Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei a lakásom árát...

Párom szülei a lakásom árát szeretnék, mondván, hogy akkor a miénk lesz a házuk? Hogy beszéljem le erről a vőlegényemet?

Figyelt kérdés

Mikor összeköltöztünk másfél éve, ő költözött hozzám. Neki finoman szólva is érdekes a családja, a szülei sosem támogatták sem a húgát, sem őt, pedig lett volna miből. Emiatt a párom viszonylag sokáig, 26 éves koráig élt a szüleivel. A húga meg már 20 évesen férjhez ment, csak hogy szabadulhasson otthonról.

Lényeg a lényeg, hogy most az én lakásomban élünk, amit még a szüleimtől kaptam évekkel ezelőtt. Szeretünk itt, egy kis "ékszerdoboz", de gyerekekkel már nem lenne kényelmes... Gondolkozunk telekvásárlásban és építkezésben, legkésőbb nyárra szeretnénk, hogyha meglenne már a telek és a tervek és készen lennének. Az én szüleim nagyon támogatják az ötletet, de ők világ életükben olyanok voltak, hogy mellettem álltak bármiről is legyen szó.

Viszont a vőlegényem szülei most azt találták ki, hogy ami pénzt kapok a lakásom után, ha eladjuk, azt adjam nekik és költözzünk oda, hozzájuk. Mert hogy ott van az a hatalmas ház és ketten laknak benne, miénk lehetne az emelet és így pénz is lenne, hogy felújítsuk az egészet. Mert nagyon ramaty állapotban van... Penészedik, ázik, a kerítés is ki van dőlve egy részen, mellé a kert is katasztrofálisan el van hanyagolva. Ezek azok, amiket én látok szabad szemmel, nyilván egy szakértő több mindent is felfedezne.

Mindezt azért, hogy majd ha ők meghalnak ki tudja, mikor, a miénk legyen a ház. Úgy, hogy anyósom mindig azzal büszkélkedik, hogy náluk a családban mindenki megélte a 99 évet, nem volt ritka a 103-104 év sem. Most ő 52 éves. Nem rosszindulatú akarok lenni, de nem úgy akarom leélni az életemet, hogy számolgatom, anyósék mikor dobják már fel a talpukat. Meg én 18 évesen elköltöztem a szüleimtől, imádtam már akkor is a függetlenséget, hogy nem kell másokhoz alkalmazkodnom, stb. Nem akarnék most visszaköltözni a szülőkhöz, főleg úgy nem, hogy nincs is különösebben jó kapcsolatom velük. Nem utálkozunk, de pl. egy 2 hetes nyaralásra nem szívesen indulnék el velük közösen. Más az életfelfogásunk, az életritmusunk. Ami nekem normális, az számukra mélységesen felháborító. Csak konfliktus lenne ebből.

A párom meg már mondogatja, hogy hát azért ő valahol megérti a szüleit is, mert milyen lehet egy nagy családi házban egyedül és hogy úgy az unokákkal is többet lehetnének, az anyjának ez nagyon jót tenne... Mondtam, hogyha ennyire nagy teher nekik a ház, akkor adják el, az árából tudnak venni két lakást is. Az egyikben laknak, a másikat kiadják és rögtön van egy kis félretett pénzük is. Aaa, nem, ők nem bírnának lakásban élni. De könyörgöm, ha se lakásban, se házban nem jó, akkor mit akarnak?



2021. febr. 8. 19:05
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
96%
Pasit is dobnám...
2021. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
97%

A lakásod és az ára különvagyon, maradjon is az! Bármit vesztek, ha beleadod a lakás árát, akkor annyival több jár neked!


De én javaslom, hogy vagy szabadulj meg ettől a pasastól vagy a lakásodat ne add el, hanem add ki!

2021. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
93%

A pasidat qurva gyorsan dobd ki a pereputtyal együtt.

Eszedbe ne jusson még csak hasonló sem!

2021. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
97%
Mi a saját anyámhoz mentünk vissza albérletből, pont ugyanezzel az indokkal, életem eddigi legrosszabb döntése volt. Nem kevés pénzt beleöltünk a felújításba, így most önerőnk sincs vásárláshoz, másrészt mi vagyunk a szemetek, hogy el akarunk menni. Szóval csak külön!!!
2021. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
96%

Még ha anyósékkal minden rendben is lenne, plusz a ház se lenne annyira gáz, akkor is csak olyan feltétellel mennék bele a dologba, hogy akkor írassák rám a házat, de legalábbis a felét.


Gondolj bele, hogy mi lenne, ha elváltok. Vagy balesetben meghal a férjed.

2021. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
99%

Ha meghalnak, te nem örököl az, csak a férjed, meg a testvére. Még szuperjó viszony esetén is csak úgy mennék bele, hogy ezzel egyidejűleg az én nevemre kerül a ház! Anélkül kizárt!

Így meg még ebben az esetben sem. Ha lakásban nem tudnának élni, vegyenek egy kisebb házat, azt olcsóbb fenntartani is, és pénzük is maradna.

2021. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
96%

Eszedbe se jusson eldobni a lakásod és ezeknek adni a pénzt, odaköltözni!

A helyedben a kapcsolatot is átgondolnám!


De ha mégis együtt maradtok és építkeztek, az anyós jelöltektől jó távol tegyétek.

2021. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 Noti75 ***** válasza:
93%

Szia!

Gondolom az okoz gondot, hogy nem akarod megbántani a vőlegényed sem, így valahogy úgy kéne visszautasítás ezt a "fantasztikus" ajânlatot, hogy ne legyen sértődés belőle.


Azt írtad, hogy a szüleitől kaptad a lakást. Mond meg a pasinak, hogy a szúleid nem mennek bele ebbe. Csak úgy fogadják el a lakás eladását, ha a vételárból vett ingatlan minimum a vételár és a lakás eladási árának százalékában a te nevedre kerül. Ezt meg kell értenie, ha értelmes ember, akkor ezt elfogadja. És biztos vagyok abban, hogy a szüleid ezzel messze menőkig egyet is értenek majd.


Egyébként semmiképp ne menj bele ebbe az "üzletbe". Anyagilag is függőséget okozna és jogilag is elég kacifántos helyzeteket szülhet. Ebbe sajnos sokan nem is gondolnak bele.


Azt például végiggondolta valaki, hogy a párod testvérével hogyan lesz az örökösödés? Mert ha nincs egyértelmű végrendelet, akkor a szülők halála után mindennek a fele az övé ugye és a kutyát nem érdekli, hogy te mennyit költöttél arra a házra. Képzeld el a helyzetet, odaköltöztök, aztán a következō 20-30 évben egy rakás pénzt költetek rá, hogy kipofozzátok, így a most 10 millát érő házból csinàltok egy 20 millât érőt, ezáltal a tesónak majd nem 5,hanem 10 millió jár majd az örökségből. Jó üzlet mi? Gyakorlatilag minden ráköltött pénzt a végén a tesónak is ki kell fizetnének pluszban. 😁

2021. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
94%
annyian leírták már, hogy ne menj bele, hogy nincs is nagyon mit írni. abba gondolj bele, ha bele is mennél és felújítanátok a házat milyen körülmények lennének ott évek múlva? a leírásod alapján (penész, ázás, kidőlt kerítés, rendezetlen kert, stb..) önmagukra igénytelen emberek, ebből egy idő múlva konfliktus várható ha ti nem a koszban szeretnétek élni. vagy mi lesz akkor ha a sógornőd házasságának vége lesz, és nem tud hova menni? ráadásul a sógornő is örökölne? én biztos nem mennék bele ilyenbe.
2021. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
93%
lehúzós család, ahol a vőlegényed is becsatlakozott a lehúzásba. Helló, ébresztő, tolvajokkal akarsz rokonságba keveredni!
2021. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!