Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsen a gyerek a házimunkáb...

Segítsen a gyerek a házimunkában? Ha igen, akkor hány éves kortól, és miben?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó, hogy nem a saját gyerekemmel élek, és a jelenlegi párom szerint az ő gyereke ne dolgozzon, és semmit ne csináljon otthon.


Én azért egy két dolgot nyugodtan rábíznék, pl.: szemétlevitel, porszívózás, rakja el esetleg az összehajtogatott ruháit, stb.


Viszont párom szerint ha akarja vigye le a szemetet, itt általában csak akkor történik meg, ha bűntetni akarja, és csak szemétlevitel van ilyenkor.


Viszont ha nem is csinál házimunkát, az bosszant, hogy nem becsüli az édesanyja, és az én munkámat sem.

Csokipapírok a konyhapulton, a tálcáját tocsogva otthagyja a pulton, minden félórában amikor iszik, egy új pohár, és félig mindig hagy benne, és újat vesz ki a szekrényből, és azt is a pulton hagyja.

Mosásnál, látja az ember, hogy az alsónadrágja rajta a kifordítot nadrágján stb.

Nem tudom, hogy már ennyire rosszul látom a dolgokat, vagy azért előfordul, hogy egy két dolgot jól látok?


2010. aug. 20. 17:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
72%

Ez jól eltolt 7 év volt...

Egyébként rendesen félrebeszél a párod:aki kiskorában sokat"dolgozott" az nem utálja.Az megszokta,csinálja,sőt! mástól is ugyanezt várja el.Szerintem ha beszélnél a szüleivel érdekes dolgok derülnének ki.Az én húgom dettó ilyen.Én szívesen dolgoztam,ő nyafogott,ha ki kellett vinnie a szemet.A vállalkozásban semmit se segített,de mindenkinek az első dolga volt elpanaszkodni,hogy őt mennyit dolgoztatják/dolgoztatták.Amikor férjhez ment,képes volt ezzel az indokkal otthon elterülni,a férje meg csinálta a házimunkát,amíg fel nem világosítottuk:-)

2010. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehez lehet most Neked lelkileg, elolvastam a Te eletedet, gyermekkorodat, s azt hiszem, hogy kikellene lepned ebbol a kapcsolatbol, mivel itt csak a lelkedet tiporjak naponta, s lehet,hogy Te nem ezt erdemled, de ugy lehet erezni, hogy ez a kapcsolat nem a szeretetrol szol, hanem egy mas dologrol, az lenne talan az erdek?

Addig lepj amig megvan hozza az erod, mert nem erdemled meg ezt a megalazast, amit kapsz.

2010. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

A férjem pont ilyen mint te.

Neki is gyerekként sok mindent meg kellett csinálni, pont mint neked. Disznóól kiganézása, udvar felseprése, sóder felhordása az udvarba stb.

A férjem apja nagyon szigorúan nevelte. Az én férjem is szeretné szigorúbban fognia nevelt fiát (az én első házasságomból született gyerekemet), de nem annyira, mint ahogy őt tették, de bizony kiosztja neki a feladatokat.

A napokban az alábbi dolgokat kellett megcsinálnia.

13 éves.

A friss beton öntözése locsolókannával, ajtók szegélylécének lefestése. Minden nap a kutyakonzerves dobozokat ő lapítja össze. amiket te leírtál, az nem munka. Ez az alapvető emberi együttélés íratlan szabálya.

Nálunk nem a férjemnek kell a gyerekere rászólnia, ha kifordítva teszi be a cuccait a szennyesbe, vagy a használt zsebkendőjét átlépni.

Az is biztos, ha vmi nem tetszik nekem, akkor azt sosem a férjem előtt teszem. Nem akarok az ellentmondásommal a gyerek alá lovat adni. Persze a férjem nem ilyen diplomatikus.:)


Más.

Elárulnád, hogy akkor miért is kell neked ez a család és ez a nő.ha semmi tiszteletet nem kapsz meg?Jó az ágyban.


Én egy percig nem maradnék abban a házban, ahol ennyire bacnak a fejemre. Menj el, egyedül csak jobb lenne és akkor majd értékelni fognak. De akkor már késő lesz.

És majd 3-4 év múlva az anyuka majd sírva jár a pszichológushoz, hogy a gyereke lecarja.

2010. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Nehéz lenne mindegyikhez megjegyzést fűzni így, és szinte mindenki ugyanazt erősítette meg!


Köszönöm a kommenteket! :)

köszönöm nektek! :)

2010. szept. 11. 15:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!