Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha te is, és a vőlegényed is...

Ha te is, és a vőlegényed is dr lenne, hogy vennéd fel a nevét?

Figyelt kérdés
Szeretem a saját nevem, az identitásomhoz tartozik, így teljesen elhagyni a vezetéknevem nem tudnám. A kotojeles verzió tetszik leginkább, de kicsit hosszúnak talalom(mindkét vezetéknev 6 betű+Dr), és lehet hogy kissé túl divatos. A -né változat távol áll tőlem, picit öregesnek hat, nem tudok vele azonosulni, plusz akkor két Dr lenne a nevemben ami már túlzás. Vőlegényem rokonságában szokás atvenni a csaladnevet, a női sajátot pedig elhagyni, de nekem így olyan mintha testvérek lennénk 😀 Ha teljesen maradok a saját nevemen, akkor semmi nem utal arra hogy férjezett vagyok. Ti a helyemben mit választanátok?
2019. okt. 22. 09:49
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Dr. Kiss-Nagy Éva

Dr. Kissné Dr. Nagy Éva

Dr. Kiss Éva

Dr. Nagy Éva(a leánykori nevem)

2019. okt. 22. 09:52
 2/34 A kérdező kommentje:
A hétköznapi életben nem mutatkozok be Dr-ként, csak ha a helyzet megkoveteli, viszont leírni ugye mindig le kell, és egy túl hosszú név nem praktikus. Ezért is nagy a dilemma, többek között.
2019. okt. 22. 09:53
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

Maradna a saját nevem. Naluk az a szokas.. Nalatok meg más😅 sőt nála mi utal majd arra h megnosult?


Amúgy a sok dr nelkul max kötőjelesen vennem fel. De ha dr vagyok, nem akarnam elhagyni es azt sem akarnam h azt higgyek h a férjem reven vagyok az. Ezert maradnek a nevemnel. Max kérdezz ra az anyakonyvvezetonel h így milyen formak vannak..

2019. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%

Dr. Kissné Dr. Nagy Éva vagy maradnék a leánykori nevemen.

Ami neked szimpi, ne érdekeljen, hogy hol mi a szokás meg ki mit gondol róla.

Szerintem nem gáz egyébként a két dr egy névben.

2019. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%

Öszintén szólva nem értelek.

1. A férjed vezetékneve + saját keresznév esetén egyetlen épeszü embernek sem jut eszébe, hoyg testvérek lennétek. A világ nagy részén ez a normális, mégsem hiszik, hogy valakik testvérekként élnek együtt és lesznek gyerekeik. Ezt a hülye érvet csak Magyarországon hallottam.

2. Ha az elözö megoldás nem tetszik, akkor meg az lenne értelmes, ha megtartanád a saját neved változatlanul. Nem értem, miért lenne neked annyira fontos, hogy idegenek lássák, hogy férjnél vagy? Ennyire csak ezzel méred magad?

3. Én ezelött sok évvel is megtartottam a saját nevem, és nem csináltam problémát abból, hogy másoknak nyílvávaló-e, hoyg elkeltem vagy vénlány vagyok!

4. A kötöjeles név a lehetö legrosszabb megoldás, hosszú és mindenki csak az elsö nevet jegyzi meg. Meg a dupla Dr kifejezetten hülyén néz ki.

2019. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
63%

Tehát orvos, vagy gyógyszerész, vagy állatorvos vagy jogász vagy. Vagy tudományos fokozatot szereztél.


Nos, ilyen szinten már teljesen megszokott az is, ha maradsz a leánykori neveden. Vagy esetleg a "Dr. Kissné Dr. Nagy Éva" verziót választod, feltéve ha nem hosszúak a vezetéknevek és a te keresztneved (nem mondjuk Dr. Szentgyörgyvölgyiné Dr. Lámfalussy Anasztázia lennél :DDDDD).

2019. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 🙂 Kicsit nagy a nyomás mert mindkét család azt szeretné ha a sajátja maradna, a szüleim ha maradnék ahogy vagyok, anyósek ha felvenném. Plusz én is ragaszkodok ahhoz hogy a leánykori nevem is megmaradjon,de szeretném ha utalna a nevem arra hogy férjezett vagyok, tudom hogy a vőlegényemnek érzelmileg sokat jelentene, és megtisztelo lenne hordani a nevét. Lehet kicsit túlkapom, sőt, biztosan, de nagyon nehéz döntés. Ha legalább csak egy Dr lenne, az megkönnyítené a dolgot. Félek hogy a két Dr "hivalkodó" lenne, nem szeretném azt a benyomást kelteni. Ráadásul bemutatkozasnal egy élet mire kimondom a nevem. 😀
2019. okt. 22. 10:02
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

Én megtartanám a sajátot. A név az enyém, az identitásom a sajátom, a házasság nem ezen múlik.


Ha a családi nevet veszed át a saját dr-ral, akkor nem a testvére leszel, hanem úgy használod a nevet, mint ahogyan az az angolszász országokba szokás. Nálunk sokkal hamarabb inkább azt fogják hinni, hogy az ő doktorátusa is a tied, azaz nem te vagy a doktor, hanem ő ...


Általábn azok, ahol mindketten doktorok, úgy szokták a házassági nevet használni, hogy vagy megtartja a nej a saját nevét, vagy így: Dr. Kovácsné Dr. Szabó Erzsébet.

Ez egyértelműen mutatja azt, hogy Kovács is, meg a neje is doktor.


Ha így veszed fel: Dr-Kovács-Szabó Erzsébet, vagy Dr. Kovács Erzsébet, akkor a dr-kell a végére (az Erzsébet után), mert az jelzi azt, hogy te is doktor vagy, nem csak a férjed. És minden más esetben ez így van.


Kérdezd meg az anyakönyvvezetőt is.

2019. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a Dr. Kissné Dr. Nagy Éva verzió tetszik.

Ha neked a kötőjeles a legszimpatikusabb, ne törődj vele, hogy mennyire divatos. Mármint, túl sok választáai verzió nincs, senkinek nem fog az eszébe jutni, hogy divatból választottál volna nevet. :D

2019. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
O az cseppet sem érdekel ha azt gondolják hogy a férjem révén lettem Dr. Csak a család véleménye számít, nem szeretnék ebből konfliktust. Egyre inkább hajlok hogy maradok a saját nevemen, egyedül az bánt hogy a vőlegényemnek tudom hogy sokat jelentene ha felvenném, de érzelmileg, nem a külvilág miatt. Egyébként az is eszembe jutott hogy ennyi erővel ő is felvehetné az enyémet... Ezt bezzeg senki nem várja el😀
2019. okt. 22. 10:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!