Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet csak simán...

Miért nem lehet csak simán elfogadni a páromat?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 26. Hamarosan két éve hogy együtt vagyunk. Tavaly amikor jött a korona vírus miatti lezárás, egyszerűbbnek tűnt valamelyikünkhöz költözni, s mivel az apukája és a nővére engem nem igazán kedvelnek így ő jött hozzánk. Viszont amióta együtt lakunk, 180 fokos fordulatot vett a család hozzá(nk) állása.

Ezelőtt végig azt hallgattam, mikor hozok haza egy rendes fiút, mennyire várja anyum hogy “veje” is legyen, tesóm és a párja hogy menjünk mindenfelé együtt nyaralni, szórakozni... Na ehhez képest tavaly tavasz óta mindenkinek baja van velünk, illetve nagyobb részt a párommal.

Volt, hogy csak képeket vágtak, volt hogy csipkelődtek, volt aki konkrétan neki beszólt, volt olyan is hogy amikor nem hallotta velem veszekedtek, nekem oltogatták. Testvéremék külön élnek, mindig úgy intézik a meghívást, hogy párom ne érjen rá, vagy konkrétan mondják hogy “[anyum] [apum] [én] vettünk jó borokat, ugorjatok át egyik este kis borkóstolóra! Menjünk XY helyre nyaralni! “ stb de mindig mindent úgy említenek hogy vagy páromhoz hozzá se szólnak, vagy kijöjjön a megfogalmazásról hogy rá nem gondoltak. Utóbbi időben ráadásul ha tesómék jönnek és párom szegény csak próbálna beszélgetni vagy viccet mesélni vagy bármi már forgatják a szemüket, látványosan elkezdenek másról beszélni és sajnos anyáék is vevők erre.

Soha nem csinált nekik semmi rosszat, dolgozik, szeretjük egymást; szóval nem tudom miért nem lehet csak simán elfogadni hogy őt választottam, boldog vagyok vele, ha ugyanilyen savanyúak sem fogok a kedvükért szakítani, szóval akár örülhetnének is hogy van egy értelmes férfi az életemben. Nem fog változni az utálkozásuktól viszont én rosszul érzem magam. Volt arról is szó, hogy költözzünk páromékhoz, hátha már az ő családja elfogad engem mert már nagyon aranyosak mikor ott vagyunk, és mégsem ezt az utálkozást kellene nézzük...

Mit gondoltok?!



2021. ápr. 18. 00:55
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
71%

Nincs jobb dolguk mint a párod ba.ogatni? Ilyen szr az életük? Kerdezd meg tesod ő mit szólna ha te így viselkednél a párjával? Mert ha nem fog valtozni megtapasztslhatja!


Szerintem is albérlet!! A bort meg tudod hova dugják!

2021. ápr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
62%

Én mondjuk nem sokra nézném azt az embert, aki 26 évesen a leendő anyósék nyakára költözik.


Az ilyen nem felnőtt, hanem nagyra nőtt gyerek - bár én el sem tűrném ezt. Más, amikor ottalszotok egymás szüleinél 2-3 napot, meg más odacuccol(tat)ni a másik család nyakára.


Ha lenne mersze a szüleidnek, nem csipkelődnének, hanem már rég kitessékelték volna az urat.


És nyugi, ha te mennél a párodék családjához, téged is ugyanúgy kinéznének. ;)


Felnőttesdit játszotok a büdös nagy semmire, EZ a baja a szüleidnek.

2021. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
51%
Ja, és persze pontozz csak le nyugodtan, ahogyan tetted mindenkivel, aki megmondta, menyire gáz ez így - a TI részetekről. ;)
2021. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező és az meg se fordult egyikőtök fejében se hogy nem úgy játszotok felnőttest míg más nyakára kell költöznie valamelyikőtöknek? Ha együtt akartok lakni menjetek albérletbe, ne egyikőtök szülei lakásába.
2021. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

De sokan írtatok köszönöm!

Én nem pontoztam egyelőre senkit semerre sem.

Pár hónapja egyszer már volt egy családi kupaktanács, akkor fel lett hozva pár dolog, ezek:

- Anyum: nem csinál semmit, nem ad bele semmibe > maga után mindig elpakol, néha utánam is, egyszer sem kért tőle senki pénzt, kaját szokott venni ha megyünk boltba abból nyilván mindenki eszik. Anyukájának ad havonta 50 ezret, amióta dolgozik így egyeztek meg. Ha még itt is ennyit kellene adnia nem maradna pénze. És mégegyszer mondom, sose kértek tőle csak juj miért nem ad

- Apum: tiszteletlen(? Ezt nem is értem hát alig beszélnek), illetve néha ha összekapunk azzal baja van de hát ez melyik kapcsolatban nincs? Na mindegy

- nővérem: szerinte nem hozzám való, csak. Semmit nem mond csak ennyit

- bátyám & menyasszonya: mindent jobban akar tudni, okoskodik, amivel kompenzál mert egy senki > ez fájt mind közül a legjobban, ezt bátyám mondta, nagyon az a feeling hogy akinek nincs diplomája vagy szakmája az nem ember, és biztos azért “tud jobban mindent” mert érzi hogy igazából nem tud semmit. Bátyám menyasszonya kis tipikus “rendes” szolgalelkű lány, egyszer mikor párommal náluk voltunk, átment mindenki grillezni (nyilván hogy mi ne legyünk ott azért akkor) és akkor az a lány amíg a fiúk sütöttek felajánlotta hogy kitakarít mire nővérem odaér, ne anyának kelljen, meg kivasal néha na ezt is mindig anyuék is hozzám/hozzánk vágják. Amit konkrétan ő mondott, hogy mikor hoztam bemutatni, párom hozott anyunak és nekem virágot, apunak bort, de a tesóimnak semmit és szerinte ez világ tahósága.

Egyáltalán nem bunkó a párom, máshogy szocializálódott, neki más a természetes de ennyi.

Én egyébként egyre inkább mennék, párom szüleihez, mert nem dolgozok még, van egy évem diplomaig és ha mennék diák munkára mindig mondják a szüleim hogy ne erre figyeljek, legyek még gondtalan, megadnak mindent mint a tesóimnak de igazából csak ezzel is kontroll alatt tartanak...

2021. ápr. 18. 17:20
 16/41 Thispain ***** válasza:
33%

A kérdés itt az, hogy a báttyádnak mi baja van azzal, ha valaki mindent jobban akar tudni, okoskodik, és kompenzál.


Az sem kizárt egyébként, hogy valójában ő érzi azt valahol legbelül, hogy egy diploma nélküli ember okosabb nála, és azzal kompenzál, hogy senkinek nézi őt.


Ha így viselkedik, minden tahóságot megérdemel szerintem.


Az egyetlen ember, akinek baja lehet azzal, hogy máshol szocializálódott, az az apukád.


Anyukádnak mondtad, hogy a párod vesz kaját, és elpakol maga után?

Ha igen, mit reagált?


A nővéreddel talán még jóba lehet, meg apukáddal is, ha ő túl lát a párod "tiszteletlenségén".

2021. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az hogy az anyukájának ad 50.000 Ft-ot, az ebben a szituációban nem számít. Nem ott lakik, oda kéne adnia, ahol el. És nem kell megvárni, amíg szólnak, magától illett volna felajánlania, de legalábbis megkérdeznie. Ez extra bunkóság volt részéről, hogy nem tette meg.

Tiszteleten: ezt nem tudjuk innen megítélni. Vagy igen, vagy nem.

Okoskodik: ugyanez. Vagy igen, vagy nem.

2021. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem mondani kéne, az lenne a természetes hogy ad az ottlakásért meg fizeti a rezsi/étkezés rá eső részét, tehát kb havi 60-70 ezret alsóhangon. Gondolom a szüleid nem élnek olyan jól hogy titeket is eltartsanak.


Most már teljesen értem miért utálják.

2021. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
75%

a párod ingyen lakik ott és az anyjának ad haza ahol nem lakik hmmm.

Megértem, hogy elegük van belőle, ráadásul semmit nem pakol el vagyis nem él ott családtagként inkább úgy viselkedik mint egy vendég. Elhiszem, hogy a legtöbb vád nem igaz,de őszintén egy ilyen láblógatónál már egy idő után azt is utálnám, ha szuszogna, mert már ki nem állhatnám, hogy a hülye tesóm/lányom miatt el kell tartanom a pasiját úgy hogy nem szerel,takarít,vásárol be(a saját kontójára) vagy akármi...

2021. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
40%

11-es vagyok a 15-ösre reagálnék, a válaszodra kérdező!


Így már azért más. Anyukád érthető és apukád is, mert odaköltöztettél a nyakukra egy idiótát. Tahóság tetőfoka szerintem is, hogy nem ad a rezsibe, haza köld 50 rongyot, de a ti kajatokba, ott,ahol él oda semmit sem ad. Mit gondoltok?! Anyukádék a fáról szedik a pénzt vagy mi?


22 éves vagy. Oké, pandemia van, de azért neha Hostessnek (ha jol nezel ki) vagy vmi call centerbe vagy arut pakolni, vagy vendeglatasba igazán el lehetne menni egyetem mellett dolgozni. Így még 22 évesen ott élsz Te is anyukádék nyakán és van pofad odavinni a baratodat, aki 26 éves és dolgozik. Nincs azzal baj, hogy tanulsz, de nem egy az ertekrendetek mert a baratod dolgozik igy nehezsegeket okoz az oszekoltozés. El kéne menni dolgozni 150 nettot legalabb hazavinni + a baratod penze nem 50 rongyot ad haza elég 15e ft és a tobbit magatokra koltitek, összeköltöztök. Könnyű a mamahotelbe... és meg két eve sincs hogy egyutt vagytok, de ti már anyukádék nyakára koltozteted?


Amúgy parod szulei is utal teged szoval nem erzed, hogy nem illetek össze?


Bátyád külön állatfaj, mi az, hogy akinek nincs diplomaja vagy szakmája az nem ember? Fogadjunk valami közhely kamubüfészakon kivul, amibol van kiscsilliárdbillió a batyad sem sokat tud felmutatni, csak félti a kishugat azert viselkedik igy.


Megoldas fénysebesseggel keress munkat alberlet lés senki nem szol bele semmibe! 22 évesen azert illik dolgozni nme gondolod?


Még mielőtt megkapnam... Egy szatyoral egy üveg vizzel egy szakadt hátitáskával meg 2000Ft al jottem fel budapestre... aztan lett mercedes, cég, csajok pizsa, dőzsölés, habzsolháp stb. Szoval mindent lehet cska akarni kell, és én sem orulnék h a alanyom idekoltoztetne egy ingyenélőt akinek annyi esze sincsen, hogy adjon vmit a rezsibe, megint mondom én sem / senki sem a farol szedi a pénzt! Kajamat eszi, vizemet issza, ide szrik, mosok fozok stb és nem ad semmit, nem erzi h ez nem oké? Neha vesz vmit azzzal aztan ki vagytok segitve, gondolom za iylen napok olyan ritkák, mint a fehér holló!

2021. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!