Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsen a gyerek a házimunkáb...

Segítsen a gyerek a házimunkában? Ha igen, akkor hány éves kortól, és miben?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó, hogy nem a saját gyerekemmel élek, és a jelenlegi párom szerint az ő gyereke ne dolgozzon, és semmit ne csináljon otthon.


Én azért egy két dolgot nyugodtan rábíznék, pl.: szemétlevitel, porszívózás, rakja el esetleg az összehajtogatott ruháit, stb.


Viszont párom szerint ha akarja vigye le a szemetet, itt általában csak akkor történik meg, ha bűntetni akarja, és csak szemétlevitel van ilyenkor.


Viszont ha nem is csinál házimunkát, az bosszant, hogy nem becsüli az édesanyja, és az én munkámat sem.

Csokipapírok a konyhapulton, a tálcáját tocsogva otthagyja a pulton, minden félórában amikor iszik, egy új pohár, és félig mindig hagy benne, és újat vesz ki a szekrényből, és azt is a pulton hagyja.

Mosásnál, látja az ember, hogy az alsónadrágja rajta a kifordítot nadrágján stb.

Nem tudom, hogy már ennyire rosszul látom a dolgokat, vagy azért előfordul, hogy egy két dolgot jól látok?


2010. aug. 20. 17:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
71%

Hát egy 14 éves gyerektől, aki azért már annyira nem is gyerek, hanem kamasz, elvárható lenne, hogy segítsen a házimunkában, és meglegyenek a feladatai.

Különben én belátom, engem is ezzel rontottak el otthon, nekem sem volt semmi állandó feladatom, és túl azon, hogy a szüleimnek úgy kellett utánam rámolni, hogy nekem ez fel sem tűnt, én is megiszom a levét, mert amikor külön költöztem, hónapokig azt sem tudtam, hova kapjak, mit csináljak, hogy ne szaladjon a ház.

Az én fiam még csak három éves lesz, de már bevonom a házimunkába. A játékokat ő szedi össze maga után, ha hazaérünk valahonnan ő teszi be a cipőket a szekrénybe, a szemetet ketten visszük le, a mosógépbe ő teszi be a szennyest, amit én kiválogattam, teregetéskor adogat, evés után kiviszi a tányérját, a kukába kidobja a szemetet (papírokat, almacsutkát) stb. Neki ez még játék, később pedig megszokássá válik, és (remélem) meg fogja csinálni noszogatás nélkül is. Van egy konzervatívabb barátnőm, aki szerint egy fiút nem kéne erre nevelni, ez a nő dolga, de én nem így gondolom. Akik egy háztartásban élnek, ott mindenkinek az érdeke, hogy tisztaság legyen, és ebben vegye is ki mindenki a részét.

Nálatok is nem csak nektek kettőtöknek van rend, hanem a párod gyerekének is. Akkor evidens lenne, hogy ő is tegyen valamit azért, hogy rend legyen.

A házimunka pedig a legrosszabb esetben büntetés, hiszen ezzel csak az nevelődik bele, hogy ilyesmit csinálni utálatos, rossz dolog. Pedig ennek reflexnek kéne lennie. A mindennapi élet részének. Én aztán nem vagyok egy rendmániás, de egy két alapvető dolgot illene mindenkinek csinálnia otthon.


Viszont más kérdés, hogy a párod gyerekét nem igazán neked kell megnevelni, ezt neki kellett volna megtennie (már sokkal korábban). Ebből csak a veszekedés lesz. A pároddal kéne erről beszélgetned, esetleg megmutatni a válaszokat (persze csak ha nem sértődik meg, amiért ezt a kérdést kiírtad), hogy hányan gondolják úgy, hogy ez így nincs rendben. De a gyerekre rászólni, nevelni neki kell, nem neked, hacsak nem vagytok már olyan viszonyban. De nekem úgy tűnik, hogy nem laktok ti olyan régóta együtt, hogy ilyen legyen a viszony.

2010. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
78%

Igen megkell nevelni a gyermekeket arra, hogy vegyek ki a reszuket a hazimunkabol, de a minimum az, hogy mar picikoraban arra szoktatni, mint az ovodaban is a gyerekekkel elpakoltatjak a jatekokat a helyere, mivel ezt igy fogja megszokni.

A neveles az nem abbol all, hogy megetetjuk es oltoztetjuk,

hanem abbol is, hogy felkeszitjuk egy onallo eletre, mert

eljon az ido, amikor mar kulonelete lesz, s akkor ki fog utanna pakolni?

Bizony itt az Edesanya hiaba vedi a fiat, de art Neki es nem is keveset!

Ma holnap ez a fiu amikor megfog nosulni, ez lesz az 1.szamu problema, hogy nem "szobatiszta"!

2010. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
78%

Ja, aki kérte ennek a mondatnak az értelmezését: "Mosásnál, látja az ember, hogy az alsónadrágja rajta a kifordítot nadrágján stb."

Megteszem a kérdező helyett, mert én tökéletesen értem :)

A kifordított nadrágon van rajta az alsónadrág, azaz úgy veti le, hogy egyszerre bújik ki mindkettőből, ráadásul úgy, hogy az egész ki is fordul, így az alsógatya úgy néz ki, mintha rá lenne húzva kivülről a kifordított nadrágra. Elég idegesítő, amikor még ezt is szét kell szedni mosásnál.

2010. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Hát nézd, van akitől nem várják el. Én sem csináltam semmit, szó szerint, ettől még normális felnőtt lett belőlem, laktam külön is, akkor sem volt probléma. Szóval nem feltétlenül nem becsüli a munkátokat, egyszerűen csak nem érzi ezt szükségesnek. Én sem kérném a gyerekemtől, nekem nagyon idegen valahogy ez, de ezzel a véleményemmel általában egyedül vagyok. Nem lesz vele nagy korában gond :)
2010. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
67%

Kellene,hogy segítsen különben gáz lesz.


Példa:


Unokanővérem,egy évvel idősebb mint én,otthon él és semmit nem csinál.Elmegy dolgozni, ha dutános,akkor délelőtt 11ig alszik,nagyanyám csinál neki mindent...az anyja meg azt mondja,hogy majd ha férjhez mesz lesz mit csinálnia...a nagy f@szt...azt se tudja,hogy kell mosogatni,főzni tud mert szakács, de mosni még egyszer sem mosott magára...sztem irtó gáz de ő dolga:)

2010. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
72%

Egy barátnőmnek 6 fia van. Ma már felnőttek. A szülők dolgoztak,de minden fiú már pici korban résztvett a házimunkában. Rendrakás,később takarítás,mosogatás,sőt minden fiút megtanított főzni is.

A menyei hálásak az anyósoknak,mert a házimunka nem marad csak rájuk,hanem közösen csinálják.

Ha egy gyerek otthon nem tanulja meg a házimunkát,az életében nagyon sok baja lesz emiatt.

A feleségednek is ezt kellene tennie.

2010. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
69%

Nem olvastam végig a válaszokat, így csak rólunk írnék pár szóban.

Bár a fiam még csak 2 éves, és ugyan nem házimunkát sózok (még) rá, de például ha kiönt valamit, mindig megkérem, hogy törölje fel, és csinálja is. Vagy például kidobja a szemetet maga után (papír, pelus stb...). A saját szobájába a játékokat ő pakolja el mindig a helyükre, én csak néha segítek meg felügyelek.

Nem vagyok a katonás rend híve, és nem azt mondom, hogy mondjuk 5 évesen mosson főzzön, de valamilyen szinten segítsen bele a házimunkába. Én mindig megdicsérem a fiam amikor -akár kérésre is de- megcsinál valamit, amit felnőttesebb "munka" lenne. (Nem dicsekvés akar ám ez lenni, csak próbálok tanácsot adni, meg leírni, hogy nálunk hogy megy)

Úgyhogy 10-en évesen már minimum a saját szobáját tudja kitakarítani, segítsen főzni (főleg ha lány), egy mosást be tudjon indítani meg ilyesmi. Szerintem ez elvárható. Nem kell leterhelni, mert nyilván nem ez az első és legfontosabb dolga (mert az az iskola), de a minimumot tudja megcsinálni. :)

2010. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat, pro, és kontra! :)

Nem gondoltam volna, hogy ennyire kimerítően fogtok nekem írni!

Nehéz most így mindegyikre válaszolni, és reagálni, de megpróbálom.


A lényeg, hogy 7éve vagyunk együtt, ő tényleg - véleményem szerint - elkényeztette a gyereket, de talán lehet, hogy családi hagyomány a dolog náluk. A gyerek egyke, a legjobb tanuló az iskolában, de elég flegma típus. Amikor volt ezzel probléma, történetesen úgy kezdett velem beszélni mint a "kutyával" akkor rászóltam, hogy ne tegye. Ezért, meg ezért (mondjuk tiszteletlenség stb.). Ekkor az anyja azt mondta, szóljak neki ha gond van, ne a gyereknek mondjam. Később amikor már vagy tizedszerre fordult elő, szóltam az anyjának azt mondta, hogy beszéljem meg a fiával, ami ugye így lehetetlenné vált, sőt azóta is lazán pofátlan sokszor.


Volt ilyen, hogy kiírtam, kogy kinek mi a feladata, és ezt az anyjával is megbeszéltem, aztán a gyerek a falitáblán kitörölte magát, és beírt engem oda. Szóltam az anyjának, és azt mondta, hogy a saját gyerekemmel foglalkozzak.

Azt hozzá kell tenni, hogy tényleg az ő lakásában élünk Budapesten, és ha én az én gyerekemmel akarok eltölteni pár napot, ide nem hozhatom, - max 10percig lehetünk a lakásban is, - el kell mennem a 60km-re lévő házamba, hogy együtt lehessünk.

Sajnos a kapcsolatunknak lassan vége ahogy nézem, és akkor majd mindketten rájönnek, hogy mennyi mindent megcsináltam. Gyakorlatilag a mosógépbe való bepakoláson kívül, mindent megcsinálok, persze kb. minden második alkalommal mondjuk, mert azért a párom is mindent megcsinál, csak kinyalja a gyerek seggét...


A családban van ilyesmi, a nagyszülőknél, a papa nem főzött magára, és nem is pakolta ki a kaját, megvárta, míg tálala a nagymama. Aztán a nagymama elment, a nagypapa, meg lemegy büfékbe kajálni...


Én a gyerekemet úgy nevelem, ahogy tudom, - mivel az anyjával él - , ahogy a legtöbben leírtátok. Viszont az előző kapcsolatomban is volt egy fiú, őt 3éves korától, 10éves koráig én neveltem, néha jobban szeret mint az apját, "gyerekes hétvégéken" sokszor a sajátommal együtt eljön velem. Rendet rak, mindent elpakol maga után, stb.


A párom fiának, még a húst is fel kell vágni az ételében, akit én neveltem, már 4-5éves korában önállóan igaz küzdve, de el tudta szeletelni a feltétet az ételben.


Lehet, hogy vaskalapos vagyok, nem tudom.

Én egy vidéki ember vagyok, és párom szerint szomorú, hogy 9-10 éves koromban disznókat trágyáztam, moslékot főztem nekik, saját kecskéket neveltem, mert megengedték a szüleim, és tápszerek helyett kecsketejet akartam inni inkább a sportoláshoz, ezek mind szomorú solgok.


Én magamtól akartam csinálni tízenéves koromban mindent.

én kb. 12-13éves lehettem, amikor láttam, hogy anyám dolgozik, és mostalan van a mosogatóban, onnantól alkalmanként elmosogattam, és igyekeztem minél kevesebb mostalant is csinálni.

Igaz, nyáron utána elmentem egy étterembe mosogatni, hogy pénzt is keressek, meg hasonlók.

Egyedül az volt kiosztva, hogy hetente kétszer össze kellett sepernem az udvart, levelek, egyéb szemetek miatt... Ki kellett raknom a kukát az utcára meg hasonlók, ezek voltak kiosztva, a többiben, csak annyi volt, hogy segíteni akartam.

Párom fia, egész nap a számítógép előtt ül...

Ha valamit kérek, azt mondja, nem ő csinált mosatlant, nem ő pakolta tele a szemetest, meg hasonlók...

Párom szerint, a gyerek ne csináljon semmit, mert ő utált dolgozni, mert a húgát el kellett látnia, mikor kicsi volt, mert a szülei elmentek dolgozni. Ez szomorú, de szerintem nem kell teljesen átesni a ló túlsó oldalára...


Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat mindenkinek!

Nem nagyon kerestem megoldást, mert nem szólhatok bele, csak igazolást vártam igazából, amit meg is kaptam! :)

2010. aug. 21. 03:38
 29/34 anonim ***** válasza:
49%
Hát én most vagyok 14/L..de 9 évesen már segítettem anyumnak ha kérte ha nem..az a minimum hogy segítek a szüleimnek..megbecsülöm őket..Köszönet azért hogy amit kértem azt megkaptam..meg hogy felneveltek..lehet hogy csak én vagyok ilyen érzékeny de én azért megnevelném.. ő sem kiskirály hogy minden ivásnál új pohár.. meg stb. ez azért felháborító.. Vagy inkább bunkóság..
2010. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
49%

Hát, ahogy látom, te már döntöttél és jól teszed ilyen feltételek mellett. Én még eddig se bírtam volna úgymond "szó nélkül" tűrni a megaláztatást és kihasználást, mert ez az. Én budapesti vagyok, itt születtem, itt nőttem fel, de gyerekként nagyon szerettem nagyanyámék hatalmas kertjében segédkezni, összeszedni a tyúkok alól a tojást, vagy épp a padláson lógni, morzsolni a kukoricát, nekem ez mind játék volt, mert a panelban ilyen nincs. Aztán elmaradtam, mert nagyanyám mindenbe beleköt, de ettől függetlenül nem váltam lustává, igaz, ha úgy alakul, eltolódnak a feladatok fontossági sorrend szerint, most épp államvizsga, de akár csak lazításként is beállok a konyhába és kitalálok egy új ételt (olyankor senki nem jöhet be :-D mert titkos recept).

Én nem is csak a fiún döbbenek le, mert fiúkultuszban nehéz jó útra terelni, hanem az anyján inkább...

2010. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!