnek, hogy a szülőknek elfogyott a pénze. Mert a megtakarítást egyenlően kéne a gyerekek közt elosztani, ha nekik szánják. Ha valami csak az egyiknek jut, úgy igazságos, ha egyik sem kap semmit.

A tesóm idősebb nálam. Neki fizette anyám a jogsiját, nyelvvizsgát is többször kifizette neki, mivel megbukott. Többször kapott telefont, és mindig újakat. Én csak használtat kaptam, egyszer kaptam újat. Biciklivel, ruhával szintúgy történt.

A tesómnak jómódú élettársa van, anyám mégis ad neki pénzt a mai napig, nekem nem.


Amikor én szerettem volna jogsit, akkor nekem is azt mondta anyám, hogy nekem már nem tudná kifizetni. Azt mondta, majd ha lesz pénze kifizeti. Jelenleg van pénze, azóta sem ajánlotta fel, én meg nem kérek semmit, amit nem szívből adnak.


Sok más családot is ismerek, ahol az idősebb gyereket mindennel ellátják, a fiatalabb gyerekre meg már "nem futja". Ezt sosem fogom megérteni.

2021. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

-iskolákkal hogy állsz?


Okj-s szakmat vegeztem, egyetemre csak fizetosre vettek volna fel, igy nem mentem tovabbtanulni


-tesóid hogy állnak az iskolákkal?

Mindketten egyetemet vegeztek, egyiknek fizettek a tandijat, masik bekerult allamilag tamogatottra


-Munkahelyed van?

Igen

-Tesódéknak van munkahelyük?

Egyiknek van, masiknak nincs, baba mellett van otthon.


-Milyen munkakörben dolgozol?

Ezt nem szeretnem megosztani, mert nem szeretnem ha esetleg barki felismerne ez alapjan (nem hetkoznapi munka)


-Tesóid milyen munkakörben

dolgoznak?

Hetkoznapi munka az egyikuk (iroda), masik otthon van baba mellett.


-Otthon élsz, vagy külön?

Kulon.


-Tesódék otthon élnek vagy külön?

Egyik otthon el, a masik a ferjevel kulon.


-Csinálsz/csináltál olyan dolgokat, amik "alapjáraton" nem elfogadottak?

NEM.


-A tesódék csinálnak/csináltak olyan dolgokat, amik "alapjáraton" nem elfogadottak?

Igen, pl. sokszor megvert a nagyobbik testverem, a kisebbik inkabb csak tipikus tini-kalandban volt benne, pl. bulik, vagy cigizes (ami nalunk tiltva volt), szoval azert nem bunozokrol van szo.



-Tervezett gyerek vagy?

Ezt nem tudom.


-tesóid tervezett gyerekek?

Igen. Ezt biztosan tudom, ugyanis a nagyobbik testver utan a masodik nehezen jott ossze, emiatt a szuleink mindig emlegetik, mennyire nehezen jott a kozepso testver.

2021. jan. 22. 13:15
 16/22 A kérdező kommentje:
jogositvanyt ok 16-7 evesen kaptak, (a nagyobbik olyan 21 ev korul kapta a c jogsit), szemmutet 19 evesen, fogszabalyzo 14-5 ev korul.
2021. jan. 22. 13:16
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért az utolsó elég durva, 13. Mi az, hogy tervezett gyerek-e? Azért tesz különbséget a szülő a gyerekei között, mert az egyik nem volt tervezett? Jobban járna mindenki, ha az ilyenek nem tudnának gyereket csinálni.
2021. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

#17: van erre példa is sok az életben..... De itt az a durva, hogy át sem gondoljátok, hogy mit írtam le valójában: példaértékű feltevések voltak csak.


Kedves kérdező: Nem válaszokat kértem ide.... jesszusom.


"Pár kérdést azért zongorázz át magadban, csak, hogy rájöjj, mi is lehet a különbség hátterében:"


Csak annyit jeleztem, hogy ha már nem tudod, mi miért is történik veled, vegyed át (MAGADBAN) a lehetőségeket.....


De ezek szerint itt is szövegértési problémák vannak.


A kérdező tudja, hogy mi történik körülötte, a családban.


A most adott szűkszavú válaszokból egyébként kiderül, hogy semmi különleges konfliktus nincs a háttérben. A szokásos stiklik a tesóknál is. A kérdező NEM csinált semmi stiklit... :D



Mi itt infóhiányban szenvedve, maximum kérdéseket tehetünk fel, vagy általános vigasztaló szavakat írhatunk, érdemi segítséget ilyen szűkszavú kérdezőnél nem tudtunk adni.


A családban feltételezhetjük csak, hogy minden rendben (hiszen még mindig nem tudjuk az adott családban élők egymáshoz viszonyított érzelmi kapcsolatok milyenségét). A kapott infókból eddig kinek mi szűrődőtt le? Én inkább nem írom le. mert megint én lennék a hibás :)

2021. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%
Jó, azért ez tényleg igazságtalan. El nem tudnám képzelni, hogy egészségügyi szolgáltatást az egyik gyerekemnek fizetem, a másiknak meg nem. Igaz, én egyáltalán nem tennék különbséget, de a fogszabályzós és a műtétes példa azért tényleg nagyon meredek. Én biztos megszakítanék velük minden kapcsolatot, nem érdekelne senki más kívülálló okoskodása. A kocsi és jogsis dolog se szép, de még csak valahogy túlteszi magát az ember rajta, de azon, hogy egészségügyileg rajtam spóroltak, bezzeg a másik kettő meg megkapta, ezt sosem tudnám elfogadni.
2021. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Férjeméknél volt ilyen. Két bátyja van, mindkettőnek felépítettek egy családi házat a szülők (amikor a bátyjai házasodtak).

Férjem későbbi gyerek, a szülők széttették a kezüket, hogy "nyugíjba mentünk, nincs pénz".

2021. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!