Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet csak simán...

Miért nem lehet csak simán elfogadni a páromat?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 26. Hamarosan két éve hogy együtt vagyunk. Tavaly amikor jött a korona vírus miatti lezárás, egyszerűbbnek tűnt valamelyikünkhöz költözni, s mivel az apukája és a nővére engem nem igazán kedvelnek így ő jött hozzánk. Viszont amióta együtt lakunk, 180 fokos fordulatot vett a család hozzá(nk) állása.

Ezelőtt végig azt hallgattam, mikor hozok haza egy rendes fiút, mennyire várja anyum hogy “veje” is legyen, tesóm és a párja hogy menjünk mindenfelé együtt nyaralni, szórakozni... Na ehhez képest tavaly tavasz óta mindenkinek baja van velünk, illetve nagyobb részt a párommal.

Volt, hogy csak képeket vágtak, volt hogy csipkelődtek, volt aki konkrétan neki beszólt, volt olyan is hogy amikor nem hallotta velem veszekedtek, nekem oltogatták. Testvéremék külön élnek, mindig úgy intézik a meghívást, hogy párom ne érjen rá, vagy konkrétan mondják hogy “[anyum] [apum] [én] vettünk jó borokat, ugorjatok át egyik este kis borkóstolóra! Menjünk XY helyre nyaralni! “ stb de mindig mindent úgy említenek hogy vagy páromhoz hozzá se szólnak, vagy kijöjjön a megfogalmazásról hogy rá nem gondoltak. Utóbbi időben ráadásul ha tesómék jönnek és párom szegény csak próbálna beszélgetni vagy viccet mesélni vagy bármi már forgatják a szemüket, látványosan elkezdenek másról beszélni és sajnos anyáék is vevők erre.

Soha nem csinált nekik semmi rosszat, dolgozik, szeretjük egymást; szóval nem tudom miért nem lehet csak simán elfogadni hogy őt választottam, boldog vagyok vele, ha ugyanilyen savanyúak sem fogok a kedvükért szakítani, szóval akár örülhetnének is hogy van egy értelmes férfi az életemben. Nem fog változni az utálkozásuktól viszont én rosszul érzem magam. Volt arról is szó, hogy költözzünk páromékhoz, hátha már az ő családja elfogad engem mert már nagyon aranyosak mikor ott vagyunk, és mégsem ezt az utálkozást kellene nézzük...

Mit gondoltok?!



2021. ápr. 18. 00:55
1 2 3 4 5
 21/41 Thispain ***** válasza:
52%
Egész sokat elmond a válaszolókról az, hogy leidiótázzák a kérdező párját csak amiatt, mert nem ad pénzt.
2021. ápr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Thispain ***** válasza:
33%

Vagyis csak a #20-asról.


#19-nek üzenném, hogy a kérdező leírta, hogy maga után mindig elpakol, és kaját is vesz, másra meg nem kérik meg.

2021. ápr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Mit is mond, miért is kell 50-et odapattintani anyának?
2021. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
75%

#21: ugyan miért kellene a kérdező szüleink eltartania a kérdező parjat? Nem vendég, 1 éve ott lakik.

Én sem tenbém, pedig anyagilag megengedhetnénk magunknak hogy +1 fő itt lakik. De biztos hogy nem tartanék el egy 26 éves egészséges férfit, mert balek nem vagyok.

2021. ápr. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
91%
Az nem jutott eszedbe hogy toluk kerdezd meg ne tolunk?
2021. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
88%
De valamit csak mondanak neked, hogy mi nem tetszik nekik a párodban. Jó lenne tudni.
2021. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen pici lukban éltek akkor gondolom a szüleid nem milliomosok kérdező. Nem fordult meg komolyan a fejetekben hogy kérés nélkül is illene adni nekik legalább 50 ezret havonta? Örüljetek hogy nem hajították még ki az ingyenélőjét.
2021. ápr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Na megpróbáltam még kideríteni valamit ezt sikerült:

Nővérem nem mond semmit, mert “nem akar velem összeveszni” és szerinte úgyis össze fogunk ha elmondja mi van.

Bátyámmal nem beszéltem, egyébként építészmérnök, nem büfé szak bár tény hogy nem kellene ennyire diplomára alapoznia véleményeket. Ma átjött ebédre, nem volt benne köszönet.

Apa annyit mondott, nem való ilyen ember ide, ezt ilyen komoly hangsúllyal, őt úgy kell elképzelni hogy ilyen igazi tradicionális “vaskalapos” régi ember pedig még nincs 60. De szerinte az illem, meg hogy mi “való” vagy “nem való” az nagyon fontos; de nem tudná tételesen felsorolni mi nem jó.

Anyával kicsit összevesztem, egész hétvégén tette a megjegyzéseit, elkezdte random beceneveken hívni páromat de inkább ez már gúnyolódás szerintem. Ezen összekaptunk, párom próbálta nyugtatni mire azt mondta “te engem az én házamban nem oktatsz ki takarodj mielőtt kib*lak innen”. Itt megfagyott a levegő, sosem beszélt így velünk sem. Párom azt mondta elmegy sétálni akkor, utána már jött anya hogy nem így értette meg nem akart bántani de tényleg egy ilyen troger alak ne oktassa ki pedig nem kioktatta csak simán próbálta nyugtatni.. mindegy... mikor lenyugodott közölte hogy szerinte ne maga után pakoljon el a “vendég” de pl nyugodtan nyírhatna füvet vagy takaríthatna a közös használati helyiségekben ,,ha már összesz.ja a WCt és sáros cipővel jár az előszobában”. Ezeket én sem csinálom, mindig anya csinálta. Elhiszem hogy öregszik és kezd egyre fárasztóbbá válni de meg lehetett volna kérni szépen is.

Párom azért ad az anyukajanak mert megszülte felnevelte sokmindenről lemondott érte, és mikor először dolgozni kezdett diákmunkát akkor megbeszélték hogy kb a pénz harmadát leadja mert tartozik ennyivel. Tulajdonképpen én nem sajnálom a családjától, tényleg sokat nélkülöztek régen. Anyáéknak meg sose kellett hogy fizessek semmiért, tényleg még úgy kértek hogy max nyáron menjek diák munkára de akkor se sokat mert nem az a dolgom hogy pénzt keressek egyelőre.

Nem tudom, szerintem tényleg az lesz hogy a páromékhoz megyünk inkább, szerintem még 1-2 év és el tudunk menni albérletbe vagy külföldre vagy nem tudom.

Köszönöm hogy kiírhattam annyira jól esik kicsit megkönnyebbülni :(

2021. ápr. 20. 01:23
 29/41 anonim ***** válasza:
Van baj rendesen.
2021. ápr. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Thispain ***** válasza:
59%

Lassan kibújnak a szögek a zsákból.

Anyukádnak nem hiszem, hogy az a baja, hogy ad-e pénzt, avagy sem, kitakarít-e, avagy sem, stb., és a hozzá való viszonyulásáról sokat elmond, hogy trógernek nevezi, és ezt nagyjából kb. azóta elkönyvelte, amióta a párod belépett a házba.

Mivel kb. senki sem szeret olyan emberekkel együttélni, akik ellenszenvesek neki, a reakciója érthető.


Az apukád téged tartott már tiszteletlennek? Ha igen, mikor, és miért?


A nővéredet szerintem kérdezd meg mégegyszer, és ígérd meg neki, hogy nem reagálsz semmit. Ha mégis reagálnál, számolj el tízig, és vizsgáld meg, hogy valóban érdekel a válasz arra amit mondani akarsz, vagy csak ideges vagy.


Ami a bátyádat illeti, ő is gyorsan meghozhatta az ítéletet a párod felett.


A család véleménye összefoglalva néhány szóban:

Anyukád: Tróger

Apukád: Tiszteletlen, nem való oda.

Nővéred: ? (Szerintem szimplán nem szimpatikus neki)

Bátyád: Okoskodó kis senki


Írtad még azt is, hogy máshol szocializálódott. A kérdés az, hogy hol.


Anyukád egyébként milyen beceneveken szólította, és mit tartalmaztak az ő, és a többiek megjegyzései?

A párod csinál bármi olyat, amit anyukád mondhatni rávetít?


A döntésetekkel egyébként egyetértek. Jobb, ha másik környezetbe mentek.

2021. ápr. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!