Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei a lakásom árát...

Párom szülei a lakásom árát szeretnék, mondván, hogy akkor a miénk lesz a házuk? Hogy beszéljem le erről a vőlegényemet?

Figyelt kérdés

Mikor összeköltöztünk másfél éve, ő költözött hozzám. Neki finoman szólva is érdekes a családja, a szülei sosem támogatták sem a húgát, sem őt, pedig lett volna miből. Emiatt a párom viszonylag sokáig, 26 éves koráig élt a szüleivel. A húga meg már 20 évesen férjhez ment, csak hogy szabadulhasson otthonról.

Lényeg a lényeg, hogy most az én lakásomban élünk, amit még a szüleimtől kaptam évekkel ezelőtt. Szeretünk itt, egy kis "ékszerdoboz", de gyerekekkel már nem lenne kényelmes... Gondolkozunk telekvásárlásban és építkezésben, legkésőbb nyárra szeretnénk, hogyha meglenne már a telek és a tervek és készen lennének. Az én szüleim nagyon támogatják az ötletet, de ők világ életükben olyanok voltak, hogy mellettem álltak bármiről is legyen szó.

Viszont a vőlegényem szülei most azt találták ki, hogy ami pénzt kapok a lakásom után, ha eladjuk, azt adjam nekik és költözzünk oda, hozzájuk. Mert hogy ott van az a hatalmas ház és ketten laknak benne, miénk lehetne az emelet és így pénz is lenne, hogy felújítsuk az egészet. Mert nagyon ramaty állapotban van... Penészedik, ázik, a kerítés is ki van dőlve egy részen, mellé a kert is katasztrofálisan el van hanyagolva. Ezek azok, amiket én látok szabad szemmel, nyilván egy szakértő több mindent is felfedezne.

Mindezt azért, hogy majd ha ők meghalnak ki tudja, mikor, a miénk legyen a ház. Úgy, hogy anyósom mindig azzal büszkélkedik, hogy náluk a családban mindenki megélte a 99 évet, nem volt ritka a 103-104 év sem. Most ő 52 éves. Nem rosszindulatú akarok lenni, de nem úgy akarom leélni az életemet, hogy számolgatom, anyósék mikor dobják már fel a talpukat. Meg én 18 évesen elköltöztem a szüleimtől, imádtam már akkor is a függetlenséget, hogy nem kell másokhoz alkalmazkodnom, stb. Nem akarnék most visszaköltözni a szülőkhöz, főleg úgy nem, hogy nincs is különösebben jó kapcsolatom velük. Nem utálkozunk, de pl. egy 2 hetes nyaralásra nem szívesen indulnék el velük közösen. Más az életfelfogásunk, az életritmusunk. Ami nekem normális, az számukra mélységesen felháborító. Csak konfliktus lenne ebből.

A párom meg már mondogatja, hogy hát azért ő valahol megérti a szüleit is, mert milyen lehet egy nagy családi házban egyedül és hogy úgy az unokákkal is többet lehetnének, az anyjának ez nagyon jót tenne... Mondtam, hogyha ennyire nagy teher nekik a ház, akkor adják el, az árából tudnak venni két lakást is. Az egyikben laknak, a másikat kiadják és rögtön van egy kis félretett pénzük is. Aaa, nem, ők nem bírnának lakásban élni. De könyörgöm, ha se lakásban, se házban nem jó, akkor mit akarnak?



2021. febr. 8. 19:05
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
96%
Hú, a pasit is átgondolnám ilyen pereputtyal. Bele ne menj! Ha eladod a lakásodat, az új telketekből, házatokból olyan arányban kerüljön a nevedre, amilyen arányban te adod a tőkét, plusz számítsátok hozzá, hogy a hitel felét te fizeted. De: ha egy mód van rá, ne add el a lakásodat! Spóroljatok önerőre, aztán az építkezéshez vegyetek fel hitelt, a lakást meg adjátok ki, abból lehetne fizetni a törlesztő RÁD eső részét, így nem mondhatja, hogy ő tart el, amíg gyesen vagy. És megmarad a neveden a saját tulajdonú lakásod. Nekem életmentő volt, hogy volt egy kis saját lakásom, amikor elváltam. Pedig a volt férjem is mondogatta, hogy adjam el, öljem bele az árát az ő lakásába, aztán mehettem volna a híd alá. A házasságok fele válással végződik. Tudom, hogy te nem így akarsz belemenni, meg senki sem, de hidd el, nagyon jó lehet, ha van egy saját lakásod! Azzal az indokkal is megtarthatod, hogy milyen jó lesz a gyereketeknek induló lakásnak!
2021. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
86%
Ha házasok vagytok, az örökséghez akkor sincs semmi közöd. Szerintem ez hülye ötlet.
2021. febr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 babyboom567 ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!



Nehogy oda költözz,és én a helyedben még házassági szerződésen is elgondolkodnék.Na nem a párod miatt, de az ilyen emberek(párod szülei) a saját gyereküket is képesek kiforgatni a vagyonukból.

Ne legyél jóhiszemű,egy lakás/ház ára nem filléres dolog.

Ha ebbe belemennél, szerintem rövid idő után lakás /pénz nélkül az utcán találnád magad,és sajnos a futhatnál a pénzed után.

Írok egy példát, amire még nem is gondoltál.

Odaköltöztök, felújítjátok a házat a PÉNZEDBŐL(kapnál tulajdoni részt vajon?),minden idilli nagyon jól kijössz az anyósékkal, viszont a férjeddel megromlik a viszony, el akartok válni(esetleg gyerekkel költöznél).Milyen lehetőségeid lesznek a lakásod visszaszerzésére?

A saját lakásod egy biztos pont az életedben,ne legyél hiszékeny.Ha a vőlegényed az anyjával akar élni, add rá a kabátot.

2021. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
96%

Soha, soha, soha.


A kapcsolatodat is alaposan át kellene gondolni, előttem már leírták, hogy miért.

2021. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
95%
Nem olvastam el az osszes kommentet, de a parod is meger egy miset! Kb. ki akarnak forgatni! Ha nem akarsz rabszolgasagban elni, akkor nehogy elfogadd ezt a kicsit sem kedvezo ajanlatot! Persze,majd a te penzedet hasznaljak fel, hogy a sz@ros hazukat felujitsd! A parodat is allitsd le, nehogy meg inkabb bele elje magat es nyomas ala helyezzen! Anyosektol minel tavolabb annal jobb!
2021. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
94%
Jah es meg annyi, hogy Anyosek inkabb gondolkozzanak el azon, hogy miert vannak egyedul abban a hatalmas hazban..
2021. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
94%

Ha a vőlegényedet erről le kell beszélni, akkor ott nem lebeszélésre, hanem szakításra lesz szükség. Sürgősen. Az, hogy anyósék nem akarnak kisebb házba menni az ő bajuk, miért ti szívjatok az önzésük miatt? Penészes falat amúgy se biztos, hogy helyre lehet hozni, ilyen környezetben a gyerek majdnem biztosan megbetegszik.

Az unokák nem ingyen pszichológus, az anyjának meg az tenne jót ha elmenne dolgozni.

Amiről eddig nem esett szó, hogy ki mennyit tesz anyagilag ebbe a kapcsolatba? Mert a te lakásodban éltek, ami ok is lenne, de kb. hasonlóan járultok hozzá a gyűjtött pénzhez és a napi kiadásokhoz is? Vagy kb. a te fizetésedből lett gyűjtve a telek ára is? Mert ez sem mindegy.

Ha a most történtek ellenére sem látod a pasid árnyoldalait és a házasság+közös építkezés mellett döntesz akkor is ügyvéd előtt kell szerződni és neked a befektetett lakás árának arányában nagyobb tulajdoni hányadot biztosítani. Nehogy egyszer felszálljon a rózsaszín köd és azon kapd magad, hogy kisemmizett az álompasi.

Sajnos ismertem olyan házaspárt akiknél 2x év után lett különköltözés, mivel a pasi anyja nem volt hajlandó elköltözni a hatalmas kertes házból és ragaszkodott a kertműveléshez is. A pasi meg a helyett, hogy elküldte volna az anyját melegebb éhhajlatra, hogy ha minden áron ott akar lakni vesse be fűvel a kertet és fizessen valakinek aki havonta egyszer lenyírja inkább odaköltözött, hogy anyucijának kertet kapáljon. Próbálta ráerőszakolni az asszonyt is, hogy milyen jó lesz neki ott a világ végén egy félig cigány faluban ahol a diplomája kb. semmit nem ért volna, de szerencsére a nőnek több esze volt és otthagyta anyuci pici fiát. Nos a leírtak alapján ehhez hasonló story lehet a tiéd is, ha nem vigyázol. :(

2021. febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
94%

"Ha a most történtek ellenére sem látod a pasid árnyoldalait és a házasság+közös építkezés mellett döntesz akkor is ügyvéd előtt kell szerződni és neked a befektetett lakás árának arányában nagyobb tulajdoni hányadot biztosítani."


Egyetértek, ezzel nagyon óvatosan! Főleg, ha hitelt vesztek fel mellé, ugyanis vannak bankok, amelyek ragaszkodnak az 50-50%-os arányhoz. Ebben az esetben én külön házassági szerződést javaslok, persze csak ha a férfi nem száll be ugyanennyivel.

2021. febr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
96%
Hitelt veszel fel ezzel a pénzleső pasival, építetek vele egy kertes házat. Ide a rozsdás bökőt, hogy beköltözteti a szüleit a penészes lerohasztottból a jószagú, friss közös házatokba, ugyanis ha a fele a férjedé, őneki joga van azt beköltöztetni a fele ház tulajdonlásával, akit akar. Nem kell a hozzájárulásod.
2021. febr. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
94%
Most ne haragudj már, de aranyból van a "párod" fsza vagy miért vagy még vele? Én anno simán közöltem, hogy teljes vagyonközösség nincs, házassági szerződés nélkül pedig felejtsen el. Érdekes módon a férjem belement gond nélkül, nem okozott neki gondot.
2021. febr. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!