Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak a bátyám barátnőjének...

Szóljak a bátyám barátnőjének vagy várjam meg míg a szüleim elintézik?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok otthon lakok,a bátyám 23 éves ő is otthon él. Mióta dolgozunk mindkettőnknek be kell szállnia az otthoni dolgokba.

A baj az hogy bátyám barátnője 3 hónapja itt lakik és most a szüleim mondták következő honaptól több pénzt kell adjunk. Azért mert van 1 plussz fő aki nem ad semmibe.

Én nem akarok adni többet,mondtam vagy szóljanak a csajnak hogy perkáljon vagy a többletet fizesse a bátyám.

Szüleim azt mondták hogy ha nem tetszik el is költözhetek. Fognak szólni majd a csajnak is h szálljon be a dolgokba és akkor majd nekünk is kevesebbet kell leadni de addig ez van.


2021. febr. 14. 09:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen ügyeket azonnal kell intézni, mert aztán eszkalálódik. Mondd meg a szüleidnek hogy nem adsz többet mig a csajjal nem tisztázzák a dolgokat. Haragudni fognak, de azt is mondhatod, hogy te szereted őket, de ez igazságtalan és ebbe nem fogsz belemenni, mert ők azt tanitották neked, hogy törekedni kell az igazságosságra.
2021. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%

5-en laktok, a rezsit 5 felé kell osztani.

Szüleid és a bátyádék fizessenek 1+1 azaz 2 részt, te egyet.

Ha neked is lesz párod és ő is odacuccol, akkor majd 6 részre osztjátok és ti is 2 részt fizettek majd.

Nem tudom eddig milyen alapon volt számolva, de így az igazságos.

A bátyáddal beszéld meg!

2021. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
96%
A bátyáddal nem vagy beszélőviszonyban? Vagy miért nem lehet ezt vele megbeszélni, hogy ha ott lakik a nő is vele, akkor ő adjon bele többet?
2021. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Biztos nem fizetnék egy fillérrel se többet! Ki talán nem verik belőled, ha a számládról leveszik ah lopás, ha pedig téged kiraknak, lehet többet kellene fizetni mint most fejenként, mínusz egy fizető féllel.

Mondjuk nem tudom hogy számoljátok el a víz, villany, stb fogyasztást, érdekes nekem ez a rendszer, de az főleg, hogy előbb szólnak neked (is), mint testvérednek, hogy figyi, a ti részetek mostantól nem X hanem Y Ft, vagy kérjél a Jucitól vagy pótold ki te de ez így nem oké...

2021. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
98%

"Szüleim azt mondták hogy ha nem tetszik el is költözhetek."

Ezek szerint tök mindegy mit csinálsz.

2021. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
94%
Ha valakinek többet kell adnia, az a bátyád, mert az ö barátnöje, neked semmi közöd hozzá.
2021. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%

A rezsit el kell osztani az ott lakók számával -eddig néggyel: a szüleid, meg ti ketten a tetvéredel - , ennyit kell fejenként fizetni.

Most meg öttel kell osztani, ebböl rád egy rész jut, az meg a testvéred - és a szüleid - dolga, hogy a plusz före járó rezsit a testvéred fizeti vagy a lány, de neked semmi esetre sem kell beszállni ebbe..

2021. febr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
89%
Akkor adjon többet a kedves bátyád...
2021. febr. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
92%
Én higgadtan rákérdeznék, hogy miért gondolják igazságosnak, hogy egy felnőtt ember helyett én fizessek.
2021. febr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
92%
Ne is fizess többet! Fizessen a bátyád, vagy a nője. Ha anyás nem szól nekik, akkor szólj te.
2021. febr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!