Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet csak simán...

Miért nem lehet csak simán elfogadni a páromat?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 26. Hamarosan két éve hogy együtt vagyunk. Tavaly amikor jött a korona vírus miatti lezárás, egyszerűbbnek tűnt valamelyikünkhöz költözni, s mivel az apukája és a nővére engem nem igazán kedvelnek így ő jött hozzánk. Viszont amióta együtt lakunk, 180 fokos fordulatot vett a család hozzá(nk) állása.

Ezelőtt végig azt hallgattam, mikor hozok haza egy rendes fiút, mennyire várja anyum hogy “veje” is legyen, tesóm és a párja hogy menjünk mindenfelé együtt nyaralni, szórakozni... Na ehhez képest tavaly tavasz óta mindenkinek baja van velünk, illetve nagyobb részt a párommal.

Volt, hogy csak képeket vágtak, volt hogy csipkelődtek, volt aki konkrétan neki beszólt, volt olyan is hogy amikor nem hallotta velem veszekedtek, nekem oltogatták. Testvéremék külön élnek, mindig úgy intézik a meghívást, hogy párom ne érjen rá, vagy konkrétan mondják hogy “[anyum] [apum] [én] vettünk jó borokat, ugorjatok át egyik este kis borkóstolóra! Menjünk XY helyre nyaralni! “ stb de mindig mindent úgy említenek hogy vagy páromhoz hozzá se szólnak, vagy kijöjjön a megfogalmazásról hogy rá nem gondoltak. Utóbbi időben ráadásul ha tesómék jönnek és párom szegény csak próbálna beszélgetni vagy viccet mesélni vagy bármi már forgatják a szemüket, látványosan elkezdenek másról beszélni és sajnos anyáék is vevők erre.

Soha nem csinált nekik semmi rosszat, dolgozik, szeretjük egymást; szóval nem tudom miért nem lehet csak simán elfogadni hogy őt választottam, boldog vagyok vele, ha ugyanilyen savanyúak sem fogok a kedvükért szakítani, szóval akár örülhetnének is hogy van egy értelmes férfi az életemben. Nem fog változni az utálkozásuktól viszont én rosszul érzem magam. Volt arról is szó, hogy költözzünk páromékhoz, hátha már az ő családja elfogad engem mert már nagyon aranyosak mikor ott vagyunk, és mégsem ezt az utálkozást kellene nézzük...

Mit gondoltok?!



2021. ápr. 18. 00:55
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
40%

Nyírhatna füvet és takaríthatna a közös helyiségekben.

Valóban. Kérés nélkül kellett volna csinálnia, ott lakik 1 éve.

Kérdező, a rózsaszín ködtől nem látod a valóságot. A párod egy tróger, aki szerint természetes, hogy mások takarítanak utána, mások fizetik a rezsijét (fürdés, mosás, főzés). És 26 éves, nem 16.

Én szülőként biztos nem tűrném el, hogy egy ilyen ember élsősködjön rajtunk. Mehet vissza a mamához.

Kérdező, csodálkozni fogsz, ha a párod szüleihez költözöl, akkor milyen gyorsan fognak pénzt kérni tőled a rezsire. Ha a mamája elfogad a fiától havi 50.000 Ft-ot úgy, hogy 1 éve nem lakik otthon, akkor tuti nem fognak téged eltartani. És az, hogy néha bevásárolsz, édeskevés,

2021. ápr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy apukád megköveteli az illemet, étkezésnél stb-nél az nem vaskalaposság, hanem kulturáltság. Lehet, a fiú nem ismeri ezeket, ez nem baj, csak neked kellett volna már erre felhívni a figyelmét. Az, hogy nem nyír füvet, nem takarít maga után, hát maga után takaríthatna, de mindenképpen meg kellett volna már régen kérdeznie, hogy nem zavarok-e az ittlétemmel, miben segíthetek, stb.
2021. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
59%

Dehát vannak élethelyzetek amikor jól esik a család segítőkészsége. A szüleim mesélték hogy 1-2 évet a mamámnál laktak mikor összeházasodtak, mert 1. Először lakás keresés volt majd 2. Gond volt a házzal.

Lehet hogy volt anyós-meny viszály, de megoldották. Sok minden nem tetszett mamámnak anyán, de leültek és kompromisszumokat kötöttek, elvégre ha már egy fedél alatt élsz valakivel erre képesnek kell lenni. Lehet valóban a “lakva ismerszik meg az ember” miatt van vele gondjuk. De ha nem kérdezed meg sosem tudod meg.

2021. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
69%
Azzal meg egyáltalán nem értek egyet, aki azt állítja, hogy nem felnőtt, aki oda költözik. Ez a vírushelyzet pont olyan ahol segítenünk kell egymást. Attól miért ne lennének felnőttek, hogy ez így alakult. Sajnos nem értem ezt a megállapítást..:/ #33-as voltam.
2021. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
69%
Elfogadták, belementek. Az elején is mondhatták volna, hogy bocs nem kérünk ebből. Nem utólag kell fintorogni. Alkalmazkodni kell. (szintén a #33-as) Egyre több gondolat jut eszembe, mert szerintem igazságtalan leszólni ezt a párt. Nyilván amint lesz lehetőségük elmennek.
2021. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
87%
Viszont a párodnak is alkalmazkodni kell nem csak a szülőknek. Egy ilyen kupaktanácsot érdemes többször összehívni. De akkor sem azért, hogy a másikat kritizáljuk, hanem tanácsokkal segítsük egymást. (#33)
2021. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
62%

35ös gondolom nem gondolták hogy a pasi ingyenélőnek megy oda. De a lány is érdekes lehet meg se fordul a fejükben hogy ne valamelyik szülő nyakán élősködjenek hanem önálló életet kezdjenek és eltartsák magukat.


Most is az van hogy akkor a másik szülőpároshoz költöznek.


Kérdező, mi van akkor ha a pasid szülei nem engedik hogy odamenj a nyakukra?

2021. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Azért az furcsa, hogy a fiú fel sem ajánlotta, hogy havonta X összeggel besegít. Az nem jó, hogy ő is vesz ezt-azt. Ezt a hazaadott összeg felett tegye.
2021. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, fordítsuk meg a dolgot. Te együtt élsz a pároddal, a saját házatokban, keményen dolgoztok nem éltek túl jól. Erre hozzátok költöznek a szüleid és nektek kell eltartani őket. Szívesen tennétek? Jó szájízzel?
2021. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
60%
39-es: azért nem lehet összehasonlítani azzal, hogy egy szülő költözik-e hozzánk vagy egy idegen. A szülők már addig a gyereküket felnevelték, mindent megadtak neki. Ez nagyon rossz hasonlat volt.
2021. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!