Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítettek a szüleid anyagilag...

Segítettek a szüleid anyagilag, hogy előrébb juss, pl lakás, ház, autó, vállalkozás vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Egy átlag 18-22 évesnél ez mennyire gyakori?

2021. febr. 22. 17:30
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
76%

38: azzal indít, hogy "nem tudom, van-e ilyen statisztika, hogy előny-e, vagy valóban kimutatható-e, hogy a nehéz időszakokat megélt emberek sikeresebbek lesznek-e..."


Tehát saját gondolatokat/pasztalatokat extrapolál....

2021. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
49%

41

Természetesen nem kell egyetértened vele.

Igen ezzel kezdi, aztán mond még sok dolgot. Szerintem ezek tök igaz dolgok, aki egyedül erős az a jég hátán is megél.

Újra mondom, nem kell hogy megértsd/egyetérts a mondanivalójával

2021. febr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
77%

Túlságosan leragad a saját kínkeserves életénél, és azt hiszi, hogy csak ez a jó másnak is...


Szerintem nagyon ritka az, hogy valaki olyan házat/lakást kap, ami 50-60 év múlva is pont jó lesz neki..... És semmit nem kell csinálnia...


Mi is kaptunk egy-egy kis lakást. Amikor összeházasodtunk, eladtuk, és a spórolt pénzünket is hozzátéve lett egy közös, közepes méretű lakás. Ami elég volt 3-4 évig, mert jöttek a gyerekek. Tehát volt bőven kihívás, hogy mire spóroljunk, és miből építkezzünk....


Hülyeség azt gondolni, hogy aki kap egy lakást, annak már semmi motivációja, és sikerélmény-lehetősége nem lesz az életben...

2021. febr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
78%
így van, 43-assal egyetértek, a célom hogy a gyerekemnek minimum egy garzont tudjak adni, mire felnő. onnantól őneki még rengeteg dolga lesz, de nem a semmivel fog kezdeni, nem kell a megélhetésért reszketnie, nyugodtan tanulhat, gyűjtögethet, értelmes célokra fordíthatja az energiáját, vagyis többet tud kihozni az életéből.
2021. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
95%

Igen, lakhatunk ingyen a lakásban ami az övék (mármint a számlákat mi fizetjük persze), a férjem szülei meg folyton elhalmoznak minket házikoszttal :)

A környezetemben azt látom, hogy a legtöbb szülő segít a gyerekének a lehetőségeihez mérten. Van akinek ez annyit jelent, hogy vasárnapi ebédet főz,más lakást meg vállalkozást ad, egyetemet fizet, stb.

2021. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
64%
Nem, nekem kellett segíteni, hogy ne kerüljünk az utcára
2021. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2021. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sajnos semmivel de nem baj nem is vártam el. Szerencsére megállok a lábamon,19éves korom óta külföldön élek,semmiben sem szenvedek hiányt.

A férjemet tudták segíteni ő kapott lakást az ő szüleitől.

2021. febr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
97%

Egytemen 4 évig fizették az albit, kaját, rezsit, zsebpénzt adtak, laptopot kaptam, illetve kaptam egy minimális ösztöndíjat, de az nem fedezett volna semmit.

Lakás, autó stb ilyesmiben nem segítettek, mert erre nekik sincs. De nem haragszom, inkábbb örülök, h egyetemen nem kellett dolgoznom (nem is birtam volna, egész nap voltak óráim, + 2 nap gyakorlat heti 2x reggel 7-től du. 6-ig)

2021. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
84%
segitettek, de mindent amit adtak(a szeretetuket is) csakis feltetellel. Amit szerettem volna,abban sosem segitettek volna. A felteteleikbol elegem lett es inkabb leleptem vegleg. Lemondtam a segisegukrol, az oroksegrol, es a sajat labamon allok. Szegenyen, de buszken :D
2021. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!