Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak bele hogy...

Miért szólnak bele hogy hogyan nevelem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves fiam (egyedül nevelem) és nem hagynak békén. Hagyom hogy úgy öltözzön ahogy akar, azt egyen amit akar, akkor aludjon el amikor akar meg ilyenek. Nem lógok egész nap rajta hogy úristen mi fog vele történni..hagyom hogy azt csinálja amihez kedve van (azért mindent nem engedek meg) legalább így tanul a hibáiból. Párszor lemegyünk az egyik kocsmába meccset nézni nagy dolog...nem történik ott se semmi ott szinte csak törzsvendégek vannak és amúgy se az a nagyon cigifüstös hely. Jó ez így. Nem lesz belőle semmilyen drogos mert majd a társaságára figyelek. Nem lesz neki semmi baja tudja h mit lehet meg mit nem. Miért baj hogy hagyom hogy azt csinálja amihez kedve van? Amúgy jól kijövünk olyan mintha haverok lennénk

mondjuk most biztos be fogtok szólni..:D


2010. aug. 21. 09:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%

Azért szólnak bele, mert nem ismerik elégé a gyerekedet. Vannak gyerekek akik nem tudják jót és a rosszat elkülöníteni, elevenek. Rájuk kell figyelni, irányítani, megmondani, menj aludni, most házit kell írni, most enni kell.

Vannak akik meg jól kezelhetőek tudják, hogy mi jó mi nem így nem kell fegyelmezni. Én páromról is ezt mesélte az Anyukája, hogy nem szólt bele csak ha már bele kellet szólnia.

Te gyereked valszínű tudja, ha nem fekszik éle időben másnap álmos lesz! Ha sok csokit eszik megárt a gyomrának. Tudja, hogy minek mi a következménye. Nem minden gyerek képes kiskorában az önkontrollra. Lehet, ha egy másik gyereket nevelnének így eldurvulna. Örülj neki, hogy ilyen jó fiad van!

Mondd meg azoknak akik belemotyognak, hogy a te gyereked magától tudja, hogy milyen tettnek mi a következménye, tudja magát kontrollálni! Van saját önuralma! Ennyi.


Kérdeznék valamit: Kocsmában jólérzi magát ennyi idősen? Vagy valami kultúrált kocsma vagy inkább kávézó az? Lehet, hogy furcsálják ezt is az ismik, hogy a fiad jól érzi ott magát.

2010. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván nem egy füstös cigánykocsmába járnak...
2010. aug. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%

10.39:tökmindegy,milyen kocsma,gyereknek gyerekek közt a helye.

Nem az a lényeg,hogy a szülő jól érezze magát a törzsvendégekkel.

Ha a szülő ki akar kapcsolódni,akkor keressen felügyeletet a gyereknek,aztán mehet ahova akar.

Ez a kisfiú pár év múlva szociopata lesz,jó eséllyel...

Azonkívűl olyan nincs,hogy akkor eszik,alszik...Az nem úgy megy,hogy na fiam,tied a világ,aztán ha bemegy az iskolába képtelen lesz alkalmazkodni,fáradt lesz a kialvatlanságtól,ráadásul matekórán nem veheti elő a kaját,mert ő most éhes.

Felelőtlenség,amit a gyerekkel csinálsz.Nyáron,oké,lehet lazítani,kiülős kocsmába beülni fagyizni,üdítőzni,néha később lefeküdni...de egy gyereknek igenis rendszeresség kell,mert az által érzi biztonságban magát hosszútávon.

2010. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%
Nekem egy kicsit túlzottan lazának tűnsz, nem biztos, hogy jó az, ha a gyerek hatévesen azt csinál, amit akar. Játssz el a gondolattal, hogy hogyan érzed, képes lesz-e majd a muszály korlátokat betartatni vele, és elfogadtatni vele, hogy az otthonon kívül, bizony nagyon sok szabály van, amit be kell tartania. Nehogy ott állj majd egy kamasszal, aki a szemedre veti, hogy Én nem tudtam, hogy ilyen a vilááág, nekem erről senki nem beszélt...
2010. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Hibát követsz el. Szerinted majd az iskolában is így fognak a dologhoz hozzáállni, hagy csináljon azt amit és amikor akar?? Vagy majd később a munkahelyén?? Szerinted tényleg jó, ha semmi rendszer nincs az életében és nem tanul meg alkalmazkodni másokhoz?? Neked szülőként nem az a feladatod, hogy a haverja legyél!! Az a dolgod, hogy felkészítsd az életre!
2010. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
33%
egy példát írok,szerintem elég lesz: párom nagyapja káromkodott mint a kocsis. képes volt 5 percen keresztül úgy káromkodni,hogy nem használta kétszer ugyanazt a szót. a gyerekeknek szimplán nem volt érdekes így már az,hogy "csúnya szó" mert meg volt engedve,és látták a papától is :)
2010. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Hát az a kocsma olyan hogy pont jó..na így nem tudom elmagyarázni :D egyszerű

a gyereket meg egyáltalán nem zavarja sőt még szereti is sokat beszélget a pultossal. Szoktunk menni ide oda és eleget foglalkozok vele. Ha majd csinál valamit a suliba úgyis fognak szólni én meg majd elmondom neki h mit lehet és mit nem. Meg fogja érteni.

amúgy pasi vagyok és 31:D

2010. aug. 21. 13:27
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem csak ti ketten vagytok a világon. A nevelésed másokra is hatásasal van mivel értinkeznek a gyerekkel és zavarhatja őket. Amúgy pedig rosszul is gondolod. Egy gyerek nem tudja hogy mi a ujó neki. Ha ő egy zsák cukrot akar enni ma akkor hagyod? Az nem úgy megy hogy most mindent szabad aztán majd te megmondod neki hogy mit nem és ő meg tökéletesen betartja mikor eddig nem kellett...
2010. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az, igaza van az előzőnek. Úgy nő az a gyerek, mint a gyom a kertben. Gondolod, hogy ha ehhez tökéletesen hozzászokik, akkor majd később érdekelni fogja, ha valamit mondasz neki?? Nem mert nem az apja leszel, hanem a haverja, akinek (bocs a kifejezésért, de) sz@rik majd a fejére. Lehet, hogy ez a módszer neked most egy jó bulinak tűnik, de egyszer piszkosul vissza fog ütni. És tudod, te meg fogod érdemelni. De az a gyerek nem. Akiért felelős vagy, akár tetszik, akár nem. Hát vállald a felelősséget, amit jelent!!
2010. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem rossz a módszered, de különösképpen nem érdekel, úgyhogy én biztosan nem szólok bele.
2010. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!