Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki idős...

Van itt olyan, aki idős korban van és nem volt se párkapcsolata és/vagy családja sem és megbánta ezt a döntést ?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 10:36
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
96%

#2, ezt én sem értem.

Elég traumatizaló kapcsolatot zártam le pár éve, most válunk. De ez alapján akkor el se kellene kezdenem nyitni mások felé, mert már öreg vagyok és minek. 40 leszek idén, van egy gyerekem...ássam el magam?

Igaz, annyira nem tombol bennem a pasizási láz meg ilyenek, de azért meghökkentem azon, amit írtál. 45 éves nőként nem merném behúzni az első gyereket, de férfiként simán.

Családtagom 47 volt amikor gyerekük lett, 39 volt a felesége.

2021. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
55%
Az hogy valaki egyedül marad, általában nem döntés kérdése, hanem mert nem kellett az illető senkinek. Pl. a férfiak nagy része az "örökké 20 éves", festett hajú, műkörmös, műmellű, műszájú, műszempillás nőkre vágyik, ha csak szimplán natúr vagy, a kutyának se kellesz nőként, simán elmennek melletted, mert csak az agyon sminkelt nők érdeklik őket.
2021. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Én tiszteletben tartom mindenki véleményét. Ezzel együtt szerintem a szerelem az egyik legédesebb gyümölcs az élet fáján.


24/F vagyok és sokáig úgy voltam, hogy kell a fenének párkapcsolat, na de 60 évesen meg lehet azon fogok lamentálni, hogy elszalasztottam a lehetőséget és ezerszeresen fogom megbánni ezt a dolgot.


Mindenkinek érdemes szerintem a szerelem érzését megtapasztalnia.


" Hiába fürösztöd önmagadban,

Csak másban moshatod meg arcodat." - József Attila

2021. márc. 29. 11:33
 14/38 anonim ***** válasza:
97%
na pont ezért maradnak egyedül emberek, mert vagy ők nem éreznek szerelmet, vagy őirántuk nem érzi az, aki tetszik nekik. Sokan egy nap alatt szerelembe esnek, 3 hónap a kapcsolat, kiábrándulnak, jöhet a következő. De nem mindenki ilyen.
2021. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
95%

"Ezzel együtt szerintem a szerelem az egyik legédesebb gyümölcs az élet fáján."


Szerinted igen, más szerint meg nem. Valaki a "szerelmet" másban találja meg (pl. istenhit). Az, hogy valaki egyedül van, korántsem jelenti azt, hogy önző, ne lennének kapcsolatai, ne lenne kinek adnia, megosztania az élet szépségeit. A valódi elfogadás után pedig nincs ott a "de" szócska. Ha te félsz, hogy 60 évesen bánni fogod, akkor élj kapcsolatban, de nem kell ehhez önigazolást keresni, mert nem az az egyetlen jó út, igazából nincs is olyan, hogy jó út, mert mindenkinek az a jó, amivel ő maga önazonos és boldog tud lenni, függetlenül az elvárásoktól.

2021. márc. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

15: Persze úgy is lehetnek barátságai, ismerősei, meg járhat közösségekbe. De a szerelem az egy szinttel magasabb rendű kapcsolat. Ezt a hosszú utat, amit életnek hívnak, sokkal egyszerűbb és boldogabb egy szerető társsal végigjárni, mint egyes egyedül. Nemcsak a testnek van táplálékra szüksége, hanem a léleknek is.


Egyedül vagyok sajnos, de olyan jó lenne valaki mellett kelleni, hallani a szuszogását, átölelni, szenvedélyesen szeretkezni, átélni közös élményeket, főzni neki és csak neki finom ebédet, vacsorát, közösen fürdeni a zuhany alatt, átutazni az egész Földet, minél több országba, lélektől lélekig érzését megélni....

2021. márc. 29. 12:01
 17/38 A kérdező kommentje:
Maga a testi-lelki kiteljesedés szerintem.
2021. márc. 29. 12:08
 18/38 anonim ***** válasza:
95%
A szerelem sajnos elmúlik. A szeretet az valóban magasrendű kapcsolat (és a kezdeti szerelem átalakulhat az évek során nagyon mély és erős szeretetté), de mindenki másban találja meg. Ha te vágysz egy társra egy nő személyében, őszintén kívánom, hogy találd meg és légy boldog vele! :)
2021. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

18: " A szerelem sajnos elmúlik."


Ezzel nem értek egyet, az igazi, erős szerelem sosem ér véget.

2021. márc. 29. 12:16
 20/38 anonim ***** válasza:
Ok. :)
2021. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!