Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül pénzért lakhatá...

Családon belül pénzért lakhatást adni pofátlanság? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Összeköltözünk a párommal, én kiadom a lakásomat augusztustól.

II. kerületben van, 82 nm, van két darab erkély is és külön parkoló. Újépítésű, az első tulajdonosa vagyok és minden anyag, bútor, berendezési tárgy, háztartási gép minőségi, nem egy JYSK-Ikea vonal (semmi bajom nincs a két említett üzlettel, de valljuk be, hogy nem örökdarabokat árulnak).

Tehát a bérleti díj is ennek függvényében alakulna, konkrétumot nem szeretnék írni, de nem 100-130 ezerért lenne kiadva.


Családban kérdezték, hogy akkor a lakás el lesz-e adva, vagy mi lesz vele, én pedig mondtam, hogy majd kiadó lesz. Egy rokonom utána felkeresett, hogy a lánya most fog érettségizni, Pestre tervez jönni és hogy esetleg nem-e lakhatna majd itt? Mondtam, hogy lehet róla szó, ismerem is a lányt, egy csendes, végtelenül nyugodt ember, nem az a fajta, aki szétveri 2 hónapon belül a lakást házibulikkal. Örültem is. Viszont mint kiderült, ők ezt ingyen gondolták és vérig vannak sértve, hogy én bérleti díjat szeretnék kérni, mikor így sincs pénzük és ezért kerestek meg, mert még egy szoba bérlése is problémás lenne nekik. Meg hogy én az ő pénzükön akarok meggazdagodni...


Ráadásul nem túl közeli rokonok, évente mi pár alkalommal beszélünk. Nem értem, hogy miért gondolják, hogy én vagyok a Szeretetszolgálat. Én is pénzből élek, nekem sem hullanak az ölembe csak úgy milliók, nem is a fáról szedem le.



2021. ápr. 28. 11:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
99%
Neked van igazad. Én max. kicsivel olcsóbban adnám ki neki de semmiképp sem ingyen. Te akarsz az ő pénzükön meggazdagodni? Inkább ők akarnak kihasználni miközben máskor meg le se sz*rnak.
2021. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
97%
Full normális, hogy pénzt kérsz érte
2021. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
98%
Kértem érte én is.
2021. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
Előszőr anyósék,most meg ismerős lánya? Mi lesz a következő?
2021. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%
Ha fordítva lenne a helyzet, az ilyen emberek még többet kérnének, hogy te az ő lakásukban lakhass, nem is tudom, mi játszódhaz le a fejükben. Hagyd őket figyelmen kívül, ha nem akarod nagyon 'megbántani' a lelki nyugalmukat (bár ebből a sértődésből már nincs kiút), akkor mondd, hogy már találtál valakit.
2021. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez nem egy igazi kérdés, te is tudod a választ.

Off: nem haragudj, de a “nem-e” az egyik gyenge pontom. Helyesen: nem lakhatna-e.

2021. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván kérsz érte pénzt,így korrekt és reális.
2021. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
86%
#4: itt az Újabb sztori - csak még kicsit korai az időpont az esti meséhez... :)))
2021. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
92%
Hasonló sztori nálunk is volt, kicsit engedtem az árból plusz nem kertem kauciót.
2021. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Ilyesmi volt nálunk is. Egy rokonom keresett fel, hogy a gyerekét beköltöztetné pár hónapra az albérletembe. Töredéke pénzt kértem, mint te (kb annyit, amennyiért a rezsit fizettem) . Arra az időszakra én ki is költöztem a lakásból. Mikor a srác kiköltözött, egy fityinget se fizettek... :D Azóta fel is szívódtak, se engem, se anyukámat nem keresték.

Teljesen jogos, hogy pénzt kérsz. Rokonokkal pedig szerintem óvatosan...

2021. ápr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!